Ads Area

SAMSUNG ATIV BOOK 9 2015’TE SATISTA

12 inçlik MacBook modeli üreteceği iddia edilen Apple’a çalım atan Samsung elini çabuk tuttu ve 12 inçlik dizüstü bilgisayar modeli Ativ Book 9’u 2015’te satışa sunacağını duyurdu. 


Ürettikleri cihazlarla yıllardır kıyasıya bir rekabetin içerisinde olan Apple ve Samsung, dizüstü bilgisayar modelleri ile bu rekabeti sürdüreceğe benziyor. Bir süredir 12 inçlik ekrana sahip olacak bir MacBook Air modeli üzerinde çalıştığı ve bu cihazı 2015’ta görücüye çıkaracağı iddia edilen Apple, sektördeki en büyük rakibi Samsung’un hızına yetişemedi. 

Yayınlanan bir rapora göre, bir süre önce mobil ödeme servisini kullanıma sunan Apple, şu anda bu şekilde ödeme yapan her 100 kişiden 1’ine hizmet sunuyor. Benzer bir model geliştiren Güney Kore merkezli şirket, Apple’dan hızlı davrandı ve 12 inç ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar modeli Ativ Book 9’u 2015’te piyasaya süreceğini açıkladı. 

MacBook Air modellerinin piyasadaki konumunu sarsmayı planlayan Ativ Book 9, fansız bir kasaya sahip olacak ve Intel’in Core M işlemcisiyle çalışacak. Apple’ın ince kasasıyla dikkat çeken Macbook Air ailesinin yeni üyesinin 12 inçlik retina çözünürlüklü ekrana ve daha ince bir kasaya sahip olacağı son zamanların sıklıkla dile getirilen iddiaları arasında. 

Digitimes isimli teknoloji sitesinin ABD merkezli şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, Apple bu modelini 2015’te satışa sunacak.ntv
Tags

Ads Area