Ads Area

Samsung Electronics, Galaxy AI özelliklerinin kullanılabilir olduğu model yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Yayınladığı One UI güncellemeleriyle daha fazla sayıda Galaxy kullanıcısını Galaxy dünyasının en yeni mobil AI teknolojileriyle tanıştırmayı amaçlayan Samsung Electronics, Galaxy AI özelliklerinin kullanılabilir olduğu model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 
 

Bu kapsamda akıllı telefonlarda Galaxy S22 Serisi, Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4 ile tabletlerde Galaxy Tab S8 Serisinde de Galaxy AI özellikleri kullanılabilecek. 
 


İlk olarak Galaxy S24 Serisi’nde yer alan yapay zeka yetenekleri, 28 Mart itibarıyla çıkan One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte kademeli olarak Galaxy S23 Serisi, Z Flip5, Z Fold5, S23FE ve Tab S9 Serisi cihazlarda kullanıma sunulmuştu. 
 
Samsung Electronics, son olarak bu güncellemenin Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerine ek olarak Galaxy Z Fold4, Galaxy Flip4 akıllı telefon modellerine geldiğini ve Galaxy AI yapay zeka özelliklerinin bu modellerde de kullanılabileceğini duyurdu. 
 
Güncellemeyi Galaxy’nin daha önceki tablet modellerinden Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus, Galaxy Tab S8 Ultra da alacak. Böylece Arama Asistanı (Live Translate ve Text Call) haricindeki tüm Galaxy AI yetenekleri bu modellerde de kullanılmaya başlanacak. 
 
Bu sayede kullanıcılara günlük yaşamını kolaylaştıran premium mobil yapay zeka deneyimleri sunmak için tasarlanan Galaxy AI yapay zeka dünyası, daha fazla sayıda Galaxy kullanıcısını kapsayacak. 
 
Galaxy AI’ın hayatı kolaylaştıran yanları daha fazla Galaxy kullanıcısının hayatına dahil oluyor 
 
Galaxy AI’ın Google ile Circle to Search[1] özelliği, kullanıcıların ekranda gördükleri herhangi bir nesneyi ya da içeriğin etrafında parmaklarıyla bir daire çizerek o nesne ya da içerik hakkında Google’da arama yapmasına olanak tanıyor. 
 
Kullanıcılar, bir ürünü, kıyafeti ya da cihazı beğenip satın almak istediklerinde Circle to Search ile bu nesneyi daire içine alarak web’de hızlıca bulabilecek. Web Asistanı[2] ile Galaxy kullanıcıları haberlerin ya da web sayfalarının kısa özetine erişebiliyor ve yeni gelişmeleri takip ederken zaman kazanıyor. 
 
Yapay zeka destekli Chat Asistanı[3], arkadaşlarla günlük sohbetler için içerik önerilerinin yanında iş arkadaşlarıyla veya iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarda daha resmi ve kurumsal bir dilde yanıtlar üretebiliyor. 
 
Ses Kaydı Asistanı[4], yapay zeka ve Konuşmadan Metne aktarım teknolojileriyle ses kayıtlarını yazıya geçirebiliyor, özetini çıkarabiliyor ve hatta tercümesini de gerçekleştirebiliyor ve bu sayede günlük iş yükünü azaltıyor. 
 
Not Asistanı[5], AI desteğiyle tutulan notların özetini çıkartıyor, notları özel şablonlara yerleştiriyor, kapak sayfaları öneriyor ve daha düzenli ve üretken bir not alma deneyimi sunuyor.  
 
Galaxy modellerinin güçlü kamera özelliklerine artık AI eşlik ediyor 
 
 Galaxy dünyası Galaxy kullanıcılarına fotoğraf ve video deneyimini ileriye taşıyan birçok yerleşik kamera özelliği sunarken kamera yetenekleriyle sunulan bu deneyim Galaxy AI’ın yapay zeka entegrasyonlu fotoğraf ve video düzenleme özellikleriyle ileriye taşınıyor. 
 
Yaratıcı Düzenleme[6], fotoğrafları çektikten sonra dahi fotoğrafın içindeki nesneleri yeniden boyutlandırma, konumunu değiştirme ya da hizalama olanağı sunuyor. Galaxy kullanıcıları kendi ürettikleri fotoğraflar üzerinde diledikleri oynamaları daha az eforla daha özgürce yapabiliyor. 
 
Düzenleme Önerisi[7] ise kullanıcının tercih ettiği, her fotoğrafa uygun düzenleme önerisi sunarak mevcut fotoğraf düzenleme deneyimini bir adım ileri taşıyor. 
 
Anlık Ağır Çekim[8], çekilen videolardaki hareketli sahneleri algılayıp aksiyon sahnelerini yavaşlatarak öne çıkarılmasını sağlıyor. Bu sayede videolara bir aksiyon filmi yönetmeninin dokunuşu eklenmesini ve videoların daha profesyonel görünmesini sağlıyor. 
 
Böylece Galaxy kullanıcılarının kendilerini içlerinden geldiği gibi özgürce ifade ederek ürettiği ve anılarını ölümsüzleştirerek paylaştığı tüm fotoğraf ve videolar, yapay zekanın dokunuşu ve önerileriyle birlikte yepyeni bir estetiğe kavuşuyor. 
 
[1] Sonuçlar görsel eşleşmelere bağlı olarak değişebilir. İnternet bağlantısı gerektirir. Kullanıcıların Android işletim sistemlerini en yeni sürüme güncellemesi gerekebilir. 
 
Ürün işlevselliği uygulama ve cihaz ayarlarına bağlı olabilir. Bazı işlevler, belirli uygulamalarla uyumlu olmayabilir. Hizmetin kullanılabilirliği ülkeye ve dile göre değişir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[2] Yalnızca Samsung Internet uygulamasında kullanılabilir. 
 
[3] Chat Asistanı’ndaki çeviri özelliğini kullanmak için Samsung Hesabı’na giriş yapılmış olması gerekebilir. Bazı sohbet uygulamalarında bu özellik desteklenmeyebilir. Bazı diller için dil paketi indirilmesi gerekebilir. Hizmet kullanılabilirliği dile göre değişebilir. Bu özellik, çevrilebilir bir dil algılandığında etkinleşir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[4] Ses Kaydı Asistanı için bir ağ bağlantısı ve Samsung Hesabına giriş yapılması gerekir. Ses Kaydı Asistanı yalnızca önceden yüklenmiş Samsung Ses Kaydedici uygulamasında veya önceden yüklenmiş Samsung Telefon uygulaması kullanılarak kaydedilen dosyalarda kullanılabilir. 
 
Önceden yüklenmiş Samsung Telefon uygulamasındaki ses kayıt özelliği, bazı ülkelerde desteklenmeyebilir. Ses dosyalarının işlenebilmesi için kayıtların 3 saatten kısa olması gerekir. 
 
Ses Kaydı Asistanı’ndaki özetleme özelliği, belirli bir karakter sayısı karşılandığında etkinleştirilebilir. Hizmet kullanılabilirliği dile göre değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. Çeviri özelliği Türkçe desteği sunmamaktadır. 
 
[5] Yalnızca Samsung Notes’taki metinlerde kullanılabilir; Samsung hesabında oturum açılmış olması ve internet bağlantısı gerektirir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[6] Yaratıcı Düzenleme/Generative Edit, bir ağ bağlantısı ve Samsung Hesabına giriş yapılmış olmasını gerektirir. Yaratıcı Düzenleme ile yapılan düzenlemeler, 12 MP’ye kadar yeniden boyutlandırılmış bir fotoğrafla sonuçlanır. 
 
Görüntünün yapay zeka tarafından oluşturulduğunu belirtmek için kaydedilen görüntü çıktısının üzerine görünür bir filigran eklenir. Oluşturulan çıktının doğruluğu ve güvenilirliği garanti edilmez. 
 
[7] Düzenleme Önerisi, JPG, PNG, GIF ve MP4 formatlarıyla uyumludur. Düzenleme sonuçları ve kalitesi, fotoğraf veya çekim koşullarına bağlı olarak değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. [8] Anlık Ağır Çekim özelliği yalnızca önceden yüklü Samsung Video Player ve Samsung Gallery uygulamalarında kullanılabilir. Bu hizmetin kullanılabilirliği video özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area