Ads Area

SAMSUNG NOTEBOOK 7 SPİN TANITILDI

Samsung her ne kadar bazı ülkelerde dizüstü bilgisayar satışlarını askıya alsa da, firma iddialı modellerde PC dünyasındaki varlığını sürdürmeye çalışıyor. 

Samsung’un ürün yelpazesine dahil ettiği son çözüm Windows 10 işletim sistemiyle çalışan Notebook 7 Spin modeli oldu. Samsung Notebook 7 Spin 13.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu formunda karşımıza çıkıyor. 

Full HD çözünürlüklü ekran her iki modelde dokunmatik yapıda ve 360 derece katlanabiliyor. 15.6 inçlik modele Intel’ın altıncı nesil Core i7 işlemcisi güç veriyor. Nvidia 940MX GPU ile donatılan bilgisayarda 12GB ve 16GB RAM kullanılıyor. 

Dahili depolama ise en uç noktada 1TB (yükseltilebilir) ve 128GB SSD şeklinde karşımıza çıkıyor. 8GB RAM’in yer verildiği 13.3 inçlik modelde ise Intel’in altıncı nesil Core i5 işlemcisi yer alıyor. 
Dahili depolama birimi büyük ekranlı modelden farksız görünüyor. Bilgisayarların bağlantı noktaları ise USB Type-C,bir adet USB 3.0, iki adet USB 2.0 ve Ethernet portu (büyük modelde) şeklinde. 

"Hızlı şarj teknolojisi" ve "Video HDR modu" Ekstra özelliklere gelince; Notebook 7 Spin bilgisayarlar hızlı şarj teknolojisine sahip. 20 dakikalık şarj süresiyle iki saatlik kullanım sunan bilgisayar 90 ila 100 dakika arasında %100 şarj dolum seviyesine ulaşabiliyor. 

Her iki modelde ayrıca "Video HDR modu" yer alıyor ki; söz konusu ekran modu sayesinde içerikleri daha net, canlı ve daha renkli izlemek mümkün. Samsung Notebook 7 Spin bilgisayarlar 26 Haziran’dan itibaren satışa sunulacak. Giriş modeli için 799 dolar fiyat açıklandı.shiftdelete
Tags

Ads Area