Header Ads

SAMSUNG EXYNOS 7420 YONGA SETİ İLE GELECEK KAPAKLI TELEFON HAZIRLIĞINDA

Akıllı telefon sektörünün dev isimlerinden Samsung Galaxy Golden 3 isimli yeni kapaklı telefonu için hazırlıkları tamamlamak üzere. 


Şirket daha önce aynı seride yer alan Galaxy Golden ve Galaxy Golden 2 isimli iki kapaklı akıllı telefonu piyasaya sürmüştü ancak bu modeller global pazarda yaygın olarak satışa çıkmadı. 

Her ne kadar kapaklı telefon dendiğinde mütevazı bir donanım akıllara gelse de Samsung, Galaxy Golden serisinde Snapdragon 800 ve Snapdragon 801 çipsetlerini kullanarak bu yargının biraz dışına çıkmıştı. Kısa bir süre önce ortaya çıkan GFXBench sonuçları ise Galaxy Golden 3'ün de benzer bir şekilde güçlü bir donanıma sahip olacağını gösteriyor. 
 Sonuçlara göre akıllı telefon 4.6" boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Arka kısımda 15 MP ön kısımda ise 5 MP kamera kullanılırken kasanın içerisinde Samsung'un kendi geliştirdiği ve ürettiği Exynos 7420 çipseti görülüyor. Çipsete 3 GB bellek ve 64 GB depolama alanı eşlik edecek. Testin Android 5.1.1 işletim sistemi üzerinde yapıldığı görülüyor, 

Android 6.0'ın dağıtılmaya başladığını düşünürsek test sonucunun doğru olması akıllı telefonun kısa bir süre içinde piyasaya çıkacağı anlamına geliyor. Satışlar yine bölgesel pazarlarda kısıtlı mı kalacak? yoksa global anlamda bir satış planlanıyor mu ? Bu soruların cevabı henüz bilinmiyor.donanimhabeR
Blogger tarafından desteklenmektedir.