Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

iOS 11.3 güncellemesi alacak iPhone modelleri hangileri

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 11.3 güncellemesinin dün kullanıma girmesi bekleniyordu. Ancak Apple'dan ilginç bir hamle geldi. 

Tüm cihazlara getirmesini beklenen iOS 11.3 güncellemesi sadece 6'ncı nesil iPad'lere geldi. Güncellemenin önümüzdeki günlerde diğer modellere gelmesi bekleniyor.

 iOS 11.3 ile işlemci yavaşlatma krizi de dahil olmak üzere pek çok sorunun ortadan kalkması bekleniyor. Peki İOS 11.3 hangi iPhone ve iPad'lere yüklenebilecek? İşte güncelleme alacak modellerin tam listesi... Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11 iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine 19 Eylül'de sunulmuştu. 
Ancak yeni iOS ile birlikte gelen sorunlar nedeniyle Apple, geliştirmelere devam etese de yeni sorunlar gelmeye devam ediyor. Apple, iOS 11 ile pek çok yeni özelliği kullanıcılarına sundu. 

Ancak işletim sisteminde ciddi bir açık olduğu tespit edilmişti. Söz konusu açık sayesinde herhangi bir işleme gerek kalmadan, kilitli olan telefondaki mesajlara akıllı asistan Siri ile ulaşılabiliyor. 

 iOS 11.3, iOS 11.3 güncellemesi alacak iPhone modelleri iPhone'lar parmak izi, şifre veya yüz tanıma ile korunabiliyor. Ancak, söz konusu hata nedeniyle iOS 11 yüklü cihazlar üzerinde ” Hey Siri, bildirimleri oku ” şeklinde bir komut verildiğinde, Siri’nin içeriği gizlenen tüm mesajları okuduğu tespit edildi. 

İOS 11.3 NE ZAMAN YAYINLANACAK? 
ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 11.3 güncellemesinin dün kullanıma girmesi bekleniyordu. Ancak Apple'dan ilginç bir hamle geldi. Tüm cihazlara getirmesini beklenen iOS 11.3 güncellemesi sadece 6'ncı nesil iPad'lere geldi. 

iOS 11.3 HANGİ iPHONE MODELLERİNDE ÇALIŞACAK? 
Peki İOS 11.3 hangi iPhone ve iPad'lere yüklenebilecek? İşte güncelleme alacak modellerin tam listesi...

iPhone X iPhone 8 Plus iPhone 8 iOS 11 iPhone 7 iOS 11 iPhone 7 Plus iOS 11 iPhone 6s Plus iOS 11 iPhone 6s iOS 11 iPhone 6 iOS 11 iPhone 6 Plus iOS 11 iPhone SE iOS 11 iPhone 5s iOS 11 Siri, ilerleyen zaman içerisinde daha fazla dil çevirme kapasitesine kavuşacak. 

 iPhone 5C ve öncesi iPhone'lar iOS 11 güncellemelesi alamayacak. 6'ncı nesil iPod Touch 12.9 inç iPad Pro Yeni 9.7 inç iPad 9.7 inç iPad Pro iPad Air ve Air 2 iPad mini 2,3,4,5,6 Miilyonlarca kullanıcının beğenisine sunulan iOS 11 için şikayetler bir süredir sıklıkla dile getiriliyordu. 

iOS 11 sürümünde yaşanan sorunlar sonrasında elini çabuk tutan Apple, iOS 11.1'i yayınlamış ancak otomatik tamamlamanın 'i' harfi yerine 'A[?]'i önermesi en çok eleştiri alan hatalardan birisi olmuştu. iPhone'lardaki bu hata ABD'li taraftarların gözünden kaçmadı. 

Ohio taraftarı da bu hataya atıfta bulunarak tribünde buna gönderme yapan bir koreografiye imza atmıştı. Yeni güncelleme sonrası hala bazı kullanıcılar hesap makinesi uygulamasında 1+2+3 işlemini yaptıklarında 23 sonucu ile karşılaşıyordu. 

Yeni iOS'u performans testine sokan teknoloji siteleri iOS 11 yüklü iPhone'larda home tuşunun eski sürümlere oranla daha geç tepki verdiğini saptadı. 

Ancak bu iOS 11 ile ilgili dile getirilen ilk sorun değil. Wandera isimli Mobil güvenlik firması tarafından yapılan araştırmaya göre yeni işletim sistemi iOS 11'in önceki versiyona göre iki kattan fazla pil tüketimine sebep olduğu ortaya çıkmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde iOS 11'in kontrol merkezinde bir sorun olduğu iddiası ortaya atılmıştı. Kontrol Merkezi'nde Bluetooth ve Wi-Fi düğmelerine basarak bu işlevleri tam olarak kapatmadığınızı ortaya çıkardı. Sorunu çözmek için telefonunuzdaki 'Ayarlar' kısmına gitmeniz ve gerekliği değişikliği burada yapmanız gerekiyor.ntv

Yorum Gönder

0 Yorumlar