Ads Area

Tiktok’la parlayan yeni nesil sanatçılar

Dünyanın önde gelen kısa video uygulaması TikTok, bugün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de müzik dünyasını şekillendirmeye devam ediyor. 
 

TikTok kullanıcılarının %80'i platformda yeni müzikler keşfettiğini ve Tiktok’un müzik keşfi için 1 numaralı yer olduğunu söylüyor. 
 


Böylece TikTok, müziksever gençler için sanal bir sahne misyonu üstleniyor. Yaratıcılık ve ilhamı merkezine alan TikTok'ta seslerini geniş kitlelere duyurmak isteyen genç sanatçıların her gün yıldızı daha da parlıyor. İşte TikTok’la parlayan yeni nesil sanatçıların listesi! 
 
Göktuğ Tavacı - Bariton
TikTok’ta Bariton adıyla tanınan 24 yaşındaki Göktuğ Tavacı, 2018’de katıldığı O Ses Türkiye yarışmasının ardından cover’larını ve söz ve müziğini kendi yazdığı şarkılarını TikTok başta olmak üzere çeşitli sosyal medya kanallarından takipçileriyle buluşturmaya başlayan yeni nesil yeteneklerden biri. 
 
Özellikle Bakarsın Olur şarkısıyla hem TikTok ailesinden hem de müzik dünyasından yüksek not alan Tavacı, şimdi de Maske adlı yeni şarkısıyla gündemde. TikTok Hesabı: https://www.tiktok.com/@bariton?  
 
Melis Fis 
Son zamanların en çok yıldızı parlayan Tiktok creatorlarından Melis Fis, 2001 doğumlu genç bir ses. Çiçeği burnunda şarkıcı, sosyal medya serüvenineyse 2015 yılında, TikTok’un eski hali olan Musical.ly’de başladı. 
 
TikTok’ta büyük bir hayran kitlesine ulaşan genç sanatçı, bu sayede önce 2019 yılında “Dur Diyemem” adlı parçasını müzik dünyasına sundu. Tiktok’ta 1,3 milyon takipçisi olan Fis'in son üç teklisi 'Çek Vur', 'Bir Ömür Daha' ve '1Varsın 1 Yoksun' TikTok'ta challenge haline geldi. 
 
Öte yandan Fis'in platformda başlattığı şarkıcılarla röportajlar video serisi TikTok'ta viral oldu. Tiktok Hesabı: https://www.tiktok.com/@melisfis?lang=tr-TR  
 
Gökçe Özgül 
TikTok'ta seslendirdiği şarkıları ile hayran kitlesini genişleten Gökçe Özgül 1994 senesinde Antalya’da doğdu. Lise eğitimi sürerken katıldığı Liseler arası nota yarışmasında Antalya 1.liği ödülünü kazandı. Lise 2. sınıftayken O Ses Türkiye Yarışması’na katıldı ve yarı finale kadar yükselmeyi başardı. 
 
MASGE grubunun eski bir üyesi olan Gökçe Özgül aynı zamanda solo çalışmalarına devam ediyor. TikTok Hesabı: https://www.tiktok.com/@gokceozgulofficial?lang=tr-TR 
 
Pelin Sude Çelikkol  
Pelin Sude Çelikkol 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında “Something’s Got A Hold Me‘’yi seslendirerek gözleri üzerine çeviren, sonrasında TikTok’taki videolarıyla hayran kitlesini genişleten Çelikkol, kısa bir süre önce ilk teklisine imza attı. 
 
Yusuf Hanay’la yaptığı “İçimde” adlı parçası, başta Tiktok’taki hayran kitlesi olmak üzere müzik dünyasında ilgiyle karşılandı. Tiktok Hesabı: https://www.tiktok.com/@sudeemusic?  
 
Beyza Doğuç 
Küçük yaşlardan beri müzikle uğraşan Beyza, Ankara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyuncu çeşitli müzik gruplarında ve okul korolarında yer aldı. 
 
TikTok'ta yıldızı parlayan şarkıcı "Ben Hep Burdayım" şarkısıyla profesyonel müzik dünyasına adım attı. Genç şarkıcı, TikTok üzerinde renkli kişiliğini ve yeteneğini yansıtan videolar paylaşmaya devam ediyor. Tiktok Hesabı: https://www.tiktok.com/@beyzadoguc? 
 
Yavuz Kaklıkkaya 
TikTok'da patiklimikrofon ismiyle tanınan ve ana enstrümanı obua olan Yavuz Kaklıkkaya, konservaturdan mezun oldu ve yıllarca korolarda aktif olarak yer aldı. Kaklıkkaya aynı zamanda New York Üniversitesi’nde ekonomi ve bilgisayar eğitimine devam ediyor.
 
Yavuz Kaklıkkaya, TikTok üzerinden farklı enstrümanlarla coverladığı şarkıları paylaşıyor. Yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken Yavuz, Pera Uluslararası Korolar Festivali, Fizy Müzik Yarışması ve Okan Üniversitesi Müzik Yarışması’nda derecelere imza attı.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area