Ads Area

TOSHİBA YENİ SSD Q300 AİLESİNİ PAZARA SUNUYOR

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. bugün, Q300 ailesindeki iki yeni SSD modelini tanıttı. 


Seri, profesyonel kullanıcılara ve yüksek teknolojili bilgisayar kullanımına yönelik serinin önde gelen modeli Multi-Level Cell (MLC) tabanlı Q300 Pro ve geleneksel hard disk sürücüleri upgrade için mükemmel bir çözüm olan Triple-Level Cell (TLC) tabanlı Q300 modellerinden oluşuyor. 

Her iki model de Toshiba SSD controller üzerinde çalışan, gelişmiş hız teknolojisine sahip, TRIM desteğini ve Dahili Komut Sıralamasını sıfırlayan A19 NAND SSD sürücüleri. 

 Flash hafızanın mucidi Toshiba, Serinin yeni amiral gemisi Q300 Pro SSD modelini oyun meraklıları, grafik yaratıcıları ve profesyonel kullanıcılardan oluşan gerçek teknoloji meraklıları ile performans ve güvenilirlikte yüksek teknoloji bekleyen tüm kullanıcılar için sunuyor. 

Q300 Pro, etkileyici düzeyde yüksek hızlı işlem ve aynı zamanda düşük güç tüketimi gerektiren profesyonel ihtiyaçlar için harika bir denge kuruyor ve mükemmelliğe yeni bir boyut kazandırıyor. 

Uyarlanabilir boyutlu SLC Yazma önbellek (cache)teknolojisi ile, hücre başına 2-bit Flash (MLC)sürücü, sadece-okuma modu, patrol okuma, ısı kontrolü ve QSBC ECC özellikleri sağlıyor. Q300 Pro modelinin128, 256 ve 5 12GB seçenekleri mevcut. SSD Q300 modeli ise genel kullanıcılar ve mobil ofis kullanıcıları için harika bir PC yükseltme çözümü olarak karşımıza çıkıyor (sıradan HDD ile kıyaslandığında).
 
Uyarlanabilir boy SLC Yazma cache teknolojisi, hücre başına 3-bit Flash (TLC)ile sadece-okuma modu özelliğine sahip. Q300 modelinin120, 240, 480 ve 960GB seçenekleri mevcut. SSD,HDD’ye karşı SSD, depolama cihazı olarak NAND flash hafızalarını kullanarak sıradan HDD’ler ile kıyaslandığında daha yüksek hız ve enerji performansı sağlar. 

Verilere anında erişildiğinden açılış süresini ve bekleme modundan çıkışı (HDD’den beş kat daha hızlı) hızlandırır. Hareket eden mekanik parçalar olmadığından SSD’ler ses üretmezler ve çok daha düşük enerji tüketimine (bir HDD’nin1/6 ‘dan daha az), ayrıca çok daha iyi ve güçlü darbe dayanıklılığına sahiptirler. 

Tüm bu özellikleri ile SSD, sanatçılar ve yaratıcı meslek grupları (hızlı yükleme ve yüksek miktarlarda video ve görüntü düzenleme, hızlı albüm gösterme), oyun meraklıları (çok daha hızlı açılış ve yükleme) ve daha fazla verimlilik isteyen ofis çalışanları (hızlı sistem açılışı ve kapanışı, daha uzun pil ömrü, daha fazla mobilite) için ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.
Tags

Ads Area