Ads Area

Sinemaseverler Açık Havada Film Keyfini Vestel Amfi’de Yaşayacak

Zorlu PSM, yazın keyfini açık havada çıkarmak isteyenler için Vestel Amfi’nin vazgeçilmez etkinliği olan ücretsiz açık hava film gösterimleri ‘’BAŞKA SİNEMA Film Gösterimleri’’ ile devam ediyor. 
 

Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü alan baba-kız ve büyüme hikâyesi ‘’Aftersun’’, imparatoriçeyi kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Asteriks ve Oburiks’in eğlenceli macerası ‘’Asteriks ve Obeliks: Orta Krallık’’, National Theatre iş birliğiyle Benedict Cumberbatch ile Jonny Lee Miller’ın Frankenstein ve Frankenstein’ın canavarı rollerini değişimli olarak oynadığı 2011 yapımı Frankestein oyununun canlı çekimi ‘’Frankenstein’’ Haziran ayında Vestel Amfi’de gösterilecek. 
 


 Zorlu PSM, Vestel Amfi’de film gösterimlerinden müzik performanslarına DJ etkinliklerinden spor müsabakalarına geniş bir etkinlik yelpazesiyle misafirlerine açık hava keyfini yaşatmaya devam ediyor. 
 
Son dönemin gözde filmleri sinemaseverleri sinematik bir keşif yolculuğuna çıkaran BAŞKA SİNEMA iş birliği ile Vestel Amfi’de ücretsiz olarak gösterilecek. 
 
Aftersun, Asteriks ve Obeliks: Orta Krallık filmleri ve Frankestein oyunu ’BAŞKA SİNEMA Film Gösterimleri’’ kapsamında açık havada sinemaseverlerle buluşacak!  
 
BAŞKA SİNEMA FİLM GÖSTERİMİ: AFTERSUN // 11 HAZİRAN // VESTEL AMFİ // 21.00 
 
Bir baba-kız ve büyüme hikâyesi, anıların hüznü ve sevinciyle dolu, zamanın hızla geçişine dair sade, incelikli bir dram… Sophie, tam 20 yıl önce Fethiye’de bir tatil köyünde babasıyla geçirdiği tatilin unutulmaz anlarını geçmişe duyduğu melankoliyle anar. 
 
Babasını tanıdığını düşünse de yıllar sonra hatırladıklarıyla gerçekliğin arasında boşluklar kalır. Ödüllü kısalar Blue Christmas ile Laps‘in yönetmeni, İskoç Charlotte Wells’in bu ilk uzun metrajlı filmi, izleyici karşısına çıktığı Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü’nü almakla kalmadı, başrolde Normal People’dan tanıdığımız Paul Mescal’in performansı ve yenilikçi tarzıyla hem eleştirmenlerin hem de izleyicinin büyük beğenisini kazandı. 
 
 Kapı Açılış: 17.00 Etkinlik: 21.00 Etkinilk Ücretsizdir. Etkinliğe katılmak isteyen misafirlerimiz kapı açılış saatinden itibaren alana giriş yapabilir.  
 
BAŞKA SİNEMA FİLM GÖSTERİMİ: ASTERİKS VE OBELİKS: ORTA KRALLIK // 14 HAZİRAN // VESTEL AMFİ // 21.15 
 
Asteriks ve Obeliks: Orta Krallık, imparatoriçeyi kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Asteriks, Oburiks ve imparatoriçenin kızı Ra-Na'nın hikayesini konu ediyor. Yıl M.Ö. 50. Kötü prens Deng Tsin Qin, Çin İmparatoriçesi'ni esir almıştır. 
 
Bu sırada kaçmayı başaran imparatoriçenin kızı Ra-Na, sihirli iksir sayesinde insanüstü güçler elde eden Asteriks ve Oburiks'ten yardım ister. Hem denizde hem de karada tehlikeli maceralara atılan Ra-Na, Asteriks ve Oburiks, geç olmadan imparatoriçeyi kurtarabilecek midir? 
 
 Yönetmen Guillaume Canet Senarist Guillaume Canet, Julien Hervé Oyuncular: Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Marion Cotillard Orijinal adı Astérix et Obélix : L'Empire du milieu Kapı Açılış: 17.00 Etkinlik: 21.15 Etkinilk Ücretsizdir. Etkinliğe katılmak isteyen misafirlerimiz kapı açılış saatinden itibaren alana giriş yapabilir.  
 
BAŞKA SİNEMA FİLM GÖSTERİMİ: FRANKESTEIN // 21 HAZİRAN // VESTEL AMFİ // 21.00 
 
Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un (Trainspotting, Slumdog Millionaire) yönettiği ve Benedict Cumberbatch (Doctor Strange, Hamlet, Sherlock) ile Jonny Lee Miller’ın (Elementary, Trainspotting) Frankenstein ve Frankenstein’ın canavarı rollerini değişimli olarak oynadığı 2011 yapımı Frankestein oyunu Londra’daki National Theatre sahnesindeki canlı çekimi ile beyaz perdeye taşınıyor. 
 
Çocuksu masumiyeti ve grotesk görüntüsü ile Frankenstein’ın afallamış yaratığı, dehşete düşmüş yaratıcısı tarafından saldırgan bir dünyada tek başına bırakılır. 
 
Gittiği her yerde gaddarca karşılaştıkça çaresizliği ve kini büyüyen yaratık kendini yaratan kişiyi bulup ona korkunç bir teklif sunmaya karar verir. 
 
Benedict Cumberbatch’in Doktor Frankenstein, Jonny Lee Miller’ın Frankenstein’ın canavarı canlandırdığı versiyon gösterilecektir. 
 
Kapı Açılış: 17.00 Etkinlik: 21.00 Etkinilk Ücretsizdir. Etkinliğe katılmak isteyen misafirlerimiz kapı açılış saatinden itibaren alana giriş yapabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area