Ads Area

FACEBOOK 'HELLO'YU KULLANIMA SUNDU

Sosyal ağ Facebook arama uygulaması Hello’yu kullanıma sundu. Uygulamanın arama engelleme ve kullanıcının ismini gösterme özelliği de bulunuyor. 

Son yıllarda kullanıcı sayısını artırmak için bazı hamleler yapan ve çeşitli uygulamalarla mobil dünyada yer almaya çalışan Facebook, şimdi de Hello ismini verdiği arama uygulamasını kullanıma sundu. Hello temelde telefonun arama arayüzünün yerine geçen bir uygulama. 

Android işletim sisteminde çalışan Hello, Facebook ile entegre çalışarak gelen aramanın kime ait olduğunu gösterebiliyor. Ayrıca Messenger üzerinden iletişim kurma, sohbet etme ve benzeri imkanlar da sunan uygulama için Facebook’a giriş yapmak gerekiyor. 

Uygulama sadece numaraları değil aynı zamanda kişinin arkadaşlarının doğum günü, profil resimleri ve benzeri detaylarını da (Facebook bağlantısı yardımı ile) gösterebiliyor. Arama uygulaması benzerlerinde olduğu gibi numara engelleme özelliğine de sahip. 

Facebook ile entegre olarak kullanılan uygulama Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Al Jazeera

Ads Area