Ads Area

ASRock Computex 2024’te Oyuncu ve Yapay Zeka Odaklı Ürünlerini Tanıtıyor

Dünya çapında anakart, ekran kartı, mini PC ve oyuncu monitörleri üreten ASRock, COMPUTEX Taipei 2024’te yeni teknolojilerini duyurdu. 


ASRock, son dönemde artan AI (Yapay Zeka) trendine uyum sağlayarak, AI destekli yeni ürünlerini COMPUTEX’te görücüye çıkarıyor. Ayrıca bu yıl ASRock, oyuncular için de geniş kapsamlı çözümlerini oyunseverlerle buluşturuyor.  
 


Yeni Nesil Anakartlar ve Ekran Kartları 
 ASRock, yeni nesil Intel ve AMD destekli Taichi ile Phantom Gaming serisi, güçlü Steel Legend, yeni Livemixer ve genel kullanıcıya hitap eden Pro serisi anakartlarının tamamını Computex’te görücüye çıkarıyor. 
 
En son teknolojiye sahip Taichi markası; OC Formula ve AQUA ürünleriyle birleşerek ASRock’ın yeni amiral gemisi ürün serisi haline dönüşüyor. 
 

Yeni nesil Phantom Gaming serisi anakartların yanı sıra tamamen yeni Taichi AQUA, Taichi OCF, Taichi ve Taichi Lite modeli anakartlar Computex 2024’te ilk defa kullanıcılarla buluşuyor. 

 

 Yeni nesil anakartların yanı sıra ASRock; oyuncular, içerik üreticileri, çalışanlar ve yapay zeka kullanıcıları için hem Intel hem de AMD tarafında hazır çözümler sunmaya devam ediyor. 
 
Üst düzey video render özelliğine sahip ASRock WRX90 WS EVO ile, tamamen yeni bir soğutma konseptiyle gelen ASRock W790 WS yüksek soğutma kapasitesine sahip sunucu/iş istasyonu yine Computex 2024’te ASRock standında tanıtılıyor. 
 
ASRock W790 WS, ASRock, Intel ve Thermaltake iş birliğiyle ortaklaşa geliştirildi.  
 

ASRock AMD Radeon™ RX 7900 XTX WS 24GB ve Radeon™ RX 7900 XT WS 20GB Modellerini Duyurdu  

Yapay Zeka çağının başladığı bu dönemde ASRock, çoklu GPU iş birliğiyle hesaplama gücüne sahip ASRock AMD Radeon™ RX 7900 XTX WS 24GB ve ASRock AMD Radeon™ RX 7900 XT WS 20GB modeli ekran kartlarını duyurdu. 
 
ASRock AMD Radeon™ RX 7900 WS serisi ekran kartları, gücünü AMD Radeon™ RX 7900 XTX ve Radeon™ RX7900 XT GPU’lardan alıyor. 
 
Çoklu kart işlem gücüne ve yapay zeka hızlandırıcıya sahip olan AMD Radeon™ RX 7900 WS serisi ekran kartları, VAPOR-CHAMBER soğutucuya, etkin havalandırma sağlayan fanlara ve 2 slotluk yer kaplayan kalınlığa sahip. 
 
Ayrıca tek yatay 12V-2x6 güç bağlantısıyla birden çok ASRock AMD Radeon™ RX 7900 XT WS serisi ekran kartının kolayca ve az güç kablosuyla bağlanmasına imkan sağlıyor. ASRock Phantom Gaming, Yeni OLED Serisi ve Ultra Yüksek Tazeleme Hızına Sahip Monitörlerini Duyurdu  
 

ASRock Çift Modlu OLED Oyuncu Monitörü – PGO32UFS2B 

ASRock’ın en yeni amiral gemisi modeli PGO32UFS2B, 32 inç OLED paneli sayesinde büyüleyici kontrast ve canlı renkler sunuyor. 
 
Bu yenilikçi monitör, kullanıcılara UHD 240Hz moduyla FHD 480Hz modu arasında ihtiyaçlarına göre anlık seçim yapmalarını sağlayan tamamen kendine özgü çift mod tasarımıyla birlikte geliyor. PGO32UFS2B, kullanıcıların ultra yüksek çözünürlük ya da ultra hızlı tazeleme hızı ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. 
 
Ayrıca ASRock’ın özel soğutma tasarımı sayesinde OLED panellerde meydana gelen potansiyel içten yanma sorununu ciddi anlamda minimuma indiriyor.  
 
İnanılmaz Hızlı 520Hz Oyuncu Monitörü – PG27FFX2A 
Phantom Gaming, dünyanın ilk 27 inç 520Hz tazeleme hızına sahip IPS oyuncu monitörü olan PG27FFX2A modelini tanıttı. Dünyanın en hızlı IPS oyuncu monitörü ile hem görsel performans hem de tazeleme hızının sınırları en yukarı taşınıyor.
 
En yeni IPS panel teknolojisini kullanan PG27FFX2A, sadece inanılmaz yüksek tazeleme hızı sunmuyor, aynı zamanda muhteşem bir renk doğruluğu ve geniş görüş açısıyla birlikte geliyor. 
 
Ayrıca Phantom Gaming’e özel 7dBi sinyal yüksekliğine sahip dahili Wi-Fi anteni sayesinde oyuncular gecikme yaşamadan en yüksek hızda bağlantıyla akıcı bir oyun deneyimi yaşayabiliyor.  
 
180Hz Serisi Oyuncu Monitörlerinde Kapsamlı Geliştirmeler 
Ultra hızlı modellerin yanı sıra Phantom Gaming’in 180Hz tazeleme hızına sahip klasik modelleri de farklı boyutlar ve oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacak farklı özelliklerle gelişiyor. 
 
34 inç kavisli ekrana sahip PG34QRT3A monitor, daha kapsayıcı bir oyun deneyimi için geniş bir görüş alanı sunuyor. 27 inç standart boyutlardaki PG27QFT2A ve PG27FFT1A monitörleri ise hem oyuncular hem de iş için kullananlara yüksek performansı en etkin bir şekilde sunuyor. 
 
25 inç modeli PG25FFT ise küçük masalar ve çok amaçlı ortamlar için daha küçük bi çözüm sağlıyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area