Ads Area

Kingston’dan Çok Yetenekli USB Bellek

Kingston Digital, Otomatik USBtoCloud Yedeklemeli XTS-AES Şifrelemeli USB Belleğini Duyurdu

 

XTS-AES Şifrelemeyle Brute Force ve BadUSB Saldırı Koruması Karmaşık/Parola Modlarıyla Çoklu Parola Seçeneği Kişisel Buluta Otomatik Yedekleme Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Technology Company Inc.'in 
 


 
Flash bellek iştiraki Kingston Digital Inc., IronKey™ Locker+ 50 (LP50) modeli USB belleğini piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 
 
LP50, Brute Force parola tahmini saldırılarına ve BadUSB'ye karşı koruma sağlamak için, dijital olarak imzalanmış ürün yazılımı ve XTS modunda AES donanım şifrelemesi eşliğinde taşıdığı verileri güvenle saklıyor. 
 
Kingston IronKey Locker+ 50, Yönetici ve Kullanıcı parola seçenekleri dahil olmak üzere karmaşık ve çoklu parola seçeneklerine sahip.
 
 Karmaşık mod, dört karakter kümesinden üçünü kullanarak 6-16 karakterden oluşan parolalara izin verirken, yeni parola modu sayısal PIN, dizi, hatta 10 ila 64 karakter uzunluğundaki sözcük listelerine izin veriyor. 
 
Belirlenecek olan parolalar uluslararası karakterleri destekliyor. Şifre girişi sırasında başarısız oturum açma girişimlerini azaltmak için, ne yazdığınızı görmek isterseniz “göz” sembolü etkinleştirilebiliyor. 
 
Kullanıcının parolasını unutması durumunda, sürücüdeki verilere erişmek veya kullanıcı parolasını sıfırlamak için yönetici parolası kullanılabiliyor. 
 
LP50, ClevX® tarafından sunulan isteğe bağlı USBtoCloud özelliğinin yanı sıra, küçük metal kasası ve yerleşik anahtarlık halkasıyla kolayca taşınmak için tasarlandı. 
 
Böylece kullanıcılar verilerini diledikleri yere kolayca taşıyıp ve erişebiliyor. Kişisel bulut depolama için Google Drive™, OneDrive (Microsoft®), Amazon Cloud Drive, Dropbox™ ve Box servisleri destekleniyor. 
 
Bunlar için gereken tüm yazılım ve güvenlik özellikleri sürücüde mevcut olduğundan herhangi bir uygulama yüklenmesi gerekmiyor. Sürücü hem Windows® hem macOS® üzerinde çalışabiliyor. 
 
Kingston Şifreleme İş Kolu Müdürü Richard Kanadjian ürün ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Kişisel veya işe dair hassas verilerini IronKey Locker+ 50 ile depolamak isteyenler için harika bir seçenek sunmaktan heyecan duyuyoruz. 
 
LP50, en çok talep edilen özelliğimiz olan çift parolaya ve kullanıcıların hatırlaması daha kolay bir parola seçmesine olanak tanıyan yeni Parola moduna sahip.” Kingston IronKey Locker+ 50, 16GB – 128GB arası kapasitelerde sunuluyor.
 

Kingston IronKey Locker+ 50

Parça Numarası

Kapasite

IKLP50/16GB  

16GB IronKey LP50

IKLP50/32GB  

32GB IronKey LP50

IKLP50/64GB  

64GB IronKey LP50

IKLP50/128GB 

128GB IronKey LP50

 

 

Kingston IronKey Locker+ 50 Özellikleri:

 
 XTS-AES Donanım Şifreli USB Bellek: Önemli verileri BadUSB ve Brute Force saldırılarına karşı korur. Karmaşık Parola Modları Eşliğinde Çoklu Parola (Yönetici ve Kullanıcı) Seçeneği: Yönetici, Kullanıcının verilere erişimini geri yüklemek için Kullanıcı parolasını sıfırlayabilir. 
 
Yeni Parola Modu: Karmaşık veya Parola modları arasında seçim yapın. Parolalar 10 ila 64 karakter uzunluğunda sayısal PIN, boşluk karakteri içeren cümleler, hatta şarkı sözü bile olabilir. 
 
Otomatik Kişisel Bulut Yedekleme: Kişisel bulut depolamanızdan IronKey Locker+ 50'de depolanan verilere kolayca erişin. 
 
Ek Güvenlik Özellikleri: Girilen parolayı görüntülemek için "göz" düğmesini etkinleştirerek başarısız oturum açma girişimlerini azaltın. 
 
Şifre girişini tuş kaydedicilerden ve ekran kaydedicilerden korumak için sanal klavyeyi kullanın. 
 
Arayüz: USB 3.2 Gen 1 
Kapasite1: 16GB, 32GB, 64GB, 128GB 
Bağlantı: Tip-A 
Hız2: USB 3.2 Gen 1 16GB – 128GB: 145MB/s okuma, 115MB/s yazma USB 2.0 16GB – 128GB: 30MB/s okuma, 20MB/s yazma Desteklenen Bulut Hizmetleri: Google Drive™, OneDrive (Microsoft), Amazon S3, Dropbox™, Box 
Boyutlar: 60,56 mm x 18,60 mm x 9,60 mm 
Çalışma Sıcaklığı: 0°C ila 60°C 
Depolama Sıcaklığı: -20°C ila 85°C 
Uyumluluk: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1 
Minimum Sistem Gereksinimleri: Kullanım için iki (2) serbest ardışık sürücü harfi gerekir3 
Garanti/Destek: 5 yıllık sınırlı garanti. Her bir IKLP50 sürücüsüne USBtoCloud için 5 yıllık etkinleştirme lisansı dahildir. 
 
Yazılım lisansının süresinin dolmasının ardından USBtoCloud, doğrudan ClevX® üzerinden lisanslama seçenekleri sunar. Uyumluluk: Windows® 11, 10, 8.1, macOS® (v. 10.14.x - 12.x.x) USBtoCloud®, ClevX, LLC tarafından sunulmaktadır. 
 
1 Flash depolama aygıtında listelenen kapasitenin bir kısmı biçimlendirme ve diğer işlevler için kullanılır, veri depolama için kullanılmaz. 
Bu nedenle, veri depolama için mevcut mevcut kapasite, ürünlerde listelenenden daha azdır. Daha fazla bilgi için Kingston Flash Bellek Kılavuzuna bakın. 
2 Hız ana bilgisayar donanımına, yazılımına ve kullanımına bağlı olarak değişebilir. 
3 Sistem bölümü, optik sürücüler vb. gibi fiziksel aygıtlardan sonra gelen ilk boş sürücü harfleri.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area