Ads Area

SAMSUNG GALAXY NOTE 6 LİTE MI GELİYOR

Samsung'un Temmuz ya da Ağustos ayı sonlarına doğru tanıtımını gerçekleştirmesi beklenen tabletfon formundaki amiral gemisi Note 6'nın yanına bir de Note 6 Lite modelini de ekleyebilir. 

Lite dediğimiz şey bildiğimiz gibi kırpılmış versiyon. Note 3 Neo diye bir model çıkarmıştı hatırlarsak işte bu da onun bir benzeri olacak tabii eğer doğruysa. 

Haliyle Lite yerine Neo takısıyla da gelebilir. Teknik özelliklerine baktığımızda 5.8-inç'lik ekran büyüklüğünün korunduğunu fakat çözünürlüğün 2K yerine FHD'ye gerilediğini, Snapdragon 820'nin de korunup RAM'in 6GB'tan 4GB'a düşürüldüğünü görüyoruz. Gerçi bize S820 ihtimali çok da gerçekçi gelmedi. 

Kuvvetle muhtemel S652 ile gelir düye düşünüyoruz. Yok hakikaten S820 ile gelecek olursa pazardaki en güçlü 'lite' telefon olacak demektir. Diğer yandan Qualcomm'un güçlendirilmiş bir S820 hazırlığında olduğunu da biliyoruz. 

Saat hızları arttırılıp S823 ismi altında gelmesi muhtemel bu yongasetinin. Eğer yetişirse asıl Note 6'da buna da yer verilebilir. Velhasıl dediğimiz gibi henüz hiçbiri doğrulanmış bilgiler olmadığından çok da bel bağlamamk gerek. Bekleyip göreceğiz artık... YENİŞAFAK

Ads Area