Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Galaxy Note9’un S Pen'i ile Telefonda Uzaktan Kumanda Çağı Başladı

Note ailesinin her yeni üyesi ile birlikte, bu serinin farklılaştırıcı özelliği haline gelen S Pen de heyecan yeni yetenekler kazanıyor. 

S Pen'in bu gelişimi ile birlikte kullanıcılar da iletişimde, iş yapış tarzında, eğlence ve diğer tüm faaliyetlerde yeni imkânlara sahip oluyorlar. 

Galaxy Note9'un S Pen'i ise Düşük-Enerjili Bluetooth (BLE) özelliği, Samsung DeX uyumluluğu ve pek çok kullanıcının favori listesindeki Note serisine özel fonksiyonlara yapılan yeni ilavelerle çıtayı daha da yükseğe taşıyor. 

Bu değişiklikler kullanıcılara çok daha büyük bir kontrol imkânı sunarak yapılan her işten olabilecek en yüksek verimliliğin alınmasını kolaylaştırıyor. 

Düşük Enerjili Bluetooth (BLE) ile Kazanılan Yeni Yetenekler Her zaman yenilikleriyle sınırları zorlayan S Pen, Bluetooth desteğinin eklenmesiyle birlikte bambaşka bir seviyeye ulaştı ve yapabileceklerinizin sınırını kelimenin gerçek anlamıyla çok daha ilerilere taşıdı. 


S Pen'in Bluetooth bağlantı özelliği, Galaxy Note9’un kamerası gibi temel fonksiyonlarını, cihaza 10 metreye kadar mesafeden kolayca yönetmenize imkân sağlıyor. 

Bir uzaktan kumanda gibi işlev gören S Pen, bir selfie veya arkadaşlarla topluca bir fotoğraf çekerken kameranın düğmesine basmaya çalışmak ve muhtemelen pozu bozmak yerine, S Pen'e tıklayarak fotoğrafı başarıyla çekmeyi sağlıyor. 

Çift tıklama ile ön ve arka kamera arasında geçiş kolaylaşıyor. S Pen birçok farklı uygulamaya yeni yetenekler kazandırıyor. Uzaktan kumanda cihazı olarak S Pen kullanımını destekleyen diğer uygulamalar arasında Galeri uygulaması, çeşitli sunum ve medya oynatıcı uygulamaları da bulunuyor.

1 Tek veya çift tıkla bir şarkıyı çalmak / duraklatmak, bir sonraki şarkıya veya videoya geçmek veya albümde bir önceki / sonraki resme geçmek S Pen ile çok kolay. Hatta isterseniz S Pen'i Galaxy Note9 ve Samsung DeX ile sunum yaparken kumanda olarak bile kullanabilirsiniz. 

Açık kaynaklı SDK (yazılım geliştirme kiti), yazılımcıların S Pen'in yeni uygulamalarla birlikte çalışabilmesi için gereken fırsatı da sunuyor. S Pen açık olan uygulamadan bağımsız olarak, uzun bir tıklamayla favori bir uygulamanın veya özelliğin açılmasını da sağlıyor. 

Tek ve çift tıklamalar, S Pen'in ayarlar menüsünden kişiselleştirilebiliyor.2 Düşük Enerjili Bluetooth teknolojisi S Pen'in ihtiyaç duyduğunuz an hazır olmasını sağlıyor. Bu sayede cihaz kaldırıldıktan hemen sonra Galaxy Note9 ile eşleştirilebiliyor ve Bluetooth kapalı olduğunda bile sabit bir bağlantı kuruluyor. 

S Pen'in Süper Kapasitörü yalnızca 40 saniyede tam şarj oluyor ve 30 dakikaya veya 200 tıklamaya kadar kullanılabiliyor. Aynı Anda Çok İş Yapanlar İçin Note kullanıcıları genellikle kendileri gibi çok yönlü bir akıllı telefona ihtiyaç duyan, aynı anda birden fazla iş yapan kullanıcılardan oluşuyor. 

Samsung bu yüzden, Galaxy Note9'un S Pen'ini Samsung DeX desteğiyle güçlendirdi ve kullanıcılara bir işi halletmek için daha fazla yol sundu. Samsung'un ileri verimlilik hizmeti çözümü Samsung Dex, kullanıcıların hareket halindeyken ayrı bir cihaza gereksinim duymadan kolayca bir ekrana bağlayabileceği taşınabilir HDMI adaptörlerle geliştirildi. 

Akıllı telefonun ekranını ve bağlı bir monitörü aynı anda kullanmaya izin veren çift ekran desteği getirildi. Galaxy Note9'u bir monitöre bağlayarak cihazın kendisini dokunmatik klavye, dokunmatik tuş takımı veya S Pen ile yazma veya çizim yapma yüzeyi olarak kullanabilirsiniz. 
S Pen'in basınca duyarlı ucu Samsung DeX ile çalışırken gerçekçi ve etkin bir yazma deneyimi sunuyor ve örneğin ekranda izlediğiniz ilginç bir video hakkında notlar almayı veya Galaxy Note9 ve Adobe yazılım paketini kullanarak bir resim veya illüstrasyon üzerinde ince ayar yapmayı kolaylaştırıyor. 

Kendi İmzanızı Atmanın Birden Fazla Yolu Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note8, fotoğrafları kalem efektleri ve el yazısı notlarla kişiselleştirmesine ve böylece mesajlara daha fazla duygu katmaya imkân sağlayan Canlı Mesaj özelliğiyle birlikte gelmişti. 

Galaxy Note9, Samsung'un en duygusal, kişisel ve kullanıcıya benzeyen AR Emoji çıkartmalarına yönelik desteğiyle, Canlı Mesaj’ın ifade yeteneklerini daha da ileriye taşıyor. 

S Pen, mesajlaşma uygulamalarıyla paylaşılabilen AR Emoji çıkartmalarını kişisel mesajlarla, çizimlerle veya efektlerle daha da özelleştirmeye imkân sağlıyor. 

 Bir diğer yenilik ise, kapalı ekrana yazı yazarken ekranda beliren renklerin S Pen'in kendi rengiyle eşleşebilmesi: Okyanus Mavisi Galaxy Note9 için sarı, Gece Siyahı için açık gri ve Menekşe Moru için mor.  

Rafine Tasarım 
Galaxy Note9'un S Pen'i 106 mm uzunluğu ve 3,1 gr ağırlığıyla elinize tam oturuyor. Kalemin 0,7 mm ucu ve 4.096 basınç hassasiyet seviyesi not alırken ve çizim yaparken hem kusursuz bir kesinlik sağlıyor, hem de kullanıcıya benzersiz bir rahatlık sunuyor. 

S Pen de Galaxy Note9'un kendisi gibi suya ve toza karşı IP68 sınıfı koruma sağlıyor.3 Yani, gününüz sizi nereye sürüklerse sürüklesin ve hangi koşullar altında olursanız olun, her an işe hazır olmanın rahatlığına sahip olacaksınız. 

 1 Uyumlu uygulamalar arasında; Kamera, Galeri, Ses Kayıt, Samsung Müzik, Samsung Video, Microsoft PowerPoint, Hancom SHOW, B162, Snow, YouTube, Snapchat ve hemen her müzik uygulaması sayılabilir.

İlave uygulamalar lansmandan sonra kullanıma açılacaktır. 2Uygulama uyumluluğu değişiklik gösterebilir. 3Suya dayanıklılık sınıfı 1,5 metre derinliğindeki tatlı suda 30 dakikaya kadar tutularak uygulanan test koşulları altında belirlenmiştir.