Ads Area

SAMSUNG GALAXY NOTE 7 ONAYLANDI

Geçtiğimiz günlerde ekranının kavisli olacağı açıklanan Note 7'nin bu kez de ismi doğrulandı. 

Samsung'un yaklaşık 40 gün sonra tanıtacağı yeni tepe model akıllı telefonu Galaxy Note serisinin ismi uzun süredir tartışılıyordu. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz sene Samsung Galaxy Note 5 tanıtılmıştı. 

Herkes haklı olarak bir sonraki modelin Note 6 adı altında geleceğini düşünüyordu. Lakin Samsung bu konuda adeta ters köşe yaptı ve yeni Note serisinin adını Note 7 olarak belirledi. Bunun nedeni ise pazarlama taktiği olarak görülüyor. Zira Eylül ayında Apple yeni akıllı telefonu iPhone 7'yi tanıtacak. 
Ayrıca Şubat ayında Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge tanıtıldı. Böyle '7' furyası varken Note 6 sönük kalacaktı. İşte bu nedenle Samsung, Note 7 ismini tercih etti. Açıklamayı sızıntı bilgileriyle ünlü Evan Blass Twitter üzerinden yaptı. Blass, Galaxy Note 7 isminin onaylandığını duyurdu. 

Evan Blass aynı zamanda Note 7'de göz tarayıcısının olacağının da doğrulandığını duyurdu. Bildiğimiz üzere Samsung bu tür sensörlere ekstra önem veriyor. 

Bu doğrultuda parmak izi sensörü, kalp ritmi sensöründen sonra göz tarayıcısını da Note 7'de getiriyor. Bu özelliğin güvenlik amacıyla kullanılacağı tahmin ediliyor.  

Samsung Galaxy Note 7'nin özellikleri bu şekilde olacak: 
- İşletim sistemi: Android N - Ekran: 5.8-inç QHD Super AMOLED (Plus) - İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820 / 823 – Exynos 8890 - RAM: 6 GB - Depolama alanı: 32/64/128 GB – Arttırılabilir hafıza - Kamera: 12-megapiksel f/1.7 (arka) / 5-megapiksel (ön) - Batarya: 4.000 mAh - Diğer özellikler: USB Type-C / IP68 su ve toz geçirmez / Göz tarayıcısı - Fiyat: 2,800 – 3,000 TL aralığında haber7

Ads Area