Ads Area

Ferhat Göçer’in TikTok iş birliği albüme dönüştü!

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer'in dünyanın önde gelen kısa video uygulaması Tiktok ile yaptığı iş birliği albüme dönüştü. 
 

Göçer 2021 yılı başında yeni sesler ve yetenekler bulmak ve çıkaracağı yeni düet albümünde yer vereceği on adayı belirlemek için TikTok’ta bir kampanya başlatmıştı. 
 


"Yıllarım Gitti" isimli şarkının nakaratına özel bir video kaydederek, düet yapılmasını isteyen sanatçıya, sadece 48 saatte 2600 kişi geri dönmüştü. 
 
Gösterilen ilgi ve rekordan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ferhat Göçer, "Bu yaklaşık dakikada bir düete tekabül eden bir rekor" ifadelerini kullanmıştı. Göçer’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bu proje sonunda hayata geçti.  
 
Albümde 10 yetenekli TikTok müzisyeni yer alıyor 
Z kuşağına referans veren DuetZ albümünde Göçer, 10 yetenekli TikTok müzisyeniyle düet yaptı. 28 Ocak 2022 yılında piyasada olması hedeflenen albüm için TikTok’ta da özel bir çalışma yapılacak. 
 
TikTok’ta Keşfet banner’ı sayesinde kullanıcılar, şarkıları dinleyebilecekleri ve albümdeki şarkıların seslendirildiği videoları görebilecekleri bir sayfaya yönlendirilecek. Öte yandan şarkılar, ayrı bir playlist olarak TikTok’un Sounds sayfasından da dinlenebilecek.  
Göçer’den genç yetenek avı 
Ferhat Göçer 2009 yılında da benzer bir projeye imza atmıştı. 'Besteni Yolla' adlı bir projeye başlayan sanatçı, Türkiye'nin dört bir yanından 15 bin civarında beste topladı. 
 
2 yılda tüm besteleri inceledi, 60 telif hakkını satın aldı ve 10 tanesiyle albüm (Seni Sevmeye Aşığım) yaptı. Bu proje ile birçok amatör besteci ve söz yazarı dinlenme şansı yakaladı ve bu albüm yayınlandıktan sonra bazı şarkılar viral oldu. 
 
 TikTok bu ve benzeri projelerle neşe ve eğlenceyi odağına almaya ve genç yeteneklerin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya devam edecek.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area