Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

2019’da Dikkat Edilmesi Gereken 4 Sunucu Barındırma Trendi

Hibrit buluta artan talep ve yenilikçi uygulamalar sunucu barındırma (colocation) sektörünü geliştirecek 

Kurumların altyapılarını yeni nesil gelişmeler doğrultusunda yeniden gözden geçirdiği 2019 yılında sunucu barındırma hizmetlerinin hibrit bulut çözümleri için kilit rol oynaması bekleniyor. 

Önceki 20 yıla bakıldığında kendi veri merkezini kurarak milyonlarca dolarlık yatırımda bulunan şirketlerin, aynı hizmet kalitesini sürdürmek için yaptıkları harcamalara devam ettiğini belirten Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı, “Günümüzde hiçbir şirketin böyle büyük teknoloji altyapıları yaparak, sürekli yenilikleri takip etmesi ve uygun yapıyı barındırması mümkün görünmüyor. 
Bulut hizmetlerinin nimetlerinden yararlanabilmek için şirketler en modern mimariyi sunan veri merkezlerinde sunucularını barındırmayı tercih ediyorlar. 

Böylece hem her zaman güncel altyapılara sahip oluyorlar hem de istedikleri bulut yapısını kolayca kurabiliyorlar” dedi. Sadi Abalı, kullanıcıların sunucu barındırma hizmetlerinde dikkat etmeleri gerekenler şöyle sıralıyor: Bulut hizmeti gibi sunucu barındırma. 

Artık sunucu barındırma hizmetlerinin de dijitalleşmesi, verilen hizmetin bulut bilişimde olduğu gibi kolaylıklar sağlamasına olanak tanıyor. 

Hibrit bulutun anahtarı sunucu barındırma. Birçok şirket özel verilerini kendi sunucularında, yüksek hacimli işlenecek verilerini ise genel bulutta barındırmak istiyor. Bununla birlikte bu iki verinin birbiri arasındaki ilişkiyi sağlaması ve sürdürülebilir bir yapı kurulması isteniyor. 

İyi bir sunucu barındırma hizmeti, bu geçişin önünü açıyor. Daha fazla sunucu barındırma hizmeti alınacak. Kurumların gün geçtikçe hibrit ve çoklu bulut ortam uygulamaları artıyor. 

Kurumların sunucu barındırma yatırımları artacak. Uç nokta cihazlarla entegrasyon artacak. AI, IoT, otonom araçlar, VR gibi teknolojiler arttıkça sunucu barındırma hizmetlerinin uç nokta cihazlarla iletişimi yoğunlaşacak.