Ads Area

Dahua Ücra Alanlar için Şebekeden Bağımsız Güvenlik Çözümü

Markanın şebekeden bağımsız güvenlik çözümleri, güneş panelleri, yüksek kapasiteli lityum piller ve 4G ağ bağlantısı sayesinde akıllı güvenlik sistemlerinden elektrik bağlantısının olmadığı ücra bölgelerde bile faydalanma imkânı veriyor 
 

Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, akıllı güvenlik sistemlerini en ücra bölgelere bile taşımaya şansı veren şebekeden bağımsız güvenlik çözümünü duyurdu. 
 


Güneş panelleri, piller ve 4G antenlerden meydana gelen sistem, markanın yapay zekâya dayalı güvenlik çözümlerini altyapının olmadığı uzak ve ulaşılması zor alanlara taşımasını sağlıyor.  
 
Mesafeden Bağımsız Güvenlik 
Dahua’nın şehir alanlarından ve dolayısıyla elektrik şebekesinden uzak olan açık alanlar için maliyet etkin bir güvenlik çözümü olarak geliştirdiği yeni çözüm, kullanıcılara elektrik ve internet şebekseinin bulunmadığı alanları koruma imkânı veriyor. 
 
Dahua Technology Ürün Müdürü Bobby Cheung yeni çözümle ilgili olarak şunları söyledi, “Elektrik ve internet bağlantısının sınırlı olduğu uzak alanlara güvenlik sistemi kurmak her zaman büyük bir zorluktur. 
 
Kablolamak zahmetlidir, kurulum çok uzun sürer, bakım maliyetleri yüksektir vs. Bulduğumuz çözüm tüm bu sorunların üstesinden geliyor. 
 
Geleneksel kablo ve güç sistemini yenlenebilir güneş enerjisiyle değiştiriyor ve 4G modülüne sahip kameralarla uzaktan veri aktarımı sağlıyor. Bu sayede ilave bri güç kaynağına veya ağ kablosuna gerek kalmıyor ve hem maliyetten tasarruf ediliyor hem de kurulum kolaylaşıyor.” 
 
 Dahua’nın yeni çözümü bir adet yüksek verimli monokristal silikon güneş paneli, bir konrtol ünitesi, lityum pil ünitesi ve 4G IP/PTZ kameradan oluşuyor. 
 
Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre IP veya PTZ kamera seçebiliyor. Sistemin derli tolu tasarımı kolaylıkla bir direğe veya duvata monte edilebilmesini sağlıyor. 
 
Bu sayede montaj ve inşaat gereksinimi asgarî düzeyde tutularak maliyetler düşürülüyor. Yüksek performanslı lityum pil ve düşük güç tüketimine sahip 4G kameralar sayesinde sistem aydınlatmanın olmadığı ortamlarda bile yapay zekâ özellikleri de dâhil olmak üzere tam performans sunuyor. Sistemin bir diğer avantajı da uzaktan erişim ve bakım imkânı veren mobil terminal ekranı. 
 
Kullanıcılar bir Dahua NVR cihazı ve DMSS mobil uygulamasına bağlanarak sistemin kaydettiği görüntüleri izleyebiliyor, pil durumunu görüntüleyebiliyor, alarm durumlarında uygulama üzerinden bildirim alabiliyor ve uzaktan bakım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 
 
Çevre Koşullarına Dayanıklı Tasarım 
Kurulum kolaylığı, enerji tasarrufunu ve eksiksiz korumayı bir arada sunan şebekden bağımsız güvenlik çözümü, tüm bu özellikleriyle çiftlikler, geniş araziler, inşaat sahaları, doğa koruma alanları gibi mekânlar için ideal bir sistem olarak öne çıkıyor. 
 
 Açık alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan sistem, IP66 standardının tüm gerekliliklerini karşılıyor. Piller, kontrol üniteleri ve diğer kritik sistem bileşenleri son derece korunaklı bir şekilde muhafaza ediliyor. Bu da sistemin istikrarlı bir şekilde uzun yıllar çalışabilmesini sağlıyor. 
 
Sistemde kullanılan kameralarsa IP67 sertifikasına sahip ve güçlü rüzgârlar, yoğun yağış ve -40 dereceye kadar olan düşük sıcaklıklar gibi sert hava koşullarına dayanabiliyor. 
 
Dahua şebekeden bağımsız güvenlik sistemleri ve diğer Dahua çözümleri hakkında bilgi edinmek için dahuasecurity.com/ceen adresini ziyaret edebilirsiniz.  
 
Dahua Hakkında 
 Zhejiang Dahua Technology Co., Ltd. (Dahua Technology) dünya lideri bir video merkezli IoT çözümleri ve hizmetleri sağlayıcısıdır. 
 
Dahua Technology, teknolojik yeniliklere dayalı olarak şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve son kullanıcılar için değer yaratan uçtan uca güvenlik çözümleri, sistemleri ve hizmetleri sunmaktadır. Yarısından fazlası AR-GE alanında görev alan 16,000’den fazla çalışanı ile Dahua, 180 farklı ülke ve bölgede hizmet vermektedir. 
 
2002 yılında kendi kaynaklarıyla dünyanın ilk 8 kanal entegre DVR cihazını geliştiren Dahua, o tarihten beri kendini yeni teknolojiler geliştirmeye adamıştır. Bu doğrultuda AR-GE yatırımlarını sürekli olarak artıran Dahua, yıllık satış gelirlerinin %10’unu AR-GE çalışmaları için ayırmaktadır. 


 
Şirket, video IoT teknolojileri çerçevesinde ortaya çıkan fırsatları keşfetmeye devam etmekte ve hâlihazırda güvenlik taraması, yapay görme, video konferans sistemleri, profesyonel insansız hava araçları, akıllı yangın güvenliği sistemleri, otomobil teknolojileri, akıllı depolama, robotik gibi alanlarda yerleşik faaliyetleri bulunmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area