Ads Area

Gain satıldı

2020 yılının Aralık ayında Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital yayın platformu olarak yayın hayatına başlayan GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı. 

 

 

Başta Kazakistan olmak üzere, Dünyanın birçok farklı ülkesinde başarılı yatırımlar gerçekleştiren Rams Global çatısı altında faaliyet göstermekte olan Rams Türkiye, yerel partnerler ile birlikte, dijital yayın platformu GAİN Medya’yı satın aldı. 

 


Rams Türkiye’nin, GAİN Medya hisselerinin tamamını bünyesine kattığı bu işlem, bugün halihazırda inşaat, sağlık, maden, turizm, gıda gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren ve yatırım portföyünü farklı alanlarda da geliştirmeyi hedefleyen Rams Global’in medya sektöründeki ilk satın alması oldu. 

 
Yeni satın alımın ardından Rams Türkiye, GAİN Medya’yı sektörde uzman isimler, oyuncular, sanatçılar ve akademisyenlerden oluşan bir ekiple birlikte yönetmeyi planladıklarının ve GAİN Medya’nın bugüne kadar sahip olduğu vizyonunu sahiplenerek ileriye taşımak istediklerinin altını çizen Rams Türkiye CEO’su Faruk Bülbül’ün konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: 
 
“Bugüne kadar birçok farklı sektörde başarılı yatırımlar yapan Rams Global olarak, medya sektöründe de başarılı işlere imza atacağımızdan eminiz. 
 
GAİN’in bugüne kadarki başarılı çalışmalarını geliştirerek devam ettirecek ve marka vizyonunu sahiplenerek ileriye taşıyacağız. GAİN izleyicisinin alıştığı ve izlemekten keyif aldığı içerikleri sürdürürken, daha çok seyirciye ulaşan yapımlarla da mevcut kitleyi genişletmeyi hedefliyoruz.
 
Streaming platformlarının globalde ve Türkiye’deki hızlı büyümesi yatırımcılar için de potansiyel alanlar açıyor. GAİN’e yaptığımız yatırımla, bu alanda adından bahsettirecek oyunculardan biri konumuna geleceğimize inanıyoruz.” 
 
 Rams Türkiye, bu satın almayla birlikte GAİN hisselerinin tamamını bünyesine kattı. İlgili satın alma süreci kapsamında GAİN’in Kurucusu Gözde Akpınar, 1 Haziran tarihine kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecektir.
 
 Gözde Akpınar gerçekleşen satın alma ile ilgili “Üç yıldan fazla bir süredir devam eden GAİN yolculuğumuzda, önemli bir karar aldık. Hepimizin ortak mücadelesiyle, sıfırdan bugünlere getirdiğimiz şirketimiz artık yeni bir döneme giriyor. 
 
Bugün itibarıyla GAİN’in bütün hisselerinin Rams Türkiye tarafından satın alınması için el sıkışmış bulunmaktayız. Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital platformu olan GAİN için ilk günden beri hayalimiz, ülkemizden globale açılan bir marka yaratmaktı. 
 
Global dev rakiplerimizin olduğu sektörde, bize inanan ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte farklı işler yaparak izleyicilerimiz ile birbirimizi daha iyi anlayarak güçlü bir bağ kurduk. Bu satışın ülkemiz için hayırlı olmasını ve bu bağın gelişerek sürmesini diliyorum.” dedi. 
 
1 Haziran tarihine kadar görevinin başında kalacağı bilgisini paylaşan Akpınar, “bundan sonraki süreçte GAİN yine aynı yenilikçi ve kaliteli içerilerini hız kesmeden devam ettirirken, GAİN’in bugüne gelmesinde büyük emek ve katkısı olan çalışma arkadaşlarımızla yola devam edileceği bilgisini de paylaşmak isterim.” diye ekledi. 
 

Gain  Yüzde 90 oranında orijinal içerikle yerli rakiplerinden ayrıştı 

 
“Kaliteli zaman, değerli içerik” mottosuyla 2020 yılının Aralık ayında kurulan dijital içerik platformu GAİN, kısa sürede 2 milyon kullanıcıyı aşarak alanındaki başlıca oyunculardan biri haline geldi. Her yaştan ve her tarzdan izleyiciye hitap eden kataloğunun yanı sıra rekabetçi üyelik ücretiyle de diğer platformlar içerisinde farklı bir yerde konumlandı.
 
 Kurulduğu günden itibaren yüzde 90 oranında orijinal içerikli yayın yapan GAİN, Türkiye’nin usta oyuncularını ve ekiplerini bir araya getiren Ayak İşleri, Hamlet, Aslında Özgürsün, On Bin Adım, Metot, Terapist, Cezailer ve Etkileyici gibi yapımlarla ses getirdi. BBC Studios işbirliği kapsamında, BBC First dizilerini üyeleriyle buluşturdu. 
 
Yeryüzü ve insan belgeselleri, canlı talk show’lar ve aktüalite programlarıyla rekabette ayrışmayı başararak, özellikle son dönemde canlı haber yayınlarıyla izleyici kitlesini daha da genişletti. 
 

Rams Global CEO’su Faruk Bülbül’ün konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: 

 
 “Bugüne kadar başta inşaat olmak üzere, sağlık, maden, turizm, paylaşmalı ofis, gıda gibi birçok farklı sektörde yatırımlar yapan Rams Global olarak, bir yandan bu sektörlerdeki faaliyetlerimize aynı inanç ve istekle devam ederken öte yandan medya sektöründe de başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz. 
 
 GAİN’in bugüne kadarki çalışmalarını geliştirerek devam ettirecek ve marka vizyonunu sahiplenerek ileriye taşıyacağız. GAİN izleyicisinin alıştığı ve izlemekten keyif aldığı içerikleri sürdürürken, daha geniş izleyici kitlelerine ulaşmayı hedefleyen yapımlarla da mevcut kitleyi hem nitelik hem de nicelik olarak artırmayı hedefliyoruz. 
 
Streaming platformlarının globalde ve Türkiye’deki hızlı büyümesi yatırımcılar için de potansiyel alanlar açıyor. GAİN’e yaptığımız yatırımla, bu alanda adından bahsettirecek oyunculardan biri konumuna geleceğimize inanıyoruz. 
 
Rams Global olarak bizler bugün halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Türkiye, Kazakistan, Almanya, Rusya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerdeki kaynaklarımızı da kullanarak bu ülkelerle ortak yapımlara imza atmayı ve böylelikle bir yandan GAİN Medya içeriklerini zenginleştirirken, diğer yandan bir Türk Medya kuruluşunu uluslararası pazara taşımayı, uluslararası bir marka yaratmayı da hedefliyoruz.”  

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area