Ads Area

Papara’dan sadece 1 Euro’ya yurt dışı para transferi

Finansal teknoloji şirketi Papara, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’a aynı gün 1 Euro veya 1 Sterlin sabit işlem ücretiyle para göndermeyi mümkün kılan yurt dışı para transferi hizmetini duyurdu. 

 

Ayrıca kullanıcıların 2023 içinde gerçekleştirecekleri ilk yurt dışı para gönderme işleminin ücretsiz olacağı belirtildi. 
 


 2016'da bankadan bağımsız 7/24 para transferi hizmetiyle kurulan ve bu süreçte ürün ve hizmetlerini kart, ödeme, sigorta, birikim gibi çözümlerle genişleten Papara, para transferlerinde sınırları kaldıran yurt dışı para transferi hizmetini duyurdu. 
 
 Papara kullanıcıları, yurt dışı para transferi hizmetiyle Single Euro Payments Area olarak da adlandırılan ve Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan SEPA ülkelerine ve Birleşik Krallık'taki banka hesaplarının IBAN’larına hızlı, kolay ve güvenli bir biçimde para transferi yapabilecek.  
 

Avrupa ve Birleşik Krallık’a para transferinde €1/£1 sabit işlem ücreti 

Yurt dışına para gönderme hizmeti, yüksek komisyonlar sebebiyle çocukları Erasmus gibi değişim programlarıyla yurt dışına giden aileler veya yakınları yurt dışında yaşayan kişiler için maliyet yüklerine sebep oluyor. 
 
Özellikle transfer edilen tutara göre değişen maliyetler, yurt dışı para transferini zahmetli hâle getiriyor. 
 
Yurt dışı para transferinde maliyetleri azaltmak isteyen Papara, Avrupa ülkelerine yapılan transferlerde işlem ücretini 1 Euro, Birleşik Krallık’a yapılan transferlerde ise 1 Sterlin olarak sabitledi. Üstelik işlem ücretinin, gönderilen tutara göre değişmeyeceği belirtildi.
 
2023 boyunca ilk işlem ücretsiz 
Papara kullanıcıları Türkiye’de EFT yapar gibi, alıcıya ve transfer detaylarına dair minimum bilgi girerek SEPA ülkelerine kolayca para gönderebiliyor. 
 
Kullanıcıların ‘Bekleyen İşlemler’ adımında gönderim sürecini takip edebildikleri transferler, alıcının hesabına dakikalar içinde ulaşıyor. Yalnızca alıcı ülkelerin resmî tatillerinde veya mesai saati dışındaki bir saatte yapılan transferlerin alıcıya ulaşması 1 iş gününü bulabiliyor. 
 
Öte yandan Papara, yurt dışı para gönderme süreçleri için sunduğu hız ve kolaylığı deneyimlemek isteyen kullanıcılardan, 2023 boyunca gerçekleştirecekleri ilk transferde işlem ücreti almıyor.  
 
Yakında 100’e yakın ülkeye para gönderilebilecek 
Papara, tüm kullanıcılarına açtığı yurt dışı para gönderme hizmetini önümüzdeki dönemde yeni ülkelerle genişletecek. 
 
Yapılacak yeni güncellemelerle Asya ve Amerika kıtalarındaki ülkelere de yurt dışı para transferi gerçekleştirilebileceği, para gönderilebilen ülke sayısının 100’e yaklaşacağı, ayrıca bazı ülkelerde yalnızca IBAN’a değil, ülkelerin güvenilir dijital cüzdan uygulamalarına da yurt dışı para transferi yapılabileceği biliniyor.  
 

Papara Hakkında 

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100'de listelenen Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. 
 
Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, özgün LinkedIn verileri ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Mobil Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 
 
2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kurulan Papara’nın 16 milyondan fazla bireysel kullanıcısı, aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 
 
570’ten fazla çalışanı olan Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area