Ads Area

Samsung Developer Conference 2018’de Bixby, SmartThings ve akıllı telefonların geleceği tanıtıldı

Samsung; Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve Mobil Kullanıcı Deneyiminde Çığır Açan Yenilikler Duyurdu 


Samsung Electronics bugün, Bixby ve SmartThings platformları için yeni ve güçlü geliştirici araçları ile birlikte etkileyici mobil deneyim için One UI ve Infinity Flex Display’i tanıttı. 

Bağlantılı yaşam kavramını gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen Samsung, geliştiriciler ve iş ortaklarının tüm dünyada milyonlarca cihaz için hızla yeni deneyimler geliştirip sunmalarını kolaylaştırıyor. “Yapay Zekâ ve Nesnelerin İnterneti alanlarında önemli gelişmeler elde ettik. 

Tüm bunlar bağlantılı yaşam vizyonumuzu hayata geçirmede kritik önem taşıyacak” diyen Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Birimi Başkanı ve CEO’su DJ Koh, sözlerini şöyle sürdürdü: 


“Bixby ve SmartThings’te geldiğimiz noktada üçüncü taraf ürünleri ve hizmetleri her ölçekte Yapay Zekâ ve Nesnelerin İnterneti platformlarına entegre olabiliyor. 

Katlanabilir ekran yeni bir tür mobil deneyimin temellerini oluşturuyor. Bu yeni platformda müşterilerimize yeni değerler sunmak için geliştiricilerle çalışmak bize heyecan veriyor. Teknoloji ve iş birliğinin bizi taşıyacağı noktayı görmek için sabırsızlanıyoruz.” 

Ölçeklenebilir Zekâ Platformu Kurmak 

Bixby, sesinizi kullanarak telefonunuzla etkileşime geçmeniz için pratik bir yol sunan zeki bir arayüz olarak geliştirildi. Samsung şimdi Bixby’yi, tüketicinin hayatındaki farklı ürünler ve hizmetleri destekleyen ölçeklenebilir bir zekâ platformu haline getiriyor. 

Samsung, SDC 2018’de geliştiricilerin daha konuşkan, kişisel ve faydalı bir akıllı asistan deneyimini daha fazla tüketiciye sunmaları için yeni yollar duyurdu. Samsung, geliştiricilerin Bixby destekli hizmetleri daha kolay ölçeklendirebilmesi için Bixby Developer Studio’yu tanıttı. 

Bu araç koleksiyonu, geliştiricilerin ve iş ortaklarının daha fazla hizmet ve cihaza zekâ ekleyebilmesi için kullanışlı bir yol sunuyor. Geliştiriciler, Bixby Capsules adı verilen ve Bixby için geliştirilen özellik veya hizmetleri kolayca oluşturabilecek ve bunları Bixby Marketplace üzerinden rahatlıkla tüketicilere ulaştırabilecek. 

Geliştiriciler, Bixby platformu sayesinde kapsüllerini, mobil telefonlar ve televizyonlardan ev gereçlerine ve Samsung ekosistemindeki diğer ürünlere kolaylıkla adapte edebilecek. Samsung, Bixby hizmetlerini ölçeklendirme çalışmalarının bir parçası olarak, önümüzdeki aylarda İngiliz İngilizcesi, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerini de ekleyecek.  

Bağlantılı Yaşam Tarzını Herkese Sunmak 

Samsung’un bağlantılı yaşam vizyonu, sayısı giderek artan birbirine bağlı cihazları tek bir platformda bir araya getiren açık bir Nesnelerin İnterneti ekosistemi çevresine kurulu.

Dünya çapında 200’den fazla pazarda yer alan SmartThings, bağlantılı yaşam deneyimini tek bir uygulamada sunarak Nesnelerin İnterneti’ni akıllı evlerin ötesine geçirerek otomobillere, ofislere ve arasındaki her yere taşıyor. 
Samsung şimdi, yeniden tasarlanan SmartThings Developer Workspace’teki yeni araçlar sayesinde geliştiricilerin cihaz ve hizmetlerini SmartThings platformuna daha hızlı ve kolaylıkla bağlamasını sağlıyor. 

Bu gelişmiş araçlar arasında SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit ve SmartThings Hub Connector bulunuyor. Geliştiriciler platform üzerinde çalışabilmelerinin yanı sıra Zigbee ve Z-Wave cihazlarını da rahatlıkla entegre edebiliyorlar. 

Ayrıca, güncellenen Works with SmartThings (WWST) sertifika programı geliştiricilerin SmartThings uzmanlarına ve kaynaklarına doğrudan erişmesini sağlıyor. WWST, cihazların ve hizmetlerin platform için tamamen optimize edilmesine yardımcı oluyor, böylece tüketiciler olabilecek en iyi deneyimi yaşıyor. 

Kullanıcı Deneyimi ve Ekran İnovasyonunda Öncü 

Samsung, One UI adını verdiği yeni ve kullanışlı arayüz tasarımını da tanıttı. Temiz ve minimal tasarımda en sık kullanılan içerikler ekranın alt yarısında yer alıyor. 

Böylece tek elle kullanım daha doğal ve rahat hale geliyor. Kullanıcı deneyimi, karmaşayı ve dikkat dağıtan unsurları azaltmak amacıyla yeniden tasarlandı. 

Kullanıcılar bu sayede daha iyi odaklanıp telefonlarında aradıklarını hızla bulabilecek. Samsung, kategori belirleyen biçimler geliştirme ve ekran inovasyonu geleneğini sürdürerek, çığır açan katlanabilir akıllı telefonların önünü açtı. 

Infinity Flex Display, One UI ile birlikte kullanıcıların sıradan bir akıllı telefonla yapamayacaklarını yapmasını sağlayan yeni bir tür mobil deneyim sunuyor. Kullanıcılar şimdi her iki biçimin de avantajlarından yararlanabiliyor. 
Küçük boyutlardaki bir akıllı telefon, aynı anda birden fazla iş yapmak ve içerik izlemek için daha geniş ve etkileyici bir ekrana dönüşebiliyor. Katlanan cihaz açıldığında uygulama deneyimi küçük ekrandan daha büyük ekrana kusursuz bir şekilde geçiyor. 

Ayrıca, kullanıcılar geniş ekranda aynı anda üç uygulamayı kullanarak hiçbir şeyi kaçırmadan internette gezinebiliyor, video izleyebiliyor, bağlanabiliyor ve birden fazla işle uğraşabiliyor. Infinty Flex Display bir sonraki nesil platform olduğundan Samsung, geliştiricileri bu yolculuğa en başından dâhil olmaya çağırıyor. 

Google ve Android geliştirici topluluğuyla birlikte çalışan Samsung, bu yeni biçimin potansiyelini en üst seviyeye çıkararak en uygun katlanabilir kullanıcı deneyimini oluşturacak.
Tags

Ads Area