Ads Area

ON SNAPCAM GİYİLEBİLİR KAMERA CANLI YAYIN DESTEĞİ SUNUYOR

CES Fuarı’nda duyurulan iON SnapCam isimli sosyal ağ odaklı giyilebilir POV (point of view ) makine, kullanıcıların fotoğraf ve video çekmesine olanak sağlıyor. 

8 megapiksel çözünürlük desteği sunan iON, HD video kaydedebiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth desteği sayesinde mobil cihazlarla kablosuz iletişim kuran makine, internet üzerinden canlı yayın yapılabilmesini mümkün kılıyor. 

Saniyenin altında bir sürede fotoğraf çekebilen ve video kaydedebilen fırçalanmış metal gövdeli bu cihazda OmniVision işlemci kullanılıyor. Pili tam şarj edildiğinde 7 güne kadar bekleme süresi sunan makine, bulut depolama alanına fotoğraf ve videoları aktarmaya; bu fotoğrafları ve videoları Facebook ve Instagram hesapları üzerinden paylaşmaya imkan tanıyor. 

Tam şarjla time-lapse modunda 5.000 fotoğraf çekebilen veya iki saat video kaydı yapabilen makinede tek tıklama yapıldığında 8 megapiksel fotoğraf çekimi, çift tıklama yapıldığında ise 720p/30 fps video kaydı yapılabiliyor. 

Üç tıklama işleminde ise internet üzerinden canlı yayın işlemi gerçekleştiriliyor. MicroSD sayesinde hafızası 32 GB’a kadar artırılabilen makine, farklı renk seçenekleriyle her zevke hitap ediyor. Yaklaşık 150 dolar fiyat etiketine sahip olan giyilebilir makinenin piyasaya çıkış tarihi belli değil.  LOG

Ads Area