Ads Area

NOKİA X SERİSİNDEN ÜÇ TELEFON TANITTI

Nokia CEO’su Stephen Elop, MWC 2014 kapsamında gerçekleştirdikleri etkinlikte sahneye çıktı ve Nokia X ailesini tanıttı. Uygun fiyatlı ve Android’li akıllı telefon serisinde Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL adında üç farklı cihaz bulunuyor. 


Nokia X’in teknik özellikleri şu şekilde sıralanıyor: 4 inç 800×480 piksel ekran, çift çekirdekli 1 GHz Qualcomm Snapdragon işlemci, 512 MB bellek, 4 GB dahili depolama alanı (microSD kart ile artırılabilir), 5 MP kamera ve 1500 mAh pil. Nokia X, 89 Euro fiyatla bugünden itibaren satışta. Nokia X+, Nokia X ile benzer özelliklere sahip; tek farkı daha fazla dahili depolama alanına sahip olması. Bu akıllı telefonun fiyatı ise 99 TL ve bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. 

Nokia X serisinin en son üyesi ise bir tabletfon olan XL. 109 Euro fiyatla satışa çıkacak bu cihazın teknik özellikleri şu şekilde: 5 inç 800×480 piksel ekran, 5 MP (arka) ve 2 MP (ön) kamera. Cihazlar Android’in AOSP sürümünü kullanıyor. Yani, Android gibi görünmüyor ve Google Play Store’a erişimi yok. Nokia, bunu yerine kendi Android uygulama mağazasını sunuyor. 

Bu mağazada, Google Play’deki uygulamaların yanı sıra, Microsoft’un uygulamaları da bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca, Yandex gibi üçüncü parti uygulama mağazalarına da erişim sağlayabiliyorlar. Microsoft, Nokia X serisinden bir cihaz alan herkese, bir ay boyunca ücretsiz Skype aramaları ve 1 GB OneDrive depolama alanı hediye ediyor.akşam
Tags

Ads Area