Ads Area

Nikon, dünyanın ilk video çekimi de yapabilen profesyonel dijital fotoğraf makinesi (DSLR) olan yeni modeli D90'ı duyurdu.


Nikon'un internet sitesinden yapılan açıklamada, 12,3 milyon mega piksel çözünürlüğe sahip D90'ın, yeni bir model olmasının ötesinde, video çekim özelliğiyle DSLR alanında yeni bir dönemi temsil ettiği kaydedildi.
D90, önceki modellerdeki fotoğraf makinesi fonksiyonlarının tamamına sahip olması ve D300'de kullanılan yeni teknolojileri içermesinin yanında, “D-Movie” olarak adlandırılan video çekimini ise 320x216 piksel, 640x424 piksel ya da HD720p (1.280x720 piksel) çözünürlüklerde, saniyede 24 kare JPEG formatında gerçekleştiriyor.
Çektiği videoları oynatabilen D90'da, çekim sırasında sesi kaydedebilmek için bir mikrofon alıcısı ve video gösterimi sırasında sesleri çalmasını sağlayan hoparlör de bulunuyor.
D90'da kullanılan 12,3 milyon mega piksellik sensör, tipik bir video kamerada kullanılandan çok daha büyük olduğu için, video çekimlerinde yüksek görüntü kalitesi, yüksek ISO hassasiyeti ve düşük görüntü kirliliği (noise) sağlanıyor.
Ayrıca D90'la, balık gözü ve geniş açıdan, süper-telefotoya kadar değişen çok çeşitli NIKKOR objektifler sayesinde, yaratıcı ve çok değişik video çekimlerinin gerçekleştirilebileceği belirtiliyor.hürriyet

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area