Ads Area

Vivo Zeiss işbirliğine gidiyor

GELECEKTEKİ AKILLI TELEFON FOTOĞRAF VE VİDEOGRAFİ DÖNEMİ İÇİN MÜHENDİSLİK TEKNOLOJİLERİ 
 

vivo ve ZEISS’in dünya çapındaki görüntüleme ortaklığı, tüketicilere sınıfının en iyisi bir mobil görüntüleme deneyimi sağlamayı hedefliyor. 
 
Uzun vadeli ve stratejik olarak bir araya gelen iki sektör lideri marka, kurdukları vivo ZEISS Görüntüleme Laboratuarı'nda ortak araştırma ve geliştirme yoluyla, benzersiz görüntüleme teknolojisini akıllı telefonların sezgisel kullanıcı deneyimiyle birleştirmeyi amaçlıyor.


 
vivo bu iş birliği ile tüketicilere her modelinde vurguladığı "Önce Kamera" sözünü tutarken, profesyonel kamera teknolojisi ve heyecan verici akıllı telefonlar geliştirme tutkusunu da ZEISS ile paylaşıyor. 
 
Bu yolculuktaki ilk adım, Avrupa'da satışta olan vivo’nun amiral gemisi X60 Pro ile atılıyor. X60 Pro’dan, vivo’nun eşsiz özelliklerinin ZEISS'ın olağanüstü görüntüleme kalitesiyle birleştirilmiş modeli olarak söz ediliyor.  
 
Snapshot: ZEISS  
1846'da kurulan, 34.000'den fazla çalışanı ve dünya çapında yıllık 6,3 milyar Euro'luk cirosu ile optik ve elektronik alanlarında dünya lideri ZEISS, sinematografi dünyasının yanı sıra profesyonel ve tutkulu kullanıcılar için de son teknoloji kamera lensleri geliştiriyor ve ürettiriyor. 
 
Aynı zamanda 100 yıl önce, fotoğrafçılığın önemli kilometre taşlarından biri olan, en üst seviyede görüntü netliğini kompakt bir tasarımla birleştiren “Tessar” lensinin yaratıcısı da olan ZEISS, dairesel bokeh efekti yaratan ikonik Biotar portre stiliyle de dünya çapında tanınıyor. 
 
ZEISS Tüketici Ürünleri Kategori ve Pazarlama Müdürü, Sebastian Doentgen, “vivo ile iş birliğimiz, mobil görüntüleme alanındaki tüketici gereksinimlerinin karşılıklı olarak anlaşılmasına dayanıyor. Bu iş birliği ile akıllı telefon fotoğrafçılığının geleceğine katkıda bulunmanın heyecanını paylaşıyoruz. 
 
ZEISS olarak, vivo ZEISS ortak mühendisliği görüntüleme sistemi ile amiral gemisi ürünlerinde en yüksek kalite seviyelerine ulaşmada vivo'yu destekliyoruz. 
 
Bu ortak geliştirme sürecinde optik tasarımdan yazılıma, kalite ve üretim standartlarına kadar temel unsurlar sürecin anahtar parçalarını oluşturuyor.”  
 
Snapshot: vivo 
Dünyanın 5 büyük akıllı telefon üretcisinden biri olan vivo, kuruluşundan bu yana araştırma ve geliştirmeye her zaman önem veriyor. vivo, 10.500’den fazla çalışanı ve 10 Ar-Ge merkezi ağıyla her zaman yeni teknolojier geliştirmeyi hedefliyor. Ar-Ge merkezlerinden sadece 7 tanesi akıllı telefon görüntüleme sistemlerinin gelişmesi için çalışıyor. 
 
vivo, akıllı telefonların fotoğrafçılık ve videografi geleceğini şekillendirme hedeflerinde X51 5G ile gimbal destekli akıllı telefon kamerası, NEX modeli ile açılır selfie kamerası ve V21 5G serisi ile geliştirilmiş ön kamera sistemleri dahil olmak üzere çok sayıda ilke imza atıyor. 
 
Gerçekleştirdiği yenilik ve ilklere her geçen gün yenisini ekleyen vivo, yakın zamanda 300 Ar-Ge çalışanının 24 ay boyunca çalışarak geliştirdiği patentli teknoloji görüntüleme çipi V1’in duyurusunu da yaptı. V1, akıllı telefonlardaki görünteleme sistemlerinin önceliğini güçlendiriyor. 
 
 vivo Avrupa Başkan Yardımcısı, Justin Zhao, “ZEISS ile iş birliğimizin yanı sıra vivo Ar-Ge merkezlerindeki çalışmalarımızla da her zaman tüketicilerin mükemmel çekimler yapmalarını sağlayacak kamera deneyimine öncelik veriyoruz.” vivo ve ZEISS: Görüntüleme teknolojisi, kalite ve incelikte aynı tutkuyu paylaşıyor… 
 
 vivo ve ZEISS, optik sistemlerin önemine ve performanslarının akıllı telefon kamera deneyimi üzerindeki etkisine ilişkin profesyonel bir görüşü paylaşıyor. 
 
 Bu doğrultuda, mobil görüntülemenin geleceği için görüntüleme sistemlerinin ortak mühendisliğini yapan ve güçlerini birleştiren iki şirket, sahip olduğu global araştırma ve geliştirme ekiplerini ZEISS Görüntüleme Laboratuvarı'nda bir araya getiriyor.  
 
Mükemmel Çekim: Mühendislik Harikası 
vivo,ZEISS ve onun görüntüleme sistemlerindeki 130 yılı aşkın tecrübesiyle birlikte çalışıyor. Bu, tüketiciler için 'Mükemmel Çekim' mühendisliğinde yeni kapılar açıyor. Akıllı telefon kameralarının optik performansları, optik tasarımlar, görüntü işleme ve sistem entegrasyonu ile belirleniyor. 
 
Bu stratejik iş birliği de, vivo teknisyenleri ve ZEISS mühendislerinin bu alanlardaki tecrübelerini bir araya getirerek mükemmel teknolojiyi yaratıyor. Ayrıca, ZEISS Görüntüleme Laboratuarı'ndaki titiz test prosedürleri ve hassasiyet, gelişmiş fotoğraf ve videografi teknolojisi için en yüksek kalite standartlarını sağlıyor. 
 
 Günümüz akıllı telefonları ZEISS tarafından belirlenen optiğin ayak izlerini hala nasıl takip ediyor: ZEISS Görüntüleme Laboratuvarı ZEISS, bu yıl fotoğraf lensleri sektöründeki 130. yılını kutluyor. Yıllar içinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda katettiği ilerlemelerin çoğu, şimdi vivo x ZEISS ortak mühendislik ürünü telefonlarda gördüklerimizin yolunu açıyor.
 
ZEISS'in kurucusu Carl Zeiss, her zaman tüketici gereksinimlerini dikkate almanın önemini vurgularken, kaliteden asla ödün vermeyerek daima hayal gücünün sınırlarını zorladığını belirtiyor. 
 
Bu da, bugün hala onun mirası olan ZEISS DNA'sını şekillendiriyor. ZEISS, 1896’da ilk olarak düz bir görüntü üretmek için minimum alan eğriliği sağlayan ve sapmaları düzeltmesi ile önce çıkan Düzlemsel merceği duyuruyor. 
 
Ardından 1902'de duyurulan Tessar lensi, bugüne kadar küçük ama güçlü lensler için hala bir arketip olan küçük alan lens tasarımında daha önce erişilemeyen görüntü kalitesi seviyelerini mümkün kılıyor. 
 
Şu anda X60 Pro’da da tam olarak bu Tessar Lensi kullanılıyor. vivo X60 serisinde bu son teknoloji akıllı telefon görüntülme sistemleri için uyarlanmış Tessar tabanlı yakınlaştırma özelliği kullanılıyor ve “Vario -Tessar” etiketiyle vurgulanıyor. 
 
Jörg Schmitz, ZEISS Tüketici Ürünleri Müdürü “vivo’nun stratejik ortaklığı ve ZEISS'ın benzersiz uzmanlığıyla güçlerin birleşmesi, geleceğin mobil görüntüleme deneyimi için yenilikleri mümkün kılıyor, geleceği şekillendiriyor.”  
 
Doğru olanı doğru şekilde yapmak: Titiz Testler 
ZEISS, vivo akıllı telefon kameraları için profesyonel bir test süreci sağlıyor. Bu testler, optik tasarımın gözden geçirilmesi, 30’dan fazla bileşen içeren cep telefonu kamera donanımının test edilmesi ve gerçek fotoğraf performansının incelenmesini kapsıyor.
 
 Tüm süreç, dağınık ışık, gölgelenme, bozulma, renk sapması ve daha fazlası için 17'den fazla testten ve daha fazlasından oluşuyor.  
 
Sonraki Adım: Mobil Görüntülemenin Geleceğini Tanımlama 
vivo ve ZEISS birlikte mobil görüntülemenin geleceğine katkıda bulunuyor. Yeni portre fotoğrafçılığı özellikleri, camı “görünmez” yapan lens kaplaması ve vivo tescilli V1 Görüntüleme Çipi’nin yaratılması bu adımlardan sadece birkaçı. 
 
Yakın zamanda duyurulan görüntüleme çipi ile vivo, mobil fotoğrafçılık ve video kaydı söz konusu olduğunda tüketicilere önemli avantajlar sunuyor; V1 görüntüleme çipi, yerleşik yapay zekayı hız ve güç tüketimindeki iyileştirmelerle birleştirerek, mobil görüntüleme teknolojisinin sınırlarını zorluyor ve tüketicilerin "Mükemmel Çekim"lerini daha kolay gerçekleştirmelerini sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji 300 vivo Ar-Ge çalışanının 24 ay boyunca sarfettiği emeği barındırıyor. 
 
Ayrıca vivo ve ZEISS, özellikle yüksek ışık geçirgenliği, ultra düşük dağılım ve güçlü termal stabilite söz konusu olduğunda daha iyi görüntüleme performansı için cam lenslerin uygulanması üzerinde çalışıyor. 
 
ZEISS ile birlikte gerçekleştirilen birkaç testten sonra vivo, bir önceki nesle göre renk sapması değerini %70'den fazla azaltmaya yardımcı olan ultra yüksek geçirgenliğe sahip cam lensler geliştirmeyi hedefliyor. 
 


vivo Avrupa Ürün Direktörü, Mark Ren, “ZEISS ile birlikte akıllı telefon görüntüleme kalitesini daha da iyileştirmek için büyük adımlar atıyoruz. 
 
ZEISS’in optik ve optoelektronik alanındaki uzmanlığı ile vivo’nun sistem mühendisliği, akıllı telefon bilgi işlem ve yapay zeka konusundaki güçlerini birleştirerek en iyi kamera deneyimini kompakt olarak elde etmek için sınırları zorluyoruz.”
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area