Ads Area

MNG Kargo artık DHL Group’un bir parçası oldu

Türk kargo dağıtım firması MNG Kargo artık DHL Group’un bir parçası oldu

Regülatör kurumların onaylarının alınmasının ardından DHL Group, MNG Kargo’nun satın alımını 5 Ekim tarihinde tamamladı. 

 
Entegrasyon, DHL eCommerce yönetiminde başlıyor. MNG Kargo, DHL Group’un Avrupa eCommerce paket ağını tamamlıyor. 
 


DHL Group, Türk kargo teslimat şirketi MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. (MNG Kargo) ve iştiraklerinin satın alma işlemini tamamladı. 

Rekabet Kurumu ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan gerekli onayların alınmasının ardından hisse devir işlemi tamamlandı ve Türkiye’nin önde gelen kargo teslimat şirketlerinden MNG Kargo, artık resmi olarak DHL ailesinin bir parçası oldu. 
 
MNG Kargo, DHL Group’un eCommerce (DHL e-ticaret) iş birimine dahil olacak ve entegrasyon DHL eCommerce yönetiminde ilerleyecek.
 
DHL eCommerce CEO’su Pablo Ciano, “MNG Kargo’nun kargo teslimat hizmetlerindeki uzmanlığı ve yurt içindeki yaygın ağı, Türkiye’deki hizmet teklifimizi daha da genişletmemize ve sınır ötesi Avrupa kargo ağımızı geliştirmemize yardımcı olacak. 
 
Yeni çalışma arkadaşlarımıza sıcak bir “hoş geldiniz” diyoruz ve yurt içi ve ötesindeki muazzam eCommerce potansiyelinden birlikte yararlanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. 
 
Bu satın alma, Türkiye’de halihazırda mevcut olan çeşitli DHL bölümleriyle iş birliği yoluyla, DHL Group müşterilerinin Türkiye içinde ve sınır ötesinde benzersiz lojistik tekliflerinden faydalanmalarını sağlayacak. 
 
Türkiye'nin tüm şehirlerinde 27 transfer merkezi ve 800'ü aşkın şubesi ile hizmet veren MNG Kargo, DHL eCommerce biriminin bir parçası olacak ve DHL eCommerce Avrupa kargo teslimatı ağını tamamlayacaktır. 
 
Dijitalleşmeye yatkın, genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan Türkiye'deki e-ticaret pazarının, önümüzdeki yıllarda AB pazarlarından daha yüksek, çift haneli büyümesi bekleniyor. 
 
DHL eCommerce’in yaygın global ağını ve dijital uzmanlığını MNG Kargo'nun yerel ayak iziyle birleştiren DHL Group, Türkiye pazarının yüksek büyüme potansiyelinden yararlanmayı hedefliyor. 
 

DHL Group dünyanın önde gelen lojistik şirketidir. DHL Group, insanları ve pazarları bir araya getirir ve küresel ticaretin destekçisidir. 

 
Müşteriler, çalışanlar ve yatırımcılar için dünya genelinde ilk tercih olmayı hedefler. Bu amaçla, DHL Group karlı ana lojistik işlerinde büyümeye odaklanmakta ve tüm iş bölümlerinde dijital dönüşümü hızlandırmaktadır. 
 
Sürdürülebilir iş uygulamaları, kurumsal vatandaşlık ve çevresel faaliyetler aracılığıyla dünyaya katkı sağlayan DHL Group, 2050 yılına kadar net sıfır emisyonlu lojistik hedefini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.
 
DHL Group, iki güçlü markaya ev sahipliği yapmaktadır. 
DHL, kapsamlı bir kargo ve uluslararası hızlı kargo hizmeti, yük taşımacılığı ve tedarik zinciri yönetimi hizmetlerinin yanı sıra e-ticaret lojistik çözümleri sunar. 
 
Deutsche Post, Avrupa'nın en büyük posta hizmeti sağlayıcısıdır ve Alman posta pazarının lideridir. DHL Group, dünya genelinde 220'den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 600.000 kişiyi istihdam etmektedir. DHL Group, 2022 yılında 94 milyar Euro'dan fazla gelir elde etmiştir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area