Ads Area

Fintek sektörünün öncü markası iyzico ve PayU birleşmesinde yeni bir dönem başlıyor

2019 yılında gerçekleşen iyzico ve PayU birleşmesinin ardından, sektörün öncü fintek markası iyzico, küresel konumunu güçlendirecek önemli bir başarıya imza attı. 
 

PayU’nun aldığı yeni karara göre iyzico, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde gösterdiği güçlü performansı ve başarısı sayesinde, PayU çatısında 18 ülkenin bağlı olduğu Bölgesel Ödeme Organizasyonu’ndan ayrılarak, PayU Global’e direkt bağlandı. 


 
iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu: “iyzico sahip olduğu vizyon, deneyim ve teknoloji çözümü ile küresel konumunu güçlendiriyor’’ iyzico’nun PayU yapılanması içinde PayU Global’e direkt bağlanmasının küresel konumunu güçlendireceğini belirten iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu, “Satın alma sürecinin ardından 1,5 yıl gibi kısa bir süre içinde PayU ile birleşme sürecimizi tamamlamıştık. 
 
Gelecek vizyonumuz, hedefleri gerçekleştirmede gösterdiğimiz performans ile kısa sürede PayU bölgeleri içerisinde güçlü bir konuma gelmeyi başardık. Şimdi ise Bölgesel Ödeme Organizasyonu’ndan ayrılıp PayU Global’e direkt bağlanarak yeni bir dönemi başlatmış olduk. 
 
Bu sayede, PayU ile beraber küresel ekosistemde sahip olduğumuz gücümüzü artırmaya, finansal hizmetleri demokratikleştirme ve dijitalleşme çalışmalarımıza değer katmaya devam edeceğiz.’’ dedi.
 
iyzico Hakkında: 
iyzico; 2013’te farklı büyüklüklerdeki şirketlere e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zekâ tabanlı ödeme teknolojileri sunmak amacıyla kuruldu. 
 
Basit ve güvenli platformu ile karmaşık ödeme alma süreçlerini kolaylaştıran iyzico, kısa süre içerisinde binlerce şirketin dijitalleşmesine katkı sağlayarak büyük başarılara imza attı ve 2019 yılında dünya ödeme devi PayU tarafından satın alındı. 
 
iyzico, bu güçlü yapıyla birlikte şirketlere sunduğu hizmetlerin yanı sıra finansal hizmetleri ve dijitalleşmeyi demokratikleştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 
 
 iyzico Korumalı Alışveriş ile tüketicilerin internet alışverişlerine karşı duyduğu endişelere çözüm sunuluyor ve daha iyi bir deneyim yaşamaları sağlanıyor. iyzico mobil uygulaması üzerinden 7/24 canlı destek ve iptal/iade süreçlerindeki kolaylıklar ile kontrol tüketicilere geri veriliyor. 
 
Bugüne kadar 6 milyondan fazla tüketici, internet alışverişlerini iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle gerçekleştirdi ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. 
 
Karma bir ödeme çözümü olan iyzico ile Öde ürünüyle ise bankacılık hizmeti almayan milyonlarca tüketicinin, iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle internetten alışveriş yapabilmesi sağlanıyor. 
 
 iyzico; geliştirdiği kolay, erişilebilir ve yenilikçi teknolojilerle internet alışverişlerini hem tüketiciler hem de satıcılar için kolaylaştırmaya devam ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area