Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Yandexte Dijital Billboard dönemi başladı

Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması YandexNavigasyon, dijital reklamcılık alanında “ilkler”e imza atmaya devam ediyor. 

Son dönemde lokasyonbazlıreklam çalışmalarına öncülük yapan Yandex, dijital iletişime navigasyonda daha farklı bir boyut getiren lokasyon bağımsız“Dijital Billboard” adlı yeni reklam modelini tanıttı. 

YandexNavigasyon, Kolektif House-Levent'te düzenlediği bir etkinlikle yeni reklam modelini tanıttı. Medya planlama ajanslarından ve markalardan 100’den fazla katılımcının yer aldığı etkinliğin açılış konuşmasını Yandex Türkiye Ülke Müdürü Onur Karahayıt yaptı. 

YandexNavigasyon’un reklam modellerini yaklaşık bir yıl önce devreye aldıklarını belirten Karahayıt şunları söyledi: “Bu kısa sürede muazzam bir iş başardık. 


Otomotivden giyime, gıdadan inşaata kadar farklı sektörlerden markalara hizmet veren bir reklam mecrası haline geldik. Navigasyon reklam modellerimizi yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyoruz.”

Yandex Rusya’dan sonra ikinci büyük pazar Türkiye

Etkinliğe,Yandex’in merkezinin bulunduğu Rusya’dan katılan YandexNavigasyon Ürün Müdürü Mikhail Vysokovskiy, YandexNavigasyon’un global vizyonu ve geleceği hakkında bilgiler verdi. 

Türkiye’nin dünyadaki tüm YandexNavigasyon ekosistemi içinde yüzde 20 payının olduğunu vurgulayan MikhailVysokovskiy, “Rusya’dan sonra ikinci büyük pazar olan Türkiye, bizim için çok değerli” dedi. 

Yandex Türkiye Reklam ve Satış Direktörü Doğan Balamir Nazlıca ise yaptığı konuşmada Yandex'in dijital pazarlama vizyonunu anlatırken ve yeni “Dijital Billboard” reklam modelini tanıttı. YandexNavigasyon’un dijital iletişimde önemli bir kanal haline geldiğini belirten Nazlıca, şunları söyledi: “YandexNavigasyonayda 80 milyon kez açılıyor.

4,5 milyontekil kullanıcıya sahibiz.Araştırmalarımıza göre İstanbul’da insanların haftada ortalama 10-12 saati trafikte geçiyor.Biz de bu trafik ekosisteminin önemli bir parçası olarak markalara müşterilerine dokunabilecekleri yenilikçi fırsatlar sunuyoruz.”

dijital Billboard sayesinde isteyen her marka navigasyonda reklam verebilecek 

Şimdiye kadar müşterilerine “Markalı Sesli Navigasyon”,“Markalı Pop-upPin” ve “Özel Kategori” reklam modelleriyle hizmet verdiklerini belirten Nazlıca, “Dijital Billboard” olarak adlandırdıkları yeni model sayesinde konuyu daha heyecan verici bir boyuta taşındıklarını ifade etti. Nazlıca sözlerine şöyle devam etti:

 “Markaların harita üzerinde görünmesini sağlayan ‘Markalı Pop-upPin’ veya navigasyonun vitrini Arama sayfasında logo ile yer alma imkanı veren ‘Özel Kategori’ reklam modellerimizden faydalanmak için yol üzerinde işaretleyebileceğiniz bir yerinizin olması gerekiyordu.

‘Dijital Billboard’ ise bu zorunluluğu ortadan kaldırdı. Tüm markalar artık herhangi bir mekâna yönlendirmeksizin yeniliklerini ve kampanyalarını duyurabiliyor.

Ağırlıklı olarak trafiğin yoğun olduğu noktalarda bu reklamları kullanıcılara gösteriyoruz. Yeni modelimizi bayram süresince önemli markalarla birlikte denedik ve çok başarılı sonuçlar elde ettik.” Kullanıcı deneyimine zarar vermemek için çok titiz davrandıklarını belirten Nazlıca, bu nedenle belli oranda reklamayer verdiklerini sözlerine ekledi.  

Decathlon mağazalarına YandexNavigasyon ile rota oluşturuldu Etkinlikte konuşmacı olan Decathlon markasının temsilcisi Büşra Günaydın, Decathlon’unYandexNavigasyon reklam modelleriyle elde ettiği başarı hikâyesini paylaştı: “Omnikanal stratejimizle kullanıcılarımıza farklı bir kanaldan dokunmak, onlara farklı bir deneyim yaşatmak istedik. 

Çoğu müşterimizin mağazalarımızdan alışveriş yapmadan önce internetten araştırma yaptığını biliyoruz. ‘Markalı Pop-upPin’ modelini kullanarak bu online yolculuğu YandexNavigasyon üzerinden devam ettirdik ve mağazalarımıza trafik oluşturmayı başardık.

1 milyon pin görüntüleme, 7 bin 500 bin pin tıklama ve reklam metni görüntüleme elde ettik. Reklamlarımızı gören kullanıcıların da yüzde 2’si Decathlon mağazalarına rota oluşturdu.” 

Mercedes Benz: “Yandex’in katkısıyla başarılı bir kampanya iletişimi süreci geçirdik ve satışlarımıza olumlu etkisini gördük” Mercedes Benz Finansal Hizmetler’denAylin Güngör ise şunları söyledi: “Dünyada dijital teknolojilerin yaygın kullanımı otomobil alımlarındaki karar verme sürecini deetkiliyor. İnsanlar araç almadan önce minimum 10 saat internette araştırma yapıyor. 

Türkiye’de seyahat ve ulaşım planlaması konusunda uygulama mağazalarında en çok indirilen ve kullanılan uygulamalardan biri olan YandexNavigasyon, bizim için çok önemli bir mecra. ‘Markalı Pop-upPin’ ve ‘Özel Kategori’ reklam modellerini kullanarak düşük faizli otomobil kampanyalarımızıkullanıcılara duyurduk. 

Mart 2018’de navigasyon üzerinde 30.3 milyon logo gösterimi elde ettik. Mercedes-Benz Otomobil Showroomları’na16 bin rota oluşturuldu. Yandex’indeğerli katkısıyla başarılı bir kampanya iletişimi süreci geçirdik ve satışlarımıza olumlu etkisini gördük.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar