Ads Area

Samsung AI Forum 2022, yapay zeka (AI) teknolojilerinin geleceğine yön verecek!

Teknoloji devi Samsung, 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek “AI Forum 2022” etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 
 

Bu yıl altıncısı düzenlenecek etkinlik kapsamında, yapay zekanın geleceği ve araştırmalar, alanında önde gelen uzmanlarla ele alınacak. 
 
Samsung, bu yıl altıncı kez düzenlenecek “AI Forum 2022” ile dünyaca ünlü yapay zeka uzmanları, ekosistem paydaşları ve bu alanda çalışan akademisyenleri bir araya getirecek. 


 
Teknolojik ilerlemeler ışığında, yapay zeka araştırmalarında elde edilen başarıların konuşulacağı etkinlik aynı zamanda Samsung Electronics YouTube kanalından canlı yayınlanacak.  
 
Etkinliğin ilk günü yapay zeka ile ilgili en yeni araştırmalar ele alınacak 
 
Etkinliğin ilk günü, Samsung İleri Teknoloji Enstitüsü’nün (SAIT) ev sahipliğinde “Geleceği Yapay Zeka ve Yarı iletken Teknolojisiyle Tasarlamak” temasıyla gerçekleştirilecek. 
 
Katılımcılar, yapay zeka ile ilgili en son ilerlemeleri ve yarı iletken (çip) teknolojileri gibi alanlardaki araştırmaların geleceğini değerlendirecek. 
 
 Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Cihaz Deneyim Bölümü (DX) Başkanı ve CEO’su Jong-Hee (JH) Han’ın sunumuyla başlayacak forumda, Kanada Montreal Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yoshua Bengio açılış konuşmasını gerçekleştirecek. 
 
Daha sonra “Yapay Zeka ve Ar-Ge İnovasyonu”, “Yapay Zeka Algoritmalarındaki Son Gelişmeler” ve “Yapay Zeka ve HPC için Geniş Kapsamlı Bilgi İşlem” gibi konular özelinde teknoloji oturumları düzenlenecek. 
 
Samsung’un yapay zeka alanındaki son ilerlemeleri ve gelecek vizyonu paylaşılacak 
 
Teknoloji oturumlarının her birinde, tanınmış yapay zeka uzmanları ve SAIT çatısı altında çalışmalar yürüten yapay zeka araştırmacıları konuşmalar yapacak. 
 
Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden (KAIST) Prof. Dr. Minjoon Seo ve Seul Ulusal Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hyunoh Song, yapay zeka algoritmaları alanındaki son araştırma sonuçlarını katılımcılarla paylaşacak. 
 
Eski IBM ve Intel Araştırmacısı Alan Gara ise bilgi işlemin tarihsel gelişimi ve yapay zekanın geleceği üzerine bir sunum gerçekleştirecek. SAIT araştırma liderlerinden, SAIT Başkan Yardımcısı ve Yapay Zeka Araştırma Merkezi Başkanı Changkyu Choi ise Samsung’un yapay zeka araştırmaları ile ilgili güncel durumu ve gelecek vizyonunu paylaşacak. 
 
SAIT Başkanı ve Samsung AI Forum Eş Başkanı Gyo-Young Jin, Samsung AI Forum 2022 ile ilgili olarak, "Bu yıl düzenlenecek yapay zeka forumunda, yapay zeka teknolojilerinin yarı iletkenler gibi farklı alanlarda uygulanması ve araştırmaların ilerleyeceği yönü ele alacağız." dedi. 
 
 Etkinlikte, yapay zeka alanında öne çıkan araştırmacıların keşfedilmesi amacıyla düzenlenen ‘Samsung Yılın Yapay Zeka Araştırmacısı Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. 
 
Ayrıca, yapay zeka alanındaki araştırmalara ivme kazandırılması amacıyla, başarılı araştırma makalelerinin sunumları, SAIT tanıtımı, araştırma projeleri sergisi gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek. 
 
İkinci gün, ‘Yapay Zekayı Gerçek Dünya’da Yaygınlaştırmak’ teması ile gerçekleşecek 
 
Samsung AI Forum 2022’nin ikinci günü, Samsung Ar-Ge Birimi ev sahipliğinde “Yapay Zekayı Gerçek Dünyada Yaygınlaştırmak” temasıyla gerçekleşecek. 
 
Konuklar, hiper ölçekli yapay zeka, dijital insan ve robotik teknolojileri gibi en yeni trendleri içeren süreçlerle ilgili bilgi paylaşacak. Samsung Ar-Ge Birimi Başkanı Sebastian Seung ise "Beyin temelli öğrenme algoritmalarına evrimsel yaklaşım" konulu sıra dışı bir açılış konuşmasıyla sahnede olacak. 
 
Samsung Ar-Ge Birimi Başkan Yardımcısı ve Küresel Yapay Zeka Merkezi Başkanı Daniel Lee ise Samsung’un yapay zeka araştırmalarında gelinen son aşamaya ilişkin bir sunum gerçekleştirecek. Daha sonra, Küresel Araştırma Enstitülerinin başkanları ve diğer yapay zeka uzmanları sunumlarıyla sahnede olacak. 
 
San Diego California Üniversitesi'nde gerçekleşen Nöral Bilgi İşleme Sistemleri Konferansı ve NeurIPS'in kurucusu Terrence Sejnowski ise büyük dil modellerinin akıllı olup olmadığına ilişkin bir konuşma yapacak. 
 
Dr. Johannes Gehrke, Microsoft'un yeni nesil yapay zeka araştırmalarını aktaracak 
 
Microsoft Araştırma Laboratuvarı Başkanı Dr. Johannes Gehrke ise hiper ölçekli yapay zekanın altında yatan teknolojileri ele alacağı bir konuşma yapacak. Ayrıca, Microsoft'un yeni nesil yapay zeka araştırmalarında gelinen son durumu aktaracak. 
 


Gehrke’nin ardından NVIDIA Robotik Araştırma Kıdemli Direktörü Dieter Fox, robotik teknolojilere ilişkin bir sunum yapacak. Seul Ulusal Üniversitesi'nden Prof. Dr. Seungwon Hwang da dayanıklı doğal dil işleme teknolojisi hakkında bilgiler paylaşacak.  
 
Samsung Ar-Ge Birimi Başkanı Sebastian Seung, etkinlikle ilgili değerlendirmesinde şunları kaydetti:
 
“Bu yıl gerçekleştireceğimiz Samsung AI Forum etkinliğinde, yapay zeka ile ilgili yaşamlarımızı dönüştürecek gelişmeleri ve araştırmaları ele alacak, çok değerli bilgiler paylaşacağız. 
 
Bu vesileyle yapay zeka alanına ilgi duyan herkesin, hem çevrimiçi hem de fiziksel katılımla gerçekleştireceğimiz Samsung AI Forum 2022’yi takip etmesini bekliyoruz.” 
 
Etkinliği takip etmek isteyen herkes, 18 Ekim’den etkinlik gününe kadar herhangi bir tarihte, Samsung AI Forum web sitesi (https://saif-2022.com/) üzerinden katılım için kayıt yaptırabiliyor. Kayıt yaptıran katılımcılara ayrıntılı program akışı gönderilecek olup, katılımcılar ayrıca sorularını çevrimiçi olarak iletebilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area