Ads Area

ESKİ İPHONE VE İPAD‘İNİZİ İOS 8‘E YÜKSELTEBİLECEK MİSİNİZ

 İki yeni akıllı telefon, uzun süredir beklenen akıllı saat derken, Apple geçtiğimiz akşam gerçekleştirdiği etkinlikte yeni işletim sistemi iOS 8'den pek bahsedemedi. 

Neyse ki, sonradan aklına geldi ve aklımızdaki en büyük soru işaretlerinden birini giderdi. Tahmin ettiğimiz gibi, iOS 8 yeni iPhone 6'ların satışa sunulmasıyla birlikte yayınlanacak. 

Telefonlar 19 Eylül’de satışa sunulacakken, mobil işletim sistemi 17 Eylül’de yayınlanacak. 4,7 inçlik iPhone 6 ve 5,5 inçlik iPhone 6 Plus, 15 Eylül’de iOS 8 önyüklü olarak ABD’de satışa sunulacak. 

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Türkiye’de ise 26 Eylül’de satışa sunulacak. Apple’ın yeni işletim sistemi söz konusu olduğunda, akla önce ne zaman çıkacağı, sonra da hangi cihazları destekleyeceği soruları geliyor. Apple, ikinci sorunun yanıtı da verdi. iOS 8, akıllı telefon tarafında iPhone 4s ve üzeri cihazlara yüklenebilecekken, tablette ise iPad 2 ve üzeri iOS 8'e yükseltilebilecek. 

Beşinci nesil iPod Touch da iOS 8'e güncellenebilecek cihazlar listesinde yer alıyor. iOS 8, bir önceki sürümü gibi radikal değişimler getirmezken, daha çok işlevselliğe odaklanan yeniliklere ev sahipliği yapıyor: Apple’ın sağlık ve zindelik uygulaması Health, iCihazlar ile Mac arasında dosya aktarımı yapabilen Handoff, üçüncü parti klavye desteği ve geliştirilmiş fotoğraf yönetimi bunlardan birkaçı… 

Bunların yanı sıra, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Apple’ın mobil cüzdan servisi Apple Pay’e ev sahipliği yapacak. Bu servisle, NFC desteğine sahip iPhone’unuz ile ödemeler gerçekleştirebileceksiniz. Öte yandan, TouchID parmak izi okuyucusu da bu ödemeleri sizin yaptığınızdan emin olacak. Apple Pay, ekim ayında kullanıma sunulacak.akşam
Tags

Ads Area