Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Chat diye söyle chat kapı gelsin

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard ile dünyaca ünlühızlı servisrestoranı markası McDonald’s, internet üzerinden “sohbet ederek sipariş verme” imkanı veren yeni bir işbirliğine imza attı. 

Facebook Messenger üzerinden McDonald’s chatbot'unu kullanarak sipariş vermek ve bulunduğunuz sohbet ara yüzünden hiç ayrılmadan Masterpass ile güvenli ödeme yapmak artık mümkün. 

Bu iş birliği ile McDonald’s, dünya genelindeki ilk Masterpass entegrasyonunu Türkiye’de gerçekleştirdi. McDonald’s, Messenger chatbot’u üzerinden sipariş verip ödeme yapma imkanını Masterpass dijital ödeme teknolojisi entegrasyonu ile dünyada ilk kez Türkiye’de müşterilerine sundu. 
Mastercard, öncü hızlı servisrestoranı markası McDonald’s ile işbirliğini 4-6 Haziran’da Amsterdam’da gerçekleşen Money 20/20’de duyurdu. 

McDonald’sseverler artık Messenger chatbot’u üzerinden yemek siparişlerini verme imkanına kavuşurken, ödemelerini ise Masterpass ile sadece bir tıkla ya da SMS ile onaylayarak güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilecek.  

Masterpass güvencesiyle McDonald’s chatbot uygulaması dünyada bir ilk 
McDonald’s’ın Türkiye’de Mastercard iş birliğiyle ilk kez hayata geçirdiği bu çözüm, sohbet ekranından hiç çıkmadan ödeme yapma avantajı da sunuyor. 

Müşteri Messenger'ın arama sekmesine "McDonalds" yazıp, chatbot üzerinden sohbet ederek siparişini oluşturabiliyor. Siparişin tamamlanmasının ardından, ödeme süreci ise Masterpass ile güvenli ve pratik bir şekilde gerçekleşiyor. Süreç, McDonald’s tarafından siparişiniz kapınıza getirildiğinde tamamlanıyor. 

Mastercard’ın pratik dijital ödeme çözümü Masterpass, kart sahiplerinin kart bilgilerini bir kez kaydetmelerinden sonra her alışveriş için tekrar tekrar girmesine gerek bırakmadan, sadece Masterpass logosu üzerine tıklayarakonline ödemelerini tamamlamalarını sağlıyor.  

Chatbot üzerinden konuşarak alışveriş 
Mastercard, konuşarak alışveriş üzerine Future Agenda ile iş birliği içinde yaptığı araştırmasıyla chat’leşerek alışveriş yapmanın fırsatlarını ve zorluklarını ortaya koydu. 

Rapora göre tüketiciler, alışverişte kolaylığı her şeyden önde tutuyor ve beklentilerini karşıladığı sürece chatbot üzerinden konuşarak alışverişi rahatlıkla benimsiyor. 

Araştırma,ABD'li tüketicilerin%87'sinin ses ve metin ara yüzlerinin farkında olduğunu ve%66'sının bunları geçmişte kullandığını gösteriyor. AB ülkelerinde ise her 5 tüketiciden 1'i şimdiden ses veya metin ara yüzlerini kullanarak alışveriş yaptığını söylüyor. 

Mastercard Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ann Cairns konuyla ilgili,“Ses teknolojisinin hızlı büyümesi ve yenilikçiliği, yaşama ve iş yapma şeklimizi değiştirmek için gerçek bir potansiyele sahip. Ses, iş konusunda daha hızlı, daha kolay ve daha rahat deneyimlere olanak tanıyor. Ses teknolojisinin asıl rolü, somut fayda sağlayacak güvenilir bir deneyime imkan sunmaktır.” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar