Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Odeabank’tan, IBAN olmadan 7/24 para transferi hizmeti

Türkiye’nin dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, devreye aldığı FAST sistemi ile müşterilerinin para transferini kolaylıkla yapmalarını sağlayacak. 
 

ODEABANK, TCMB tarafından 18 Aralık 2020 tarihinde pilot uygulama ile başlatılacak ve 7/24 para transferinin gerçekleştirileceği FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sisteminde çalışacak Kolay Adresleme Sistemi’ni devreye aldı. 


 
Odeabank, İnternet & Mobil Bankacılık kanalını kullanan müşteriler IBAN ya da hesap numarası gibi uzun numaralar yerine e-posta, T.C. Kimlik No ve cep telefonu numarası gibi bilgilerle para transferlerini hızlı ve güvenli yapabilmeleri için gerekli çalışmaları tamamladı. 
 
FAST sistemi ile yurt içinde olmak üzere Odeabank bireysel müşterileri 1.000 TL'ye kadar para transferlerini 7/24 gerçekleştirilebilecek. 
 
Para transferinde zaman sınırı kalkıyor Odeabank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Avcı, müşterilerinin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak istediklerine dikkat çekerek yeni uygulama ile ilgili şunları söyledi: 
 
“TCMB’nin 1 yıldan kısa bir sürede çalışmalarını tamamladığı FAST ve Kolay Adresleme Sistemi’ne, duyurulduğu ilk günden bu yana hızlıca uyum sağladık. 
 
Bankamızın mobil uygulamasını ve internet bankacılığını kullanan tüm bireysel ve tüzel müşterilerimiz 8 Ocak tarihinden itibaren artık zaman engeli olmadan 7 gün 24 saat para gönderip alabilir hale geliyor. 
 
Yeni dijital dönemde anlık ödemeler tarafındaki bu bütünleşik çalışmanın tarafı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Odeabank olarak teknolojik ve dijital altyapımızı kullanarak müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” 
 
Odeabank müşterileri TCMB tarafından yürütülen FAST sistemi içinde yer alan 'Kolay Adresleme Sistemi'nde Odeabank İnternet Şubesi ve Mobil uygulama üzerinden kolayca hesap eşleştirmesi gerçekleştirilebilecek ve para transferi zorluklarını ortadan kaldıran Kolay Adresleme Sistemi ile saniyeler içerisinde hesaptan para transferi yapmak mümkün olacaktır.  
 
Odeabank Hakkında:  
Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group'un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odea Bank A.Ş., 2020 Eylül ayı itibarıyla, 17 ilde, 48 şubede, 1,107 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odeabank, toplam aktif büyüklüğü açısından özel mevduat bankaları arasında 10. sırada yer almaktadır. 
 
Odeabank'ın aktifleri 40.3 milyar TL, mevduatları 24.9 milyar TL, canlı nakdi kredileri 18.7 milyar TL ve öz kaynakları 3.3 milyar TL'dir. 
 
Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.Ş.'nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar