Ads Area

Nike Grace The Stage birbirinden renkli anlara sahne oldu.

Nike’ın kıtaların ve kültürlerin buluştuğu İstanbul’da, dansın harekete geçirici ve özgürleştirici ritmini kutlamak için gerçekleştirdiği “Grace The Stage” birbirinden renkli anlara sahne oldu. 
 
15 Aralık tarihinde gerçekleşen etkinlikte, dünya çapında ün kazanmış dansçı Natalie Bebko, Ekin Bernay ve Ömer Yeşilbaş tarafından hazırlanan ve her biri farklı dans türlerini temsil eden kareografiler gecenin beğenilen performansları oldu. 


 
Nike’ın “Own the Floor” kampanyasının Türkiye’de çekilen reklam filminde yer alan Yeliz Korkmaz namıdiğer Semiraminta, Ömer Yeşilbaş’ın “İstanbul” adlı kareografisinde performans sergileyen dansçılar arasında yer aldı. 
 
Dans, müzik, sokak sanatları, moda gibi birçok türü ve deneyim alanını içerisinde barındıran Grace The Stage’te en çok dikkat çeken detaylardan bir diğeri; moda ve tasarımda öncü bir Türk markası olan Cult Form’un kurucusu Merve Abedan tarafından Nike ürünlerinin kreatif bir dönüşümüyle hazırlanan dansçı kostümleri oldu. 
 
Nike üyelerinin de ufak dokunuşlarının bulunduğu tasarımlar, Onaranlar Kulübü ve Cult Form’un Nike İstinyePark mağazasında gerçekleştirdiği atölyelerde hazırlandı. Nike, kendisini dans ile özgürce ifade edenlerin kutlaması “Grace The Stage” ile hafızalara kazınacak bir geceye imza attı…  
 
Natalie Bebko Kimdir? 
Detroit doğumlu bir dansçı ve kareograf olan Natalie Bebko, dans tutkusunun yanı sıra müzik, moda ve televizyon dünyası gibi birçok farklı alanda da çalışmalar yapmaktadır. 
 
2022 Super Bowl, Nike Paris Moda Haftası, VMAs gibi etkinliklerde kareografi çalışmaları bulunan Natalie; Rihanna, Kendrick Lamar, Victoria Monet, Migos, Chris Brown, Justin Bieber, 6lack, Cardi B, ve daha birçok sanatçıyla birlikte çalışmıştır. Natalie sanata duyduğu sevgi ile gelecek nesillere ilham veriyor.
 
Ömer Yeşilbaş Kimdir? 
 “Benimle Dans Eder Misin?” yarışmasının ilk birincisi olarak tanınan Yeşilbaş, Dansfabrika'nın kurucusu ve sahibidir; aynı zamanda Nike iş birliğiyle Türkiye'nin ilk dans ajansı olan Cast Fabrika'nın ve Avrupa'nın en büyük kamplarından biri olan High Heels Dance Türkiye'nin de kurucusudur. 
 
Yeşilbaş’ın en büyük amacı Türkiye’de dans ve dans kültürünü geliştirmektir.  
 
Ekin Bernay Kimdir? 
Roehampton Üniversitesi'nden Dans Hareket Psikoterapisi yüksek lisansı eğitimi alan Bernay, profesyonel olarak DMP alanında çalışmalar yapmaktadır. 
 
Yetişkin ruh sağlığı, otizm, ilkokul çağındaki çocuklar ve mülteci çocuklar konusundaki çalışmalarıyla; Ekin, metin, ses ve koreografik materyalleri kullandığı performans atölyeleri aracılığıyla DMP bulgularını daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşturmaya çalışıyor. 
 
Ekin, Londra ve İstanbul arasında çalışan bir sanatçı olup, Tate (Londra), Block Universe (Londra), V&A Museum (Londra), OnCurating Project Space (Zürih), Nike RESET (İstanbul), Afife Jale Ödülleri açılışı (İstanbul), İstanbul Bienali ve Pera Müzesi (İstanbul) gibi çeşitli kurumlar ve organizasyonlarda birçok performans sergiledi.  
Merve Abedan Kimdir? 
2017 yılında kurduğu Cult Form markası ile modern formları yok olmuş zanaatlarla birleştirmeyi hedefleyen başarılı bir tasarımcı olan Abedan, yorgancılık tekniği ile şekillendirdiği koleksiyonu ile Cult Form’a global düzlemde tanınırlık kazandırdı.
 
Cult Form 
Özgün formları, çarpıcı renk paleti ve marka kimliğini yansıtan kumaşlarıyla moda dünyasında öne çıkan Cult Form markası, çağdaş giysiler tasarlamak için kalıplaşmış modern formları, geleneksel el sanatlarıyla bir araya getiriyor. 
 
Onaranlar Kulübü
Topluma katkı sağlama, problemleri çözme ve dayanışma odaklı projeler geliştirme misyonuyla faaliyet gösteren Onaranlar Kulübü, temel hedefi; katılımcılık, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde yaşadığımız çevreye daha fazla aidiyet duygusu kazandırmak ve birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek olan bir sosyal girişimdir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area