Ads Area

LG G7 iki ekran seçeneği ile geliyor

Yakın tarihli bir raporda, Koreli teknoloji şirketi LG'nin yakında piyasaya sürmeye hazırlandığı LG G7 modelinin LCD ve OLED olmak üzere iki ekran seçeneği ile geleceği belirtiliyor. 

Güney Koreli teknoloji şirketi LG, Mayıs ayının sonunda yeni akıllı telefonu LG G7'yi tanıtacağını duyurmuştu. Şirket hakkında çıkan yakın tarihli bir rapora göre LG G7, LCD ve OLED ekrana sahip iki farklı versiyonla piyasaya çıkacak. 

LG bu kararında, iPhone 8 serisini LCD panel, iPhone X'u ise AMOLED ekranla piyasaya süren Apple'dan esinlenmiş gibi görünüyor. 

LCD ve OLED modelleri arasında fiyat farkı olacak Sektöre yakın kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa, LCD ve OLED ekranlarla gelmesi beklenen LG G7 modelleri aynı teknik özelliklere sahip olacak. 


Yani iki cihaz arasındaki tek farkın ekranları olacağı iddia ediliyor. OLED ekran teknolojisi LCD'ye oranla daha ince ve hafif olduğu için LCD'den neredeyse iki kat pahalı bir teknoloji. Dolayısı ile LG G7'nin LCD ekranlı varyantının OLED ekranlı modele göre daha ucuz olması bekleniyor. 

Bir başka söylenti ise LG'nin bu iki G7 varyantını, farklı ülke pazarlarına sunmak için tasarladığı yönünde. Buna ek olarak Koreli şirket hangi modelin daha çok tutacağını görerek, bundan sonraki akıllı telefon planlarını da ona göre şekillendirmek istiyor.Donanımhaber

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area