Ads Area

PUMA VE BMW ORTAKLIĞINDAN CSL 3.0 HOMMAGE R KONSEPTLİ YARIŞ KIYAFETİ

PUMA, özel konseptli bir yarış kıyafeti yaratmak için BMW ile güçlerini birleştiriyor. 

BMW’nin geçtiğimiz hafta tanıttığı CSL 3.0 Hommage R modeli için hazırlanan tasarım, otomobil, kıyafet ve sürücü kaskı arasındaki bağlantıyı kontrol etmek için Bluetooth teknolojisi kullanıyor. 

Kıyafetin üzerindeki LED ışıkları, sürücünün eldiveni direksiyona dokunduğu sürece parlıyor ve otomobille kıyafet arasındaki kablosuz bilgi akışını temsil ediyor. Kıyafet ve onu tamamlayan ayakkabı, motor sporlarında ilk kez kullanılan PUMA ProKnit ve PUMA Disc yeniliklerini içeriyor. 

Yarış kıyafetinin arkasında, sürüş deneyimini iyileştiren ve performansı artıran yenilikçi tasarım vizyonu yatıyor. Karın kısmındaki dokuma panel, konforu iyileştiren PUMA ProKnit teknolojisi içeriyor. 

Beli tamamen saran, dikişsiz ve rahat nefes alan panel, sürücünün oturuş pozisyonuna uyum ve destek sağlıyor. Konsept yarış ayakkabıları ise her sürücünün ayağına ideal uyum sağlayan PUMA Disc bağlama sistemi içeriyor. 

Bu teknoloji, PUMA Motor Sporları ürünlerinde ilk kez kullanılıyor. Ayakkabı, aynı zamanda pedal temasını ve hassasiyeti iyileştiren karbon fiber ayakkabı tabanı ve topuk desteği ile dikkat çekiyor. 

Yarış kıyafeti, hem PUMA, hem de BMW’nin ikonik tasarım öğelerini bir araya getiriyor. PUMA’nın klasik T7 ceketini temel alan sürücü ceketi, T7’nin meşhur desenini BMW’nin üç renkli karakter çizgisi ve LED ışıklarıyla buluşturuyor. Kıyafet, BMW Welt binasının mimarisinden ve CSL koltuklarının kaplama dokusundan ilham alan özel deseni ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 
Tasarımın çift fermuarlı yapısı, emniyet kemerinin daha iyi yerleşmesini mümkün kılıyor. Ayakkabılarda tasarım detayı olarak aynı kaplama dokusu ve dış topuktaki BMW karakter çizgisi yer alıyor. PUMA Global Kreatif Direktör Torsten Hochstetter şöyle konuştu: “Yeni performans teknolojileri geliştirmek her zaman öncelikli hedefimiz. 

BMW ile gerçekleştirdiğimiz bu proje, başarabileceklerimizin mükemmel bir örneği. CSL 3.0 Hommage R Konsept Yarışçı kıyafeti projesi, gelecekte büyük katkı sağlayacak yenilikleri araştırmamıza yardımcı oldu. 

Konsept araba kavramını bu tasarıma uyguladık ve inovasyon ekibimizin sınırlarını zorladık. Önümüzdeki günlerde performans bölümünde yapılan yeniliklerin motor sporları ürünlerine entegrasyonu üzerine çalışmaya devam edeceğiz.”

Ads Area