Ads Area

Workcube E-İş Sistemleri AŞ,"CubeTV"'yi işletmelerin kullanımına sundu

Tamamen web üzerinde sanal bir televizyon ve radyo istasyonu gibi çalışan "CubeTV" sayesinde şirketler uzak ofisleriyle, bayileriyle ve müşterileriyle daha fazla sesli ve görüntülü etkileşim kurabilme şansına sahip olacak. Workcube yazılım çözümü hariç hiçbir teknolojik yatırım gerektirmeden kurulabilen ve tamamen browser üzerinden yönetilen "CubeTV" için sadece internet bağlantısı yeterli.

İnternetten de Yayın Yapılabiliyor


Eğitim, reklam, kurumsal gelişim gibi alanlarda kullanılabilecek olan "CubeTV" internet, extranet ve intranetler üzerinden yayın yapma imkanı veriyor. Özellikle banka, perakendeci gibi çok şubeli işletmelerin aynı anda tüm şubelerindeki tv ve kiosklardan aynı tanıtım/reklam filmlerini yayınlamasına, aynı anda tüm şubelerden aynı müziklerin çalınmasına olanak sağlıyor.

Geniş coğrafyaya yayılan bayi ağının, şube çalışanlarının eğitim ve toplantıları için de mükemmel çözüm sunan "CubeTV", tamamen Adobe Flash Medya Server (FMS) teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Flash Media Server Teknolojisi

Flash Media Server, görüntü/ses akışı ve akış sırasında kaydetme, sohbet, online multiplayer oyun gibi interaktif uygulamalarda büyük kolaylık sağlayan, çoklu kullanıcı desteği sunan bir teknoloji ortamı.

İstenildiğinde 128 bit şifreleme özelliğiyle şirketlerin kurumsal yayınlarını çok güvenli bir biçimde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan FMS, streaming konusunda teknolojinin geldiği son teknolojiyi kullanarak düşük bant genişliklerinde, yüksek kalitede (HD) akış desteği sunuyor.

FMS teknolojisi sayesinde yüksek performansta canlı yayın imkanı sunan "CubeTV" içerisinde yer alan zaman çizelgesi modülü ile yayın akışı oluşturarak, arka arkaya video, müzik bant yayını yapmak da mümkün. "CubeTV" ayrıca canlı yayın esnasında soru ve yorum alma ve bunları karakter jeneratörü ile ekranın altından akıtabilme imkanı da sunuyor.

Şirketler Müzikte Telif Sorununu Çözebilir

"CubeTV" çözümü için VideoNet ile içerik ortaklığı yapan Workcube, ayrıca "CubeTV" çözümünü satınalan işletmelere talepleri halinde yerli yabancı müzik içeriği de sunabilecek.

Daha önce bazı müşterilerin mağazalarında çalan müzikler yüzünden telif sorunu yaşandığını ve hatta cezai müeyyidelerle karşılaşıldığını belirten Workcube E-İş Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ömer Turhan, şirketlere mağaza ve şubelerinde yayınlanacak müzikleri tamamen merkezi olarak yönetme imkanı veren "CubeTV"'nin hastane, eğitim kurumu, perakendeciler, bankalar başta olmak üzere pek çok farklı sektörden işletmeye dahili reklam, tanıtım filmi, eğitim filmi gibi yayınlar yapma imkanı sunduğunun ve bunun da iletişimi bir standarda oturtmak açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.

"Günümüzde işletmeler için iletişimi yönetmek iş süreçlerini yönetmek kadar kritik diyen Ömer Turhan, "Workcube olarak böyle bir teknolojiyi kurumsal yazılım çözümü ile birleştirerek bu konuda bir ilk gerçekleştiriyoruz. CubeTV teknolojisi Workcube Kurumsal Yazılım Çözümünde yer alan dijital varlıklar, eğitim yönetimi, kampanya yönetimi, içerik yönetimi, video konferans gibi modüllerle birebir entegre çalışıyor. Bu sayede yayında kullanılacak video ve ses dosyalarını kurumsal bilgi sisteminde arşivlemek, yaymak ve yönetmek çok daha kolay hale geliyor" dedi.

Workcube Web tabanlı kurumsal yazılım çözümünün bir parçası olan CubeTV istenildiği taktirde tamamen bağımsız bir ürün olarak da satın alınıp kullanılabiliyor.shifdelete

Bilgi için: WorkCube

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area