Ads Area

Pazarlamada Yeni Trend: Artırılmış Gerçeklik (Ar) Filtreleri

Sosyal medya şüphesiz ki günümüzde kurumsal markaların vazgeçilmez pazarlama aracı haline geldi. 
 

Bunun başlıca sebeplerinden biri geleneksel pazarlama anlayışları ile yüksek maliyetler karşılığında istenilen hedef kitleye ulaşılamaması sebebi ile markaların mevcut yöntemlerinin değiştirmesi olarak tanımlanıyor. 
 


SOSYAL MECRALAR İLE HEDEF KİTLENİZE DOĞRUDAN ULAŞIN 
 
Dijitalleşen dünya ile beraber bir markan ürünlerinin tanıtımının yapılması, mevcut müşterileri ile memnuniyet ve sadakat ilişkisi geliştirmesi, var olan potansiyeliyle daha doğru ve nokta atışı yeni müşteriler kazanarak portfolyosunu genişletmesi ve marka bilinirliği sağlama açısından Sosyal Medya yeni bir çağ başlatmıştır. 
 
Doğru kullanıldığı ve doğru okunduğu takdirde tüketicilerine direkt ulaşarak beklentilerini ve isteklerini saptamada oldukça kazanç sağlamaktadır. Dijitalleşme ile beraber en çok kullanılan iki sosyal medya platformu Instagram ve Snapchat arasında bir rekabet başladı denilebilir. 
 
Snapchat’in yüz filtreleri ile dikkat çekmesi üzerine Instagram, kitlelerin Snapchat’i kullanmasının en büyük nedenlerinden biri olan bu özelliğini, hikayeler sekmesi ile kullanıcılarına servis etti ve filtreleri çeşitlendirerek geniş kitlelere ulaşmaya imkan sağladı. 
 
YENİLİKÇİ MARKALAR AR FİLTRELERİNİ TERCİH EDİYOR
Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan AR Filtreleri, markalar için de keşfedilmeyi bekleyen yeni bir pazarlama ağı. Yenilikçi markalar da, kendilerini dijital dünyada duyurmak, vermek istedikleri mesajı daha eğlenceli hale getirmek ve tüketiciler ile birebir iletişim kurmak adına kampanyalarında AR (Artırılmış Gerçeklik) filtrelerini kullanmaya başladı. 
 
Markalar için tasarlanan filtreler tamamen kişiye ve markaya özel yaratılarak markaya bir prestij ve bilinirlik sağlar. Filtreler paylaşılmaya başlandıkça etkileşim çoğalır ve markanın Instagram algoritmasında görünürlüğü artar. 
 
Böylece Instagram sayfası organik olarak büyür ve hedef kitleye ulaşmak kolaylaşır. Dijital Gen’in markalarından biri olan 360 derece ajans Mini Planet, size ihtiyacınız olan profesyonel desteği sağlamaktadır. 
 
Dijital dünyanın baş döndüren hızını ve yeniliklerini arkamıza alarak potansiyelinizi ortaya çıkarıyor ve markanıza değer katıyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area