Ads Area

TÜRKİYEDE ÇEKİLEN YENİ COROLLA REKLAM FİLMİNİ AVRUPA İZLEYECEK

Üretiminin 50’nci yılında dünyanın en çok satılan otomobili olarak tahtını kimseye bırakmayan Corolla’nın yeni yüzünü anlatan reklam filmi Türkiye’de çekildi. 

Toyota, global olarak yayınlanacak reklam filmini ilk kez bir Türk Reklam Ajansı olan Alameti Farika’ya yaptırdı. Reklam filminin Alameti Farika tarafından çekilmesinde, Avrupa’da da büyük yankı bulan Yeni Hilux reklam filminin başarısı önemli rol oynadı. 
Alameti Farika tarafından çekilen filmde Boney M’in dillerden düşmeyen “Daddy Cool” şarkısı fon müziği olarak reklama coşku ve hareket kattı. 

İki çocuklu bir babanın işinden çıkıp çocuklarını okuldan alması öncesinde ve sonrasında sokaktaki insanların Corolla’nın ritmine dahil olmasını anlatan global reklam filmi, müzik ve dansın verdiği coşkusunu başarılı bir şekilde yansıtıyor. 

Yenilenen Corolla reklam filmi Türkiye ile birlikte İsrail, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde yayınlanmaya başlarken, kısa bir süre sonra yakında pek çok Avrupa ülkesinde de gösterilecek. 

Premium ve çok daha prestijli bir görünüme kavuşan Corolla’nın reklam filmi “Yeni Cool Yeni Corolla” adını taşıyor. Toyota Motor Avrupa ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından Alameti Farika Reklam Ajansı’na sipariş edilen filmin çekimleri 5 gün sürdü. 

150 kişilik bir ekibin çalıştığı reklam filminde Maslak, Göktürk, Ataşehir, Levent ve Sarıyer’deki mekanlar kullanıldı. Yönetmen koltuğunda Bertan Başaran’ın oturduğu reklam filmde, Görüntü Yönetmeni olarak Ricardo Pirates görev aldı. Reklam filmini izlemek için: https://vimeo.com/171098430 

Künye: Reklamın Başlığı: Yeni Cool Yeni Corolla Reklamveren: Toyota Motor Europe / Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş Reklamveren Temsilcisi: Stephane Rydlewski, Barış Erdim, Banu Erçetin 

Reklam Ajansı: Alametifarika Kreatif Direktör: Odisseas Sevsevme, Ozan Özüm Özbey Yaratıcı Grup Lideri: Deniz Çavdar Yaratıcı Grup: Aylin Çelik, Dilan Bayar, Ceyda Koç, Figen Yıldız, Buğra Birgin, Anıl Bağcık, Ozan Küme Müşteri İlişkileri: Gökhan Akbay, Duygu Yılmaz Stratejik Planlama: İdil Aydoğdu Önuçak, Seren Pala 

Prodüksiyon: Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Teğin Polat Prodüksiyon Şirketi: Anima İstanbul Yönetmen: Bertan Başaran Görüntü Yönetmeni: Ricardo Pirates Post Prodüksiyon: Filimişleri Müzik: Nilinişleri - Sertaç Özgümüş Medya Ajansı: UM
Tags

Ads Area