Ads Area

Tatil Dönüşü Oyun, Gaming İstanbul ile Yeniden Başlıyor

Dünyanınen büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor etkinliğinden birisi olan Gamingİstanbul’da oyun kaldığı yerden tüm heyecanıyla devam ediyor. 

 

Dünyanın en çokkadın ziyaretçi ağırlama rekorunu da elinde bulunduran oyun etkinliğine sahip Gaming İstanbul (GIST) 22 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında Yenikapı’daki Prof.Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. 


 
Gaming İstanbulkapsamında ayrıca oyun profesyonelleri için düzenlenen B2B etkinlik Indieway’deise aralarında Execution Labs’ın Kurucu Ortağı Jason Della Rocca ve RemoteControl Productions’ın CEO’su Hendrik Lesser gibi oyun endüstrisinin küreselçaptaki birçok önemli ismi konuşmacı olarak yer alacak.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi veiştirakleri Medya A.Ş ile OGEM’in ana sponsorluğu ile bu yıl yedincisi düzenlenecek Gaming İstanbul her yıl olduğu gibi birçok oyuncu ve oyun sektörüprofesyonelini bir araya getiriyor.
 
22 – 24 Eylül 2023 tarihleriarasında Yenikapı’daki Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ndedüzenlenecek Gaming İstanbul, dünyadevi oyun ve donanım firmalarının en yeni ürünlerini oyun severlerlebuluşturacak. 
 
Gaming İstanbul’da ziyaretçiler ödüllü e-spor karşılaşmalarına veturnuvalara katılacak, ünlü internet yayıncılarıyla buluşacak ve üç gün boyuncaoyun dünyasının renkli atmosferinde yaşayacaklar. Ziyaretçiler, Gaming İstanbuliçindeki alışveriş alanı, cosplay alanı, çocuk parkı ve serbest geliştiricialanına da giriş hakkına ayrıca sahip olacak. 
 
Oyun dünyasından önemli konuşmacılar B2B etkinlikIndieway’de 
 
Gaming İstanbul’un resmi B2Betkinliği olan Indieway’de Gaming İstanbul’danbir gün önce 21 Eylül’de başlayacak ve 24 Eylül’e kadar alanında uzman birçokkonuşmacıyı oyun profesyonelleri ile bir araya getirecek. 
 
Oyun dünyasının tecrübeli ismi Jason Della Rocca ile birliktegerçekleşecek “Stüdyonuzu finanse etmenin ve ölçeklendirmenin sırları” konuluiş eğitim kampı ile 21 Eylül’de başlayan Indeway’de ayrıca 24 Eylül’e kadarBlay Games Art Direktörü Maya Bora, Upgrade Entertainment Bölüm TasarımcısıBalım Alpay ve Remote Control Productions CEO’su Hendrik Lesser gibi oyunendüstrisinin önemli isimleri yer alacak. 
 
Oyun sektörüne yönelik iş geliştirmeetkinliği ve ekosistemi Indieway’de bu sene yerli ve yabancı 3000 kadar önemlikatılımcıyla seminerler ve iş geliştirmeye yönelik toplantılar düzenlenecek.  
 
Serbest oyun geliştiricilerine ücretsiz yer veren tek oyun etkinliği 
PC’den konsola, mobil oyunlardane-spor turnuvalarına kadar pek çok platformdaki oyunu ziyaretçileriyle biraraya getiren Gaming İstanbul’da ayrıca yeni çıkan oyunların ilk gösterimleri,ünlü yayıncılarla takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri,oyun jam’leri ve serbest geliştiriciler için özel alanlar yer alıyor. 
 
Serbest geliştiricilere ücretsiz yer ayıran tek oyun etkinliği olma niteliği taşıyan Gaming İstanbul bu yıl başvuruların niteliği ölçüsünde 36 oyuna ücretsiz olarakyer verirken toplamda 50’nin üzerinde serbest oyun geliştiriciyi ziyaretçi veyatırımcılarla buluşturacak. 
 

Yeni oyunlar Gaming İstanbul’da görücüye çıkıyor 

 
Ülkemizden çıkan önemli oyungeliştiricilerin yeni oyunları da Gaming İstanbul’da görücüye çıkıyor. Compassof the Destiny: İstanbul, Cardboard Town, Land of the Vikings, DirilişErtuğrul, Mayhem Brawler II: Best of Both Worlds, Castle of Alchemists, BookWarrior ve Pile Up gibi yeni oyunlar da Gaming İstanbul’da oyunseverlerindeneyimine sunulacak. 
 
Ayrıca Upgrade Entertainment'ın adı henüz açıklamayan PC- Konsol oyunu da GIST'de duyurulacak ve oynanabilir olacak. 
 
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsoruolduğu Gaming İstanbul’da Medya A.Ş, OGEM, Turkcell GeForce NOW, Turkpin,Upgrade Entertainment, Aorus, Indomie, eTatil.com.tr, Kopazar, Next in Game,Gaming in Turkey, publishme global, Codeo, Unity, SteelionStudios, Tekden Film, BugLab Tekmer, Otyazılım,Laps Games, Warleague, Hero Concept, Pyro Games, Alfish Games, Women in Games,Blockchaingames,Olgun Hukuk, NewGen, RDSTercüme, Gizala, Bir Otakunun Müzesi, Reorah Collection ve XP Pen gibi marka,oyun ve kuruluşların bulunduğu, yeni oyunların tanıtıldığı, birbirindeneğlenceli cihazların oyun severlerin beğenisine sunulduğu ve aynı zamandaödüllü turnuvaların yapıldığı Gaming İstanbul ve B2B etkinliği Indieway ileilgili tüm bilgilere ve etkinliğin biletlerine www.gamingistanbul.com ve www.biletino.com adreslerinden ulaşılabiliyor. 

 

 Vardiya “BrandWorkers” Hakkında:

 
2013 yılında kurulan Vardiya, oyun ve espor pazarlaması, etkinlik pazarlamasıve influencer pazarlama alanlarında hizmet veren Türkiye-Hollanda merkezli birajanstır. 
 
Gaming İstanbul, Indieway, #kalkgel gibi markaları bünyesindebulunduran Vardiya çatısı altında Upgrade Entertainment ve Ancient Gears oyunstüdyoları da bulunmaktadır. Vardiya oyun ve espor alanında Tencent, EpicGames, Ubisoft, Samsung, Sony Playstation, Taleworlds, ASUS, Aorus, Xiaomi,Mavi Jeans, Algida, Spotify, Red Bull, Lipton, Nivea, Disney+, Amazon gibisayısız markaya hizmet vermekte ve markalarını her yıl 100.000 ziyaretçi, 6,9milyon oyuncu ve 30,8 milyon tüketiciyle buluşturmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area