Ads Area

Pronet Panik Butonu uygulamasını ücretsiz herkese açıyor

Pronet, zor günlerde tüm Türkiye’ye ücretsiz acil yardım desteği sunuyor

 


Koronavirüs tehdidiyle mücadele kapsamında kullanıcılarına tam destek veren Pronet, acil durum uygulaması “Pronet Panik Butonu”nu, 1 Temmuz’a kadar, tüm ülkenin kullanımına sunuyor.


Daha önce yalnızca Pronet üyelerinin yararlanabildiği uygulamadan artık dileyen herkes, hem de ücretsiz olarak yararlanabilecek. 

Basıldığı anda hem Alarm Haber Alma Merkezi’ni devreye sokan, hem de kullanıcının yakınlarına SMS gönderen Pronet Panik Butonu, canlı operatör desteğiyle de gerekli polis, itfaiye ve ambulans ekiplerine yönlendirme yaparak size destek oluyor.
Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, acil durum uygulaması “Pronet Panik Butonu” ve Alarm Haber Alma Merkezi desteğini 1 Temmuz’a kadar tüm Türkiye’nin kullanımına açıyor. 

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs tehdidi ile mücadele kapsamında çalışmalarına hız veren Pronet, “#EvdeKalın – Pronet’le Güvende Kalın” sloganıyla içinden geçtiğimiz bu olağanüstü günlerde güvenlik ihtiyacında olan veya uzaktaki yakınlarına ilişkin endişelerini gidermek isteyenlere destek vermeyi amaçlıyor. 

Bu kapsamda Panik Butonu uygulamasını abonelik şartı gözetmeksizin herkesin kullanımına açan Pronet, uygulamaya karşılık herhangi bir ücret de talep etmiyor. Pronet’in Panik Butonu uygulaması, App Store ve Google Play üzerinden cep telefonlarına indirilebiliyor.


Tek dokunuşla yardım ekiplerine yönlendirme!


Tek bir dokunuşla acil durum sinyali gönderen “Panik Butonu” uygulaması sayesinde herhangi bir acil durum yaşayan ya da sağlık yardımına ihtiyaç duyanlar kısa bir süre içinde önceden belirledikleri yakınlarına haber iletebiliyor. 

Mobil uygulama, sisteme tanımlanan kişilere SMS ile lokasyon bilgilerini gönderiyor. Eş zamanlı olarak Pronet Alarm Haber Alma Merkezi de devreye giriyor. Ortalama 10 saniye içinde kullanıcı aranıyor ve gerekli durumlarda; canlı operatör, kullanıcı ile yardım ekipleri arasında bağlantı kurarak destek sağlıyor.


Güvenlik konusunda uzun yıllara dayanan deneyimini ve gelişmiş teknolojik altyapısını tüm ülkenin kullanımına açan Pronet, halkın sağlık ve güvenlik endişelerini hafifletmeye yardım etmeye çalışarak ülkece girişilen seferberliğe destek oluyor. 

Pronet Alarm Haber Alma Merkezi, 7/24 kesintisiz hizmet vererek özellikle bu zor günlerde 65 yaş üstündeki kişiler, acil yardıma ihtiyaç duyabilecek diğer aile büyükleri ve kullanıcılarının her türlü güvenlik ihtiyacına anında yanıt vermeye çalışıyor.
“Tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz”Tüm dünyanın olağanüstü koşullardan geçtiği bu dönemde Pronet olarak büyük bir özen ve titizlikle çalıştıklarını ifade eden Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Bütün amacımız halkımızın sevdiklerini ve değer verdiklerini koruma sözümüzü yerine getirmek. 

Bu doğrultuda çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’mızın tüm tedbirleri alarak ihtiyaç duyulan tüm desteği sağladığına olan inancımız tam. Biz de bu koşullarda elimizden ne geliyorsa yaparak halkımıza destek vermek istedik” diyor.

Pronet hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ile sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalardan perakende mağaza zincirlerine kadar birçok büyük kuruma yönelik çözümler üretiyor. 

Sunduğu çözümleri hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine ‘5 Korumalı Güvenlik Sistemi’ ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. 

İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde çalışıyor. 

2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. 

Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı. 2017’de “Yılın Müşteri Hizmetleri Ekibi” kategorisinde ödüle layık görülen Pronet, 2018’de ise Campaign Türkiye tarafından verilen Brand of the Year Ödüllerinde, hizmet kategorisinde “Yılın Markası” seçildi.

Ads Area