Ads Area

Xsolla’dan Mobil geliştiriciler kolayca gelir elde edecek

Xsolla, mobil oyun geliştiricilerin sürekli olarak gelişen sektörde bir adım önde olmalarına ve kendi mobil oyun işlerinde daha fazla satış yapmalarına yardımcı olacak birçok yeni özellik geliştirdi. 
 

Pay Station, Multi-Platform Publishing ve Payouts güncellemelerini duyuran marka, yeni finansman platformuna da accelerator eklendiğini açıkladı. 
 
 Üç ayda bir yeni çözümleri ve güncellemeleri duyuran lider küresel video oyun ticareti şirketi Xsolla, gerçekleştirdiği lansmanda şirketin mobil geliştiriciler için basit ve kişiselleştirilebilir bir ödeme deneyimi sunan ticari teklifini açıkladı. 


 
Ticari teklifte; geliştiricilerin kendi yolculuğuna başlamalarını ve lansman sonrası kendi oyunlarının büyümesini başarılı şekilde yönetmelerine yardımcı olacak iki ek çözüm bulunuyor. 
 
Ayrıca Xsolla tarafından mobil oyun geliştiricilerin sürekli olarak güncellenen sektörde bir adım ileride olmalarına ve kendi mobil oyun işlerinde daha fazla satış yapmalarına yardımcı olacak mobil odaklı çözümler için yeni özelliklerin de kullanıcılarla buluştuğu ifade edildi. 
 
 “Eşsiz özelliklerle bir adım ileride olmaya devam ediyoruz” Xsolla’nın dünya genelindeki mobil oyun geliştiricilerinin daha fazla coğrafyada daha fazla oyuncuya ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştiricilere sınıfının en iyi hizmetlerini ve desteğini sunmayı taahhüt ettiğini vurgulayan Xsolla Başkanı Chris Hewish, “Mobil oyun sektörü geliştikçe, ortaklarımızın tüketicilerle iletişime geçmelerine ve tüketicilere doğrudan ve daha düşük bir işlem başı maliyetle pazarlama yapmalarına yardımcı olan mobil çözümümüze eşsiz özellikler sunarak bir adım ileride olmaya devam ediyoruz” dedi.  
 
Mobil cüzdanları tam destekleme imkanı 
Temel işlevsellikte önemli güncellemeler yapan ve video oyun sektörü için platformlar arası markalı tek ödeme deneyimi olma özelliğine sahip Xsolla Pay Station, iyileştirilmiş bir ödeme deneyimi için ideal hale getirilmiş bir kullanıcı akışı, kişiselleştirilebilir bir kullanıcı ara yüzü, modernleştirilmiş mobil ödemeler ve dünya genelindeki mobil cüzdanları tam destekleme imkanı sunuyor. 
 
Pay Station’da tercih edilen ödeme cihazı veya yöntemine bakılmaksızın, geliştiricilerin kendi ödeme deneyimlerini kullanıcılarına yönelik platformlarda sunmalarına olanak tanıyor.  
 
Platform oyuncu sadakatini odağına alıyor 
PC ve webe mobil oyun sunumunu desteklemek üzere mobil oyun geliştiricilere yönelik bir dizi ileri özellikten oluşan özel ve markalı müşteri uygulaması Xsolla Multi-Platform Publishing ise kullanıcılara tek tuşla kimlik doğrulama aracı ve mobil oyun geliştiricilere, yeni oyunculara daha düşük bir satın alma maliyetiyle ulaşıyor. 
 
Oyuncu sadakatini odağına alan platform, geliştiriciler için oyunları yeni coğrafyalarda paraya çevirerek gelir elde etme potansiyellerini arttırıyor. Daha fazla ödeme seçeneği sayesinde, her pazarda ödeme olanaklarını yükseltiyor.  
 
Mentorluk ve finansman desteği sunuluyor 
Yeni bir finansman programı olan Xsolla Accelerator, gelişim döngülerinin başında oyun sektörü rehberliği ve yatırım desteği arayan geliştiricilere bağımsız stüdyo desteği sağlıyor. 
 
Oyun geliştiriciler, sektör mentorları tarafından yönetilen eğitim programlarına başvurabilirken, bir sonraki şirket değerleme ve yatırım aşamasına hazırlanmaları için 100.000,00 USD miktarına kadar bir köprü finansmanı alma fırsatını veriyor. 
 
Ayrıca kabul edilen geliştiriciler, yayıncı ve yatırımcılardan oluşan küresel bir ağla bağlantı kurmak adına şans elde ediyor.  
 
Küresel ödeme işlemlerine bütüncül yaklaşım 
Toplu ödemeleri yüzlerce veya binlerce kişiye göndermeye imkan veren Xsolla Payouts çözümü, kullanıcılarla ve içerik yaratıcılarıyla yapılan birden fazla sözleşmeyi yöneterek, vergi görüşmeleri yaparak, vergi bildirimlerini kolaylaştırarak ve en doğru hesap bakiyesi hesaplamalarını sunarak işletme verimliliğini ideal hale getiriyor.
 
Ödemelerin işlenmesine ek olarak, Xsolla katılım sürecini, uyumu, müşterini tanıma sürecini ve sözleşmeli ödemeyi kolaylaştırırken, müşterini tanı hizmet sağlayıcılarının, vergi satıcılarının muhasebe ve entegrasyon çalışmasını azaltarak vergi bildirimini gerçekleştiriyor. 
 
Xsolla’nın küresel ödeme işlemleriyle ilgilenerek geliştiricilerin en iyi yaptığı işe, yani harika içerikler üretmeye odaklanmalarına olanak tanıyor.  
 
Xsolla Hakkında 
 
Xsolla, video oyun endüstrisine özel olarak tasarlanmış dayanıklı ve güçlü bir araç ve hizmet setine sahip küresel video oyun ticareti şirketidir. 
 
2005 yılında kuruluşundan bu yana Xsolla her ölçekten binlerce oyun geliştiricisinin ve yayıncısının oyunlarını küresel çapta ve birden çok platformda finanse etmelerine, pazarlamalarına, piyasaya çıkarmalarına ve bunlardan gelir elde etmelerine yardımcı oldu. 
 
Oyun ticaretinde yenilikçi bir lider olarak Xsolla’nın misyonu, ortaklarının daha fazla coğrafyaya ulaşmalarına, daha fazla gelir elde etmelerine ve dünya genelindeki oyuncularla ilişki kurmalarına yardımcı olmak üzere küresel dağıtım, pazarlama ve gelire dönüştürmenin doğasında bulunan karmaşıklıkları çözmektir. 
 
Merkez ofisi Kaliforniya Los Angelas’ta bulunan ve Berlin, Seul ve dünyanın diğer bölgelerinde ofislere sahip olan Xsolla Valve, Twitch, Roblox, Ubisoft, Epic Games, Take-Two, KRAFTON, Nexters, NetEase, Playstudios, Playrix, miHoYo ve daha fazlası gibi büyük oyun kuruluşlarını destekliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area