Ads Area

İSTANBUL’DA EXTREME SAİLİNG SERİES™ HEYECANI BAŞLADI

İstanbul, 2007 yılından bu yana birçok ülkede düzenlenen ve dünyanın en iyi yelkencileri ile yelkenseverleri buluşturan, otoritelerce dünyanın en heyecanlı ve prestijli yelken yarışları olarak kabul edilen Extreme Sailing SeriesTM yelken yarışlarına Yandex.Türkiye ve Palmarina Bodrum’un sponsorluğunda ev sahipliği yapıyor. 

Dünyanın önde gelen yelkenli yarışlarından biri olarak kabul edilen Extreme Sailing Series (ESS) 2014’ün 6. Ayağı; 11 – 14 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, Yandex.Türkiye ve Palmarina Bodrum’un sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. 

Dünyanın en hızlı yelkenlilerinin yarıştığı Extreme Sailing Series 2014 İstanbul Ayağı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yandex.Türkiye CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ ve Palmali Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov’un da katıldığı resmi açılış basın toplantısı ile başladı. 

2007’den bu yana gerçekleştirilen ve “uçan tekneler” olarak adlandırılan Extreme 40 katamaranlarını her yıl karşı karşıya getiren organizasyonun bu yılki İstanbul etabında içlerinde bu sene ilk defa bir Türk takımının da bulunduğu 12 takım, dört gün boyunca kıran kırana mücadele edecek. 

Dünyanın en hızlı katamaranlarını ve en iyi yelkencilerini karşı karşıya getiren yarış, 11 – 14 Eylül tarihlerinde İstanbul Yenikapı Şehir Parkı’nda binlerce kişi tarafından izlenecek.

Ads Area