Ads Area

Turkcell’e ‘sürdürülebilirlikte mükemmellik skoru

Turkcell, Synesgy ESG (Çevresel Sosyal ve Kurumsal Yönetişim) küresel değerlendirme anketinde ‘A’ notuyla ‘Excellent Sustainability’ skorunu aldı. 
 

Turkcell ayrıca bu skorunu Küçükyalı ve Tepebaşı plazalarındaki çevreci çalışmaları için Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen “Altın Green Check” sertifikasını da alarak taçlandırdı. 


 
Kurumsal sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarını faaliyet gösterdiği tüm alanlarda aralıksız sürdüren Turkcell; dünya çapında tüm işletmelerin ESG (Çevresel, Sosyal, Kurumsal Yönetim) kriterlerine göre sürdürülebilirlik derecelendirme ve değerlendirmelerini yapabilecekleri online platform Synesgy’nin ESG Değerlendirme kriterlerinden ‘A’ notu alarak ‘Excellent Sustainability’ skorunun sahibi oldu. 
 
 Şirket ayrıca iş sağlığı ve güvenliği, tedarik zinciri, müşteri iletişimi gibi farklı birimlerinde geçekleştirdiği çevreye duyarlı çalışmaların sonucunda Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ‘Altın Green Check’ sertifikasını da aldı. Turkcell böylelikle telekomünikasyon sektöründe bu derecelendirmeyi alan ilk operatör oldu.  
 
“Negatif izleri sıfırlıyoruz” 
Yeni skor ve sertifika ile ilgili konuşan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, “CDP (Karbon Ayak İzi Raporlaması) skoru ile sektörde lideriz. 
 
Sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi; negatif etkimizi sıfırlama ve aynı zamanda pozitif etkimiz için inovatif çözümler sunma yaklaşımıyla yürütüyoruz. 
 
Uluslararası derecelendirmeler, sertifika, ödül ve skorlar; durduğumuz yerin doğru olduğunu gösteriyor. ‘Mükemmel Sürdürülebilirlik’ skoru için de bu anlamda gururluyuz. 
 
Türkiye’nin sektöründe yenilenebilir enerjiye en çok yatırım yapan şirketi olarak ülkemiz ve dünyamız için sosyal ve çevresel etkiyi artıracak iş modellerini hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area