Ads Area

BRİDGESTONEDAN LASTİK AŞINMASI TAHMİNİNE YÖNELİK YENİ TEKNOLOJİ

Bridgestone Corporation, lastik aşınması ve diş derinliğinin tahmin edilmesine yönelik yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu. Bridgestone’un CAIS (Temas Alanı Bilgi Algılaması) konseptine dayanan yenilikçi teknolojisi, güvenli bir sürüş sağlarken, tasarruf imkanı da sunuyor. 

 CAIS standartlarına dayandırılan yeni teknolojide, normal sürüş sırasında lastiklerin diş derinliğindeki durum değişikliği verisinin toplanması için lastiklerin iç kısmına sensör yerleştiriliyor. Sensörler, bilgileri analiz ederek diş aşınması tahmini yapıyor ve sürücüye lastik durumu hakkında gerçek zamanlı takip imkanı sağlıyor. 

Lastik diş derinliğinin aşınması, çekişin düşük seviyede olma olasılığını arttırarak ıslak zeminde lastiğin yola tutunma kabiliyetini azaltabiliyor. Ayrıca, eşit olmayan veya orantısız aşınmaya sahip lastikler, araç arızasına neden olma konusunda daha fazla risk taşıyor. 

Lastik algılama teknolojisi daha kaliteli sürüş deneyimi sunuyor Sürücülere, kalan diş derinliği ve lastiklerin eşit bir aşınmaya sahip olup olmadığı gibi gerçek zamanlı lastik bilgileri sunan Bridgestone’un bu teknolojisi, kullanıcıların lastik değişimi için en uygun zamanı belirlemesini sağlayarak daha iyi sürüş koşullarına katkıda bulunacak. Lastiğin kullanım ömrünü uzatan bu teknoloji aynı zamanda eşit olmayan aşınmayı önlemeye yardımcı oluyor. 

Bridgestone, bu teknolojiyi uygulamaya alarak kullanıcısına güvenli bir sürüş sağlarken, tasarruf imkanı da sunuyor. Bridgestone, yenilikçi lastikleri ve teknolojisi ile güvenli sürüşü destekliyor. CAIS’e Genel Bakış (Bridgestone’un Algılama Teknolojileri) Aşınma Tahmini Teknolojisine Genel Bakış (1) Lastiklerin iç kısmına yerleştirilen ivme sensörleri, lastik dişlerindeki bükülmeleri algılar. 

Bu bilgiler daha sonra kablosuz iletişim aracılığıyla araçta yer alan analiz cihazına iletilir. Sensör sisteminin gücü, yine lastik içerisine yerleştirilen bir jeneratörle sağlanır. Araca monte edilmiş olan analiz cihazı, lastiğin aşınma durumunu tahmin etmek üzere gerçek zamanlı olarak iletilen verileri analiz eder. 

Teknoloji, lastiğin aşınma durumunu tahmin ederek, tüketicilerin dişler aşınmadan önce lastikleri değiştirmesine imkan tanıyarak lastik değişimi için ideal zamanlamayı daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Genel olarak bu teknoloji, daha güvenli bir sürüş deneyimine katkıda bulunur ve kullanıcıların maliyetleri azaltmasına yardımcı olur.

Ads Area