Ads Area

Samsung renk görme bozukluğu olan kullanıcılara özel ‘SeeColors Modu’nu sunuyor

Samsung 2023 model TV ve monitör serisinde yer alan TÜV Rheinland'dan ‘Color Vision Accessibility/Renk Görme Erişilebilirliği’ sertifikasına sahip olan SeeColors Modu, renk görme bozukluğuna sahip izleyicilere daha keyifli bir seyir deneyimi yaşatmak için ekranın renk özelliklerini yeniden düzenliyor. 

 

Samsung Electronics, 2023 model TV ve monitör serisine[1] SeeColors modunu ekledi. 

 
Yeni erişilebilirlik özelliği, renk görme bozukluğunun[2] derecesine ve türüne göre farklı renk ayarları yapmaya imkan tanıyan gelişmiş bir seyir deneyimi sunuyor. 


 

SeeColors moduyla, kullanıcıların kendilerine içlerinden en uygun olanı seçebileceği dokuz görüntü ön ayarı sunuluyor. 

 
Bu özellik, izleyicilerin renk görme bozukluğu derecesine veya türüne bağlı olarak ekrandaki renkleri kolayca ayırt edebilmesini sağlayan kırmızı, yeşil ve mavi renk seviyelerini ayarlıyor. 
 
Renk görme bozukluğuna sahip izleyicilerin, ekrandaki görüntüleri olması gerektiği gibi görerek içeriklerin keyfini çıkarmasına yardımcı olan SeeColors özelliği, ilk kez 2017'de bir uygulama olarak kullanıma sunulmuştu. 
 
Artık bu özellik, TV ve monitörlerin erişilebilirlik menülerine entegre edildi ve kullanımı daha kolay hale getirildi. 2023 model ürün satın almış olan tüketicilerin cihazlarındaki erişilebilirlik menüsüne SeeColors özelliği eklemesi için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanacak. 
 
 Samsung, renk görme bozukluğu olanların Samsung ekranlarında izlediği içeriklerden daha fazla keyif almasını sağlayan SeeColors modu için TÜV Rheinland'dan[3] ‘Color Vision Accessibility/Renk Görme Erişilebilirliği’ sertifikası aldı. 
 
Bu yetkinlik, Samsung'un ‘Screens Everywhere, Screens for All /Her Yerde Herkes İçin Ekran’ vizyonu kapsamındaki erişilebilirlik taahhüdünün bir adımını oluşturuyor. 
 
Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkan Yardımcısı Seokwoo Jason Yong, konuyla ilgili olarak, "Renk körlüğü ya da görme bozukluğu yaşayanlara yardımcı olmak için 2023 model TV ve monitör serimizde, SeeColors ve Relumino Modu da dahil olmak üzere, yeni erişilebilirlik özellikleri sunmaktan heyecan duyuyoruz.
 
 ‘Her Yerde Herkes İçin Ekran' vizyonu altında inovasyonlar yapmaya ve kapsayıcı teknolojileri tüketicilerimize sunmaya devam edeceğiz" dedi. 
 
[1] SeeColors modu, Neo QLED, QLED, OLED, Smart Monitor ve G95SC oyun monitörü dahil olmak üzere, Samsung'un 2023 model TV ve monitör serisinde yer alıyor.
 
[2] Bu özellik, hastalıkların veya diğer durumların teşhisi için veya herhangi bir hastalık veya tıbbi sorunun iyileştirilmesi, hafifletilmesi, tedavisi veya önlenmesi amacını taşımaz. 
 
Bu özellik aracılığıyla bulunan, edinilen veya erişilen herhangi bir bilgi, size kolaylık sağlamak için kullanılır ve bu bilgiler tıbbi tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. 
 
[3] Merkezi Almanya'nın Köln şehrinde bulunan TÜV Rheinland, farklı sektörlerde kalite ve güvenlik sertifikaları sunan dünyaca ünlü bir test kuruluşudur. ‘Color Vision Accessibility/Renk Görme Erişilebilirliği’ sertifikası 7 Haziran 2023'te verilmiştir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area