Ads Area

Samsung One UI 6.1 güncellemesiyle Galaxy AI yeteneklerinin kullanılabildiği Galaxy cihaz yelpazesi genişliyor

İlk olarak Galaxy S24 serisinde yer alan yapay zeka yetenekleri, 28 Mart itibarıyla çıkan One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte kademeli olarak Galaxy S23 Serisi, Z Flip5, Z Fold5, S23FE ve Tab S9 Serisi cihazlarda kullanıma sunuluyor. 

 

Samsung Electronics, yeni güncellemeyle son teknoloji yapay zeka geliştirmelerini daha fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı hedefliyor. 
 


Samsung’un yeni One UI 6.1 güncellemesi, yaşamı iyileştiren yapay zeka özelliklerini daha fazla Galaxy cihazına getirdi[1]. 
 
Halihazırda Galaxy S24 serisiyle birlikte sunulan[2] yenilikçi ve çok yönlü Galaxy AI yapay zeka özellikleri, 28 Mart 2024 tarihinden itibaren, Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 ve Tab S9 Serisi kullanıcılarını iletişim kurmanın, yaratıcı olmanın ve üretkenliğin yepyeni biçimleriyle tanıştırıyor.  
 
Galaxy AI daha fazla kullanıcının yaşamını iyileştirecek 
 
Galaxy’nin yapay zeka dünyası, kullanıcılara günlük yaşamını kolaylaştıran premium mobil yapay zeka deneyimleri sunmak için tasarlandı. 
 
Samsung’un en yeni teknolojileri herkes için erişilebilir kılma misyonu doğrultusunda, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Galaxy AI yeteneklerinin yer aldığı Galaxy modelleri yelpazesi genişlerken, Live Translate’ten8 Circle to Search’e3 Not Asistanı’ndan Yaratıcı Düzenleme’ye yapay zeka teknolojisine sahip, yaşamı iyileştiren birçok yeni özellik daha fazla kullanıcıya sunuluyor.  
 
Mobilde web ve arama motoru deneyimi yapay zeka ile çağ atlıyor  
Galaxy AI, mobil web gezinti ve arama motoru deneyimini ileri taşıyan birçok özelliği akıllı telefonlara taşıyor. Google ile Circle to Search[3] özelliği, kullanıcıların ekranda gördükleri herhangi bir nesneyi ya da içeriğin etrafında parmaklarıyla bir daire çizerek o nesne ya da içerik hakkında Google’da arama yapmasına olanak tanıyor. 
 
Kullanıcılar, en sevdikleri içeriği izlerken bir sahnede gördükleri bir nesneyi merak ettiklerinde ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde, bir ürünü, kıyafeti ya da cihazı beğenip satın almak istediklerinde Circle to Search aranan nesneleri farklı web sitelerindeki sonuçları sunarak hızlıca bulunmasını sağlayacak.
 
Google ile Circle to Search aynı zamanda yapay zeka destekli genel sonuçlarla, kullanıcının konumuna bağlı olarak alakalı ve kişiselleştirilmiş bilgiler de sağlıyor. 
 
Web Asistanı[4], haberlerin ya da web sayfalarının kısa özetini oluşturarak dünyada olup bitenleri takip ederken zaman kazanılmasına fırsat sunuyor . Bu sayede web deneyimi ve haber takibi çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da verimli hale geliyor. 
 
Bu özellikler sayesinde Galaxy S24 Serisi ile başlayan gezinti ve arama motoru deneyimindeki bu dönüşüm, One UI 6.1 güncellemesiyle daha fazla cihaza gelerek artık daha fazla sayıda kullanıcıya pratiklik ve zaman kazandırıyor.  
 
Galaxy AI teknolojileri iş ortamında da yaşamı kolaylaştırıyor 
 
Chat Asistanı5, kullanıcılar sohbet ederken sohbetin bağlamına uygun yazışma içerikleri önererek, daha nitelikli bir iletişim olanağı sunuyor. Yapay zeka destekli Chat Asistanı, arkadaşlarla günlük sohbetler için içerik önerilerinin yanında iş arkadaşlarıyla veya iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarda daha resmi ve kurumsal bir dilde yanıtlar üretebiliyor. 
 
Chat Asistanı ayrıca 13 dilde çeviri özelliğiyle mesajları doğru ve uygun bir tonda çevirerek[5], aynı dili konuşmayan iki kullanıcının sohbet aracılığıyla kolaylıkla iletişim kurarak birbiriyle anlaşabilmesini sağlıyor. 
 
Ses Kaydı Asistanı[6], yapay zeka ve Konuşmadan Metne aktarım teknolojileriyle ses kayıtlarını yazıya geçirebiliyor, özetini çıkarabiliyor ve hatta tercümesini de gerçekleştirebiliyor ve bu sayede günlük iş yükünü azaltıyor. Not Asistanı[7], not tutmayı daha yaratıcı, pratik ve keyifli hale getiriyor. 
 
Yapay zeka desteğiyle tutulan notların özetini çıkartıyor, notları özel şablonlara yerleştiriyor, kapak sayfaları öneriyor ve daha düzenli ve üretken bir not alma deneyimi sunuyor. 
 
Bu özellikler sayesinde günlük iş yaşamında kullanılan araçlar yaşamı daha da kolaylaştırarak daha verimli bir günlük deneyim sunuyor. Yazışmaların yanı sıra toplantıların ve görevlerin takibi daha pratik hale gelirken, iş rutinlerinde zamandan tasarruf sağlanıyor.  
 
Bilmediğiniz diller artık seyahatinize engel değil  
Sözlü Çevirmen ve Live Translate[8] ile kullanıcılar için dilini bilmediği ülkelerde dil bariyerlerini aşmak artık çok kolay. Sözlü Çevirmen, yüz yüze iletişimde dil engelini ortadan kaldırıyor ve gezilen bir şehirde yol tarifi almak istendiğinde konuşulan dilde iletişim kurulmasını sağlıyor. 
 
Galaxy Buds 2 Pro birlikte kullanıldığında kulaklıkla bağlantılı olarak çalışan Sözlü Çevirmen kulaklıkları çıkarmaya gerek olmadan daha akıcı bir deneyim sunuyor. Live Translate ise telefon görüşmeleri için yerel dilde gerçek zamanlı çeviri desteğiyle restoran ve ulaşım rezervasyonları yapabilmenize yardımcı oluyor. 
 
Bu iki özellik sayesinde bilmediğiniz diller seyahatinize engel olmaktan çıkacak ve tatillerinizde dil bariyeri konusunda endişe etmenize gerek kalmayacak. 
 
Yapay zeka ile fotoğraf ve videolar artık daha profesyonel ve yaratıcı  
 
Yaratıcı Düzenleme[9], fotoğrafları çektikten sonra dahi fotoğrafın içindeki nesneleri yeniden boyutlandırma, konumunu değiştirme ya da hizalama imkanı tanıyan, fotoğraf düzenlemeyi daha yaratıcı hale getirerek sınırlarını genişleten yapay zeka destekli bir özellik olarak öne çıkıyor. 
 
Kullanıcılar, bu yapay zeka özelliği sayesinde kendi ürettikleri fotoğraflar üzerinde diledikleri oynamaları daha az eforla daha özgürce yapabilecek. 
 
Düzenleme Önerisi[10], kullanıcının tercih ettiği, yapay zeka kullanan fotoğraf düzenleme uygulamalarında her fotoğrafa uygun düzenleme önerisi sunarak mevcut fotoğraf düzenleme deneyimini bir adım ileri taşıyor. Anlık Ağır Çekim[11], çekilen videolardaki hareketli sahneleri algılayıp aksiyon sahnelerini yavaşlatarak öne çıkarılmasını sağlıyor. 
 
Bu sayede videolara bir aksiyon filmi yönetmeninin dokunuşu eklenmesini ve videoların daha profesyonel görünmesini sağlıyor. Galaxy AI ayrıca temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kullanıcıların kendi benzersiz duvar kağıtlarını tasarlamalarına imkan veriyor. 
 
Galaxy AI özellikleri; ister evde, ister işyerinde ister tatilde kullanıcıların günlük mobil cihaz deneyimini daha da iyileştirmek için tasarlandı. One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte, fotoğraf düzenlemeden gündelik iletişime, not tutma deneyiminden arama deneyimine, Samsung’un sunduğu en yeni yapay zeka yetenekleri 28 Mart 2024 tarihinden[12] başlayarak daha fazla kullanıcının yaşamını kolaylaştırmaya devam edecek. 
 
One UI 6.1 güncellemesi, bu tarihten itibaren Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 ve Tab S9 Serisi cihazlara indirilebilir. 
 
[1]Samsung, AI özellikleri tarafından sağlanan sonuçların doğruluğu, eksiksizliği veya güvenilirliği konusunda herhangi bir vaatte bulunmaz, güvence veya garanti vermez. Belirli Samsung AI özelliklerini kullanmak için Samsung Hesabına giriş yapılmış olması gerekebilir. 
 
[2] Galaxy S24 Serisi’ndeki bazı yapay zeka özellikleri, önceki nesil modellerde mevcut olmayabilir. 
 
[3] Sonuçlar görsel eşleşmelere bağlı olarak değişebilir. İnternet bağlantısı gerektirir. Kullanıcıların Android işletim sistemlerini en yeni sürüme güncellemesi gerekebilir. 
 
Ürün işlevselliği uygulama ve cihaz ayarlarına bağlı olabilir. Bazı işlevler, belirli uygulamalarla uyumlu olmayabilir. Hizmetin kullanılabilirliği ülkeye ve dile göre değişir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[4] Yalnızca Samsung Internet uygulamasında kullanılabilir. 
 
[5] Chat Asistanı’ndaki çeviri özelliğini kullanmak için Samsung Hesabı’na giriş yapılmış olması gerekebilir. Bazı sohbet uygulamalarında bu özellik desteklenmeyebilir. Bazı diller için dil paketi indirilmesi gerekebilir. Hizmet kullanılabilirliği dile göre değişebilir. Bu özellik, çevrilebilir bir dil algılandığında etkinleşir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[6] Ses Kaydı Asistanı için bir ağ bağlantısı ve Samsung Hesabına giriş yapılması gerekir. Ses Kaydı Asistanı yalnızca önceden yüklenmiş Samsung Ses Kaydedici uygulamasında veya önceden yüklenmiş Samsung Telefon uygulaması kullanılarak kaydedilen dosyalarda kullanılabilir. 
 
Önceden yüklenmiş Samsung Telefon uygulamasındaki ses kayıt özelliği, bazı ülkelerde desteklenmeyebilir. Ses dosyalarının işlenebilmesi için kayıtların 3 saatten kısa olması gerekir. 
 
Ses Kaydı Asistanı’ndaki özetleme özelliği, belirli bir karakter sayısı karşılandığında etkinleştirilebilir. Hizmet kullanılabilirliği dile göre değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. Çeviri özelliği Türkçe desteği sunmamaktadır. 
 
[7] Yalnızca Samsung Notes’taki metinlerde kullanılabilir; Samsung hesabında oturum açılmış olması ve internet bağlantısı gerektirir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[8] Live Translate için bir ağ bağlantısı ve Samsung Hesabına giriş yapılması gerekir. Live Translate yalnızca özelliğin önceden yüklenmiş olduğu Samsung Telefon uygulamasında kullanılabilir. 
 
Aramalar yerel Samsung telefon uygulaması kullanılarak yapılmalıdır. Bazı diller için dil paketi indirilmesi gerekebilir. Hizmet kullanılabilirliği dile göre değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez. 
 
[9] Yaratıcı Düzenleme/Generative Edit, bir ağ bağlantısı ve Samsung Hesabına giriş yapılmış olmasını gerektirir. Yaratıcı Düzenleme ile yapılan düzenlemeler, 12 MP’ye kadar yeniden boyutlandırılmış bir fotoğrafla sonuçlanır. 
 
Görüntünün yapay zeka tarafından oluşturulduğunu belirtmek için kaydedilen görüntü çıktısının üzerine görünür bir filigran eklenir. Oluşturulan çıktının doğruluğu ve güvenilirliği garanti edilmez. 
 
[10] Düzenleme Önerisi, JPG, PNG, GIF ve MP4 formatlarıyla uyumludur. Düzenleme sonuçları ve kalitesi, fotoğraf veya çekim koşullarına bağlı olarak değişebilir. Sonuçların doğruluğu garanti edilmez.
 
[11] Anlık Ağır Çekim, Galaxy S23 Serisi, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 Serisi cihazlarda kullanılabilir. [12] Yazılım güncellemeleri 28 Mart 2024 tarihi itibariyle başlayacaktır. Güncelleme tarihleri cihazlar / modeller özelinde farklılık gösterebilir.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area