Ads Area

Vestel’den 19 Yıldır Aralıksız İhracat Şampiyonluğu

Vestel, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan Türkiye’nin en başarılı ihracatçı firmaları sıralamasında Elektrik Elektronik ve Hizmet sektöründe bir kez daha şampiyon oldu. 

19 yıldır aralıksız ihracat şampiyonu olan Vestel, tüm sektörlerin yer aldığı genel değerlendirmede de Türkiye’nin en büyük 6’ncı ihracatçısı unvanını kazandı. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. 

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, sektöründeki ihracat şampiyonluğunu yine kimselere bırakmadı ve 19’uncu kez Elektrik Elektronik ve Hizmet sektöründe birinciliği göğüsledi. 2 milyar 4 milyon dolarlık ihracatla, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafındankendi sektöründe birinci seçilen Vestel,genel sıralamada da 6’ncı oldu. 
İhracat şampiyonluğu ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu yaptığı değerlendirmede “Elektronik sektöründe 19 yıldır aralıksız ihracat lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Zorlu Grubu olarak, kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız her işte her zaman liderliği hedefledik. 

Ne mutlu ki, yıllardır Türkiye’nin en başarılı ihracatçıları arasında yer alıp, sektörümüzde ihracat şampiyonu oluyoruz” dedi. Vestel’in bugün 155 ülkeye ihracat yapan bir marka olduğuna değinen Ahmet Zorlu, Zorlu Grubu olarak her zaman “önce ülkem” felsefesi ile çalıştıklarını ifade etti. 

Zorlu, “Bugün baktığınızda Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına yaptığımız yatırımlarla uluslararası standartlarda ürünler üretip, bu ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor, ülkemiz ekonomisinin cari açığının kapatılmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. 

Üst üste 19 yıldır aldığımız bu ödül de doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bu motivasyonla ülkemiz için daha çok çalışıp, daha çok üreteceğiz” diye konuştu.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area