Ads Area

Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 ile Galaxy AI'yı Yeni Zirveye Taşıyor

Samsung Electronics, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6 modellerini tanıttı. 
 
Akıllı telefonların yanı sıra Galaxy Buds3 ve Galaxy Buds3 Pro’da sergilendi. Galaxy Z Serisi’nin benzersiz form faktörü ve bağlantılı Galaxy ekosistemi Galaxy AI deneyimini zenginleştirirken, Galaxy Buds3 Pro kulaklıklar ise yenilikçi AI özellikleriyle ses ve iletişim kalitesini daha da ileriye taşıyor. 
 
Samsung, bu yılın başlarında Galaxy AI’ın gücüyle mobilde yapay zeka çağını başlatmıştı[1]. Yeni Galaxy Z Serisi’yle Samsung bu defa Galaxy AI açısından yeni bir dönemi başlatıyor ve Galaxy Z’nin vadettiği esnek ve çok yönlü form faktöründen faydalanarak benzersiz mobil deneyimlerin önünü açıyor. 


 
Galaxy Z Fold'un geniş ekranı, Galaxy Z Flip'in FlexWindow özelliği ya da tüm gücüyle ikonik FlexMode özelliği gibi birçok yönüyle Galaxy Z Serisi; kullanıcıların yapay zeka yeteneklerini üst düzeyde deneyimlemesini sağlıyor. 
 
Samsung'un form faktörü inovasyonu geleneğinin temelleri üzerine inşa edilen Galaxy AI; Galaxy Z Fold Serisi’nde yeni iletişim, üretkenlik ve yaratıcılık çağına hız kazandıran güçlü, akıllı ve dayanıklı katlanabilir telefon deneyiminden faydalanıyor. 
 
Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, şunları söyledi: "Samsung'un uzun inovasyon geçmişi, katlanabilir form faktörünü yaratarak ve mobil yapay zeka çağını başlatarak mobil alanda liderlik etmemizi sağladı. 
 
Şimdi, bu iki tamamlayıcı teknolojiyi bir araya getirmekten ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için yeni olasılıkların kilidini açmaktan heyecan duyuyoruz. 
 
Katlanabilir cihazlarımız her kullanıcının benzersiz ihtiyaçlarını karşılıyor ve şimdi Galaxy AI'ın gücüyle Samsung yepyeni bir deneyim sunuyor." Samsung'un katlanabilir telefonlar için devam eden yenilikleri, taşınabilirlik için optimize edilmiş en ince ve en hafif Galaxy Z Serisi’ni ortaya çıkardı. 
 
Mükemmel simetrik tasarım ve düz kenar, estetik bir şık bitiş sağlarken, Galaxy Z Fold6'nın yeni kapak ekran oranı daha doğal bir dikey görüntüleme deneyimi sunuyor. 
 
Tasarım iyileştirmelerinin yanı sıra, yeni Galaxy Z Serisi, dayanıklılık konusundaki endişeleri gidererek daha fazla dayanıklılık sunuyor. Çift katlı menteşe yapısı, dış darbelerin etkisini daha iyi dağıtacak şekilde güçlendirildi. 
 
Ayrıca, ana ekrandaki geliştirilmiş katmanlar, dayanıklılığı korurken katlanma nedeniyle oluşabilecek izin hafiflemesine yardımcı oluyor. Yeni Galaxy Z Serisi aynı zamanda geliştirilmiş Armor Aluminum[2] ve Corning® Gorilla® Glass Victus®[3] ile donatıldı. 
 
Bu da seriyi şimdiye kadarki en dayanıklı Galaxy Z Serisi haline getiriyor. Güvenilir olmanın yanı sıra, Galaxy Z Serisi’nin tüm öğeleri güçlü yönleriyle dikkat çekiyor. 
 
Hem Galaxy Z Fold6 hem de Z Flip6, sınıfının en iyisi CPU, GPU ve NPU performansını bir araya getiren, bugüne kadarki en gelişmiş Snapdragon mobil işlemci olan Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy[4] ile donatıldı. 
 
Yapay zeka işleme için optimize edilen işlemci, gelişmiş genel performansın yanı sıra gelişmiş grafikler de sunuyor. İyileştirilmiş soğutma sistemi, Galaxy Z Fold6'da daha büyük bir buhar bölmesi ve Galaxy Z Flip'te ilk kez bir buhar bölmesi ile performansı üst düzeye çıkarıyor. 
 
  Galaxy Z Fold6: Büyüyen Ekran ve AI Üretkenliği 
Galaxy Z Fold6, büyük ekrandan maksimum fayda sağlayan ve üretkenliği önemli ölçüde artıran çeşitli AI destekli özellikler ve araçlar sunuyor. Samsung Notes'taki Not Asistanı[5], basit ve kolay toplantı notları için çeviri, özetleme ve otomatik biçimlendirme sunuyor. 
 
Ayrıca, yeni entegre edilmiş ses kaydı özelliği, ses kayıtlarını işleyerek doğrudan Notlar içinde transkript, çeviri ve özetleme yapabiliyor. PDF dosyalarındaki metinler, Notlar'daki PDF üstü çeviri özelliği ile mükemmel bir şekilde çevrilebiliyor ve üst üste gelebiliyor.[6] Hatta metinler resimler ve grafikler içinde de destekleniyor. 
 
Samsung Klavye'den eklenen yeni Metin Oluşturucu[7], e-posta ve desteklenen sosyal medya uygulamaları için basit anahtar kelimelere dayalı önerilen metinler oluşturuyor. 
 
Özellikle sosyal medya için, Metin OIuşturucu, önceki gönderileri analiz ederek tonunuza uygun metinler oluşturuyor. Ayrıca, S Pen[8] deneyimi, Galaxy Z Fold6 ekranında Galaxy AI ile buluşarak daha da genişletildi. 
Sketch to Image[9] özelliği, sadece Galeri veya Not ekranında çizim veya eskiz yaparak resim seçenekleri oluşturmanıza olanak tanıyor. Galaxy Z Fold6, Samsung'un uzun süredir süregelen Google iş birliği sayesinde çalışma, oyun ve bilgi sahibi olma şeklinizi evrimleştirmenizi sağlıyor. 
 
En yeni Google Gemini uygulaması[10], yeni Galaxy Z Serisi’ne tamamen entegre edilmiş olup telefonunuzda kendi AI destekli asistanınızı sağlıyor. Ekranın köşesinden kaydırarak veya "Hey Google" diyerek Gemini'nin ekran üstü açılır penceresini getirerek yazma, öğrenme veya planlama konusunda yardım alabilirsiniz. 
 
Gemini, en sevdiğiniz Google uygulamalarıyla entegre olduğundan, gerçek zamanlı uçuş ve otel rezervasyon bilgileri alarak seyahat planı yapmanızı kolaylaştırıyor. Google Haritalar'ı kullanarak ünlü simgeleri ve oraya gitmenin en iyi yolunu keşfedebilirsiniz. 
 
Galaxy Z Fold6'nın büyük ekranında YouTube'da bir K-pop müzik videosu hakkında detaylı bilgi istediğinizde, çoklu pencere bölünmüş ekranında Gemini ekran üstüne erişerek soru sorabilirsiniz. Eğer videodaki sanatçıyı merak ediyorsanız, sadece ana ekran düğmesine uzun süre basılı tutabilirsiniz. Circle to Search[11] anında arama sonuçları sunacaktır. 
 
Galaxy AI ayrıca Galaxy Z Fold6'da engelsiz iletişimi artırdı. Benzersiz çift ekran deneyimini maksimize ederek, Sözlü Çevirmen[12] daha doğal etkileşimler için yeni bir konuşma moduyla her iki tarafın da ana ve kapak ekranlarda çevirileri kolayca görüntülemesini sağlıyor. 
 
Ayrıca, dinleme sırasında kolayca anlayabilmeniz için tek yönlü çeviri sunuyor. Gerçek zamanlı olarak telefon görüşmelerini çeviren Live Translate[13], artık Samsung'un kendi yerel arama uygulamasının ötesine geçerek popüler üçüncü taraf uygulamaların seçimine genişletiliyor. 
 
 Fotoğraf çekmekten düzenlemeye ve görüntülemeye kadar, Galaxy Z Fold6'daki AI destekli ProVisual Engine, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıyor. 
 
Büyük ekranda Foto Asistanı[14] ile gelişmiş düzenleme deneyimi, zahmetsizce profesyonel düzeyde içerik oluşturmanıza yardımcı oluyor. Portrait Studio[15], daha fazla yaratıcı olasılık için 3D çizgi film veya suluboya gibi çeşitli portre stilleri oluşturuyor. 
 
Ve her saniyeden keyif almak isterseniz, Anlık Ağır Çekim[16] daha detaylı bir görünümle size ek kareler oluşturarak, videoyu anında yavaşlatma imkanı sunup; akıcı bir izleme deneyimi sağlayacak. 
 
Ayrıca videolarınızı kaydetme veya doğrudan arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşma seçeneğine de sahipsiniz, böylece onlar da keyifle izleyebilirler. Galaxy Z Fold6 sadece içerik oluşturmanıza değil, aynı zamanda onun keyfini çıkarmanıza da olanak tanır. 
 
Güçlü chipset ile oyun için daha uzun süre oynamanızı sağlayan %1.6 daha büyük buhar bölmesine sahip olan Galaxy Z Fold6, yükseltilmiş bir oyun deneyimi sunuyor. Gerçek zamanlı ışın izleme ile desteklenen canlı ve gerçekçi grafikler, 7.6 inçlik bir ekranda[17] daha parlak bir 2,600 nit ekranla daha etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor.  
 
Galaxy Z Flip6: Size Özel Deneyimler Yaratma 
Galaxy Z Flip6 sadece taşınabilirlik için optimize edilmemiş, aynı zamanda yeni özelleştirme ve yaratıcılık özellikleri sunar, böylece her anın tadını çıkarabilirsiniz. 
 
3.4 inçlik Super AMOLED FlexWindow[18] bir kez daha geliştirilmiş olup, cihazı açmadan bile AI destekli işlevlere olanak tanıyor. Hareket halindeyken iletişim kurarken, Mesaj Metin Önerileri[19] ile mesajlara önerilen cevaplar vermeniz mümkün, 
 
bu da son mesajlarınızı analiz ederek size özel bir yanıt öneriyor. Galaxy AI ile cebinizdeki cihazdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz ve bu pratik özelliklerin birçoğu FlexWindow üzerinde bulunur. 
 
FlexWindow, Samsung Health[20] güncellemelerine ve bildirimlerine erişim sağlıyor ve müzik widget'ınızda dinlemek istediğiniz sonraki parçayı seçmenize olanak tanıyor. 
 
Ayrıca, FlexWindow şimdiye kadar olan en fazla Widget'ı sunuyor ve birden fazla Widget'tan bilgi kontrolü yapmanıza olanak tanıyor. AI destekli Foto Ambient[21] ile cebinizdeki cihazınızı özelleştirmenin çeşitli yolları da mevcut. 
 

Bir duvar kağıdı zaman ve hava durumuna göre gerçek zamanlı olarak değişebilir. Duvar kağıdınızı analiz ederek önerilen ekran düzeni seçenekleri ile kolayca birleşik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bunu saati taşıyarak ve arka plan görüntüsünün ön plana çıkmasını sağlayacak çerçeve rengini değiştirerek yapabilirsiniz. 
 
Yaratıcılık FlexWindow'ı aşıyor. FlexCam, en esnek kamera deneyimi sunmaya devam ediyor ve yeni yaratıcı seçenekler sunuyor. Yeni Otomatik Yakınlaştırma[22] ile FlexCam, çekiminiz için en iyi çerçeveyi otomatik olarak buluyor, konuyu algılıyor ve gerekli ayarlamaları yapmadan zoom yapıyor. 
 
Böylece arkadaşlarınız veya muhteşem bir arka planın çekimde olmasını seçmek zorunda kalmazsınız. Yeni 50MP Geniş ve 12MP Ultra-geniş sensörler, resimlerde net ve keskin detaylar sunan gelişmiş bir kamera deneyimi sağlıyor. 
 
Yeni 50MP sensör, gürültüsüz fotoğraflar için %2 optik zoom sağlıyor ve AI zoom ile 10x zoom ile gelişmiş çekim deneyimi sunuyor. Video HDR ile geliştirilmiş Nightography, düşük ışıkta bile daha parlak videolar yakalamanızı sağlıyor. 
 
Hatta popüler sosyal uygulamalarla işbirliği yaparak gece çekim özelliği Instagram uygulamasında kullanılabilir hale geldi. Böylece harika fotoğraflar çekebilir ve bunları doğrudan uygulama içinden mesaj gönderebilir veya paylaşabilirsiniz. 
 
Hem donanım hem de yazılım optimizasyonu ile daha uzun kullanım süresi[23] sunan Galaxy Z Flip6'nın tüm yaratıcı ve özelleştirilebilir özelliklerinden endişe etmeden devam edebilirsiniz. 
 
Güvenebileceğiniz, Sizin Kontrolünüzde Olan Güvenlik 
Galaxy Z Fold6 ve Flip6, Samsung Knox tarafından güvence altına alındı. Samsung Galaxy'nin savunma sınıfı, çok katmanlı güvenlik platformu, kritik bilgileri korumak ve donanımdan uca gerçek zamanlı tehdit algılama ve işbirlikçi koruma ile güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak için tasarlandı. 
 
Yapay zeka çağında, Samsung'un cihaz ayarlarınız üzerinde size seçim yapma gücü verme taahhüdü hiç olmadığı kadar güçlüdür, bu yüzden Galaxy AI ayarları[24] aracılığıyla verilerinizin yapay zeka deneyimlerini nasıl geliştireceğinde kontrol sahibisiniz. 
 
Bir koruma katmanı olarak, Gelişmiş Veri Koruma, Samsung Cloud ile verilerinizi yedekleme, senkronize etme veya geri yükleme işlemlerinde uçtan uca şifreleme sunuyor. 
 
Yeni Galaxy Z Serisi, Knox Vault, Güvenlik ve Gizlilik Kontrol Paneli, Otomatik Engelleme, geçiş anahtarları, Güvenli Wi-Fi ve Hızlı Paylaşım'da özel paylaşım gibi Samsung'un geniş güvenlik ve gizlilik özellikleriyle destekleniyor. 
 
Galaxy Buds3 Serisi: Galaxy AI ile Bağlantılı Deneyimi Genişletme
Galaxy AI'nin gücüyle, Galaxy Buds3 Serisi yeni bir iletişim deneyimi sunuyor. Yabancı dilde bir ders dinliyorsanız, Galaxy Z Fold6 veya Flip6 üzerinde Galaxy Buds3 Serisi kulaklıklarınızı takarak Dinleme modunda Sözlü Çevirmeni[25] açabilirsiniz. Bu, Galaxy Buds'larınız aracılığıyla doğrudan çevrilen dersi duymanızı sağlar, çalışmalarınızda var olan dil engellerini ortadan kaldırır. 
 
Ayrıca, Sesli Komut[26] aracılığıyla, kulaklıklara veya bağlı bir akıllı telefona manuel olarak dokunmadan sadece iki kelime söyleyerek müzik çalmayı veya durdurmayı kontrol edebilirsiniz. Ses, Uyarlanabilir Ekolayzer (EQ) ve Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ile Gerçek Zamanlı olarak iç ve dış sesi analiz eden mikrofonlar aracılığıyla optimize edilebilir. 
 
Ve müzik dinliyorsanız, Galaxy Buds3 Pro, Adaptif Gürültü Kontrolü, Acil Durum Sireni , ve Voice Detect[27] aracılığıyla manuel ayarlama yapmadan otomatik olarak optimal gürültü ve ses seviyesini ayarlamak için sürekli olarak ortam seslerini toplar ve tanımlar. Çeşitli istatistik verilerine dayalı olarak geliştirilen Galaxy Buds3 Serisi, rahat bir uyum sunan yeni bir tasarımla geliyor.
 
 İkonik ışıklandırma yeni seriye şık bir görünüm kazandırırken aynı zamanda dikkat çeken ve incelikli bir tasarım örneği sunuyor. Işıklı premium bıçak tasarımı, Blade Lights[28] sayesinde ultra şık ve modern görünümüyle sunarak tarz odaklı tüketicilere hitap ediyor. 
 
Bu yeni tasarım, kulaklık üzerine iki parmakla dokunarak veya yukarı-aşağı kaydırarak cihazı kontrol etmenizi sağlayarak daha fizyolojik bir deneyim sunuyor, böylece aynı anda hem gündelik hayatta kolaylık hem de yeni ışıklı tasarımı ile premium bir kullanım deneyimi sunuyor.. 
 
Galaxy Buds3 ve Buds3 Pro, amaca yönelik iki tasarım seçeneği sunuyor. Galaxy Buds3 Pro, sürükleyici ses deneyimi arayanlar için kanal tipi olarak tasarlanmışken, Buds3, cihazı çeşitli durumlarda gün içinde daha uzun süre kullanmak isteyenler için açık tipte tasarlanmıştır. 
 
Galaxy Buds3 Pro, üstün bir ses deneyimi sunmak için gelişmiş donanıma sahip. Geliştirilmiş 2 yönlü hoparlörler sayesinde Galaxy Buds3 Pro, tüm frekans aralığı boyunca sesleri kapsamlı şekilde sunmakla beraber sofistike ve hassas yüksek frekanslı ses üretimi için çift amplifikatörle kristal berraklığında bir ses deneyimi yaşatır. 
 
Ayrıca, Galaxy Buds3 Serisi Ultra Yüksek Kalite[29] Ses sayesinde, yüksek çözünürlüklü ses kaynağını tasarlandığı gibi dinleyebilir ve her sesi olağanüstü ayrıntılarla keyifle dinleyebilirsiniz. Bu ses kalitesi seviyesi telefon görüşmelerinde de aynı şekilde korunuyor 
 
Machine learning teknolojisi sayesinde gürültülü ortamlarda gerçekleştirdiğiniz sesli görüşmelerde sesinizi etkili bir şekilde iyileştirerek karşı tarafa aktarır. Süper Geniş Bant[30] Görüşme özelliği ile akıllı telefonların yüksek kaliteli görüşmelerine benzer zengin ve doğal bir çağrı sunuyor.  
 
Galaxy Z Fold6, Z Flip6 ve Galaxy Buds3 Serisi, 10-28 Temmuz tarihlerinde ön siparişe açık olacak. 
Galaxy Z Fold6, Z Flip6 ön siparişe özel; Fold6 ile birlikte Kalemli Kılıf ve 1 yıl süreli “Samsung Care+” Ekran Koruma Sigortası, Flip6 ile birlikte Yüzüklü Kılıf ve 1 yıl süreli “Samsung Care+” Ekran Koruma Sigortası hediye edilecek. 
 
Ek olarak eski cihazını yenilemek isteyenlere Galaxy Z Fold6 modelinde 8000TL, Galaxy Z Flip6 modelinde 5000TL ek takas desteği sunuluyor. 
 
Detaylı bilgi için websitemizdeki ilgili kampanya sekmesini ziyaret edebilirsiniz. Galaxy Bud3 Serisi ön siparişe özel; Şeffaf Kılıf hediyesi ile satışa sunuluyor. Daha fazlası için samsung.com veya en yakın Samsung satış noktasına ziyaret edebilirsiniz. 19 Temmuz tarihi itibariyle ürünlerin teslimat süreci başlayacaktır. 
 
 Ön sipariş dönemlerinde bir yıl boyunca ücretsiz sunulacak olan SC+ hediyesinden yararlanabilmek için , Samsung Members uygulamasına giriş yapılmalıdır. “Avantajlar” bölümünden kullanıcıya özel sunulan kod ile, https://samsungcareplus.gulfsigorta.com.tr/portal/subscription sayfasına yönlendirilmektedir. 
 
GİG Sigorta sayfasına istenilen kişisel bilgiler (TC No, Ad, Soyad) doldurulduktan sonra onay verilmesi durumunda, ‘1 yıl süreli Samsung Care+ Ekran Koruma Sigorta poliçesi oluşturulacaktır. Galaxy Z Fold6; Gümüş, Pembe ve Koyu Lacivert renk seçeneklerinde mevcutken, Galaxy Z Flip6, Gümüş, Sarı, Mavi ve Mint Yeşili renk seçeneklerinde sunuluyor.[31] 
 
Böylece tarzınıza en uygun rengi seçebilirsiniz. Ayrıca Samsung.com’da özel sunulan; yeni Galaxy Z Fold6 ve Flip6’nın Siyah, Beyaz renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 
 
Galaxy Buds3 Serisi, Gümüş ve Beyaz renk seçeneklerinde sunulan şık, modern ve rahat bir tasarıma sahip olarak geliyor.[32].
 

Galaxy Z Fold6

Ekran

Ana ekran

 

7.6 inç QXGA+* Dinamik AMOLED 2X Infinity Flex Ekranı (2160 x 1856, 20.9:18), 374ppi 120Hz adaptif yenileme hızı (1120Hz)

"Galaxy Z Fold6'nın Ana Ekran boyutu köşeleri yuvarlatılmış olarak tam dikdörtgen içinde 7.6 inç, yuvarlanmış köşeler dahil 7.6 inç; gerçek görülebilir alan, yuvarlanmış köşelerden dolayı daha azdır.

Kapak Ekranı

 

6.3 inç HD+

Dinamik AMOLED 2X Ekranı (2376 x 968, 22.1:9), 410ppi 120Hz adaptif yenileme hızı (1-120Hz)

"Galaxy Z Fold6'nın Kapak Ekranı boyutu köşeleri yuvarlatılmış olarak tam dikdörtgen içinde 6.3 inç, yuvarlanmış köşeler dahil 6.2 inç. Gerçek görülebilir alan, yuvarlanmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha küçüktür.

Boyut & Ağırlık

Katlanmış

 

68.1 x 153.5 x 12.1mm

"Katlandığında Galaxy Z Fold6'nın kalınlığı;camının üstünden altına kadar ölçülür.

Katlanmamış

 

132.6 x 153.5 x 5.6mm

"Katlanmadığında, Galaxy Z Fold6'nın kalınlığı Ana Ekranın çerçevesini içermez.

Ağırlık

239g

Kamera

Kapak Kamerası

10MP Ön Kamera

F2.2, Piksel boyutu: 1.22pm, FOV: 85°

Ekran Kamerası Altında

4MP Ekran Altı Kamera F1.8, Piksel boyutu: 2.0pm, FOV: 85°

Arka Üçlü Kamera

12MP Ultra Geniş Açı Kamera F2.2, Piksel boyutu: 1.12pm, FOV: 123°

50MP Geniş Açılı Kamera

Dual Pixel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1.0pm, FOV: 85°

10MP Telefoto Kamera

PDAF, OIS, F2.4, Piksel boyutu: 1.0pm, FOV: 36°, 3X optik zoom

"30X Uzay Zoom, AI Süper Çözünürlük teknolojisi ile 3x Optik Zoom ve 10x dijital zoom içerir. 3x'ten sonra zoom yapmak bazı görüntü bozulmalarına neden olabilir.

AP

Galaxy için Snapdragon® 8 Gen 3 Mobil Platform

"Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya bağlı şirketlerinin bir ürünüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated'ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Bellek & Depolama

12GB Bellek ile 1TB dahili depolama 

12GB Bellek ile 512GB dahili depolama 

 

"Piyasa veya kanala göre değişebilir. Gerçek depolama alanı pazar, model, dosya boyutu ve biçimine göre değişebilir.

Pil

4,400mAh (tipik) çift batarya

"Tipik değer üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilmiştir.

Galaxy Z Fold6’nın tipik değeri, IEC 61960 standardı altında test edilen batarya örnekleri arasındaki kapasite farklılıklarını dikkate alarak tahmin edilen ortalama değerdir. Galaxy Z Fold6 için nominal kapasite 4273mAh'dir. Gerçek batarya ömrü, ağ ortamı, kullanım alışkanlıkları ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şarj

 

"Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50'ye kadar şarj. Hızlı Kablosuz Şarj 2.0**** 

Kablosuz PowerShare*****."

*Kablolu şarj, QC2.0 ve AFC ile uyumludur. Sonuçlar, tüm hizmetlerin, özelliklerin ve ekranın kapalı olduğu durumda kalan %0 güce sahipken 25W Seyahat Adaptörü ile yapılan iç Samsung laboratuvar testlerine dayanmaktadır. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanım, şarj koşulları ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

**25W Güç Adaptörü ayrı olarak satılır. Sadece Samsung onaylı şarj cihazları ve kablolarını kullanılmalıdır.

***Kablosuz şarj, WPC ile uyumludur.

****Kablosuz PowerShare, Galaxy Z Fold6, Z Flip6, Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 Serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 Serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 Serisi, Z Flip, Note10 Serisi, S10 Serisi, S9 Serisi, S8 Serisi, S7 Serisi, S6 Serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5 ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir ürünlerle sınırlıdır. Belirli aksesuarlar, kapaklar veya diğer marka cihazlarla çalışmayabilir. Ağ ortamınıza bağlı olarak arama alma veya veri hizmetlerini etkileyebilir.

Su direnci

 

IP48

*Laboratuvar test koşullarına dayanarak, 1.5 metreye kadar derin tatlı suya batırma için 30 dakika boyunca. Plaj veya havuz kullanımı önerilmez. Islak ise kalıntıyı durulayın/kurulayın. Cihazın suya dayanıklılığı kalıcı değildir ve normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir.

İşletim sistemi

Android 14

One UI 6.1.1

Ağ ve Bağlantı

 

5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Optimal 5G ağ bağlantısı gerektirir, seçili pazarlarda mevcuttur. Mevcudiyet ve detaylar için operatörünüzle iletişime geçin. İndirme ve yayınlama hızları içerik sağlayıcı, sunucu bağlantısı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. **LTE modelinin mevcudiyeti pazar ve operatöre göre değişir. Gerçek hız, pazar, operatör ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir. ***Wi-Fi 6E ağı mevcudiyeti pazar, ağ sağlayıcı ve kullanıcı ortamına göre değişebilir. Optimal bağlantı ve Wi-Fi 6E yönlendirici gerektirir.

Sensörler

Kapasitif Parmak İzi sensörü (yan), İvme Ölçer, Barometre, Jiroskop sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü

Güvenlik

Samsung Knox ve Samsung Knox Vault

SIM kart

 

İki adede kadar Nano SIM* ve Çoklu eSIM**

*SIM kart ayrı satılır. Kullanılabilirlik pazara ve operatöre bağlı olarak değişebilir.

**eSIM'in kullanılabilirliği yazılım sürümüne, bölgeye ve operatöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Mobil ağ planınızın eSIM'i destekleyip desteklemediğini operatörünüze danışın.

Renkler

Gümüş, Pembe, Lacivert * [Samsung.com Exclusive] Siyah, Beyaz **

*Renklerin kullanılabilirliği pazara, bölgeye veya operatöre göre değişiklik gösterebilir.

**Online özel renkler yalnızca Samsung.com'da mevcuttur.

 

 

Galaxy Z Flip6

 

 

 

 

Ekran

 

Ana ekran

 

6.7 inç FHD+* Dinamik AMOLED 2X 120Hz Adaptif yenileme hızı (1~120Hz) Infinity Flex Display (2640 x 1080, 22:9)

"Galaxy Z Flip6'nın Ana Ekran boyutu tam dikdörtgen içinde 6.7 inç ölçülüyor ve yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görülebilir alan daha azdır.

Kapak Ekranı

 

3.4 inç Super AMOLED 60Hz Ekran*

720 x 748

306 PPI

"Galaxy Z Flip6'nın Kapağı Ekran boyutu tam dikdörtgen formunda 3.4 inç ölçülüyor; yuvarlatılmış köşeler ve alt kesik nedeniyle gerçek görülebilir alan yaklaşık olarak tam dikdörtgen alanın %95'ine karşılık gelir.

 

 

Boyut ve Ağırlık

 

Katlanmış

 

71.9 x 85.1 x 14.9mm

"Katlanmış halde Galaxy Z Flip6'nın kalınlığı, Galaxy Z Flip6'nın camının üstünden altına kadar ölçülür.

Katlanmamış

 

71.9 x 165.1 x 6.9mm

"Galaxy Z Flip6'nın açıldığında kalınlığı Ana Ekran çerçevesini içermez.

Ağırlık

187g

 

 

Kamera

Ön kamera

10MP Ön Kamera

F2.2, Piksel boyutu: 1.22pm, FOV: 85°

Arka Çift Kamera

12MP Ultra Geniş Kamera F2.2, Piksel boyutu: 1.12pm, FOV: 123°

50MP Geniş Açılı Kamera

Dual Pixel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1.0pm, FOV: 85°

Erişim noktası

 

Snapdragon® 8 Gen 3 Mobil Platformu için Galaxy

"Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya bağlı kuruluşlarının ürünüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated'ın bir ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

Bellek saklama alanı

 

12GB Bellek ile 512GB dahili depolama

12GB Bellek ile 256GB dahili depolama

"Kullanılabilir depolama kapasitesi önyüklü yazılıma tabidir. Bellek seçeneği pazarlara göre değişebilir.

Pil

 

4,000mAh (tipik) çift batarya

"Tipik değer, IEC 61960 standardı altında test edilen pil örnekleri arasındaki kapasite sapmasını dikkate alarak tahmin edilen ortalama değerdir. Galaxy Z Flip6 için derecelendirilmiş kapasite 3887mAh'dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım alışkanlıklarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area