Ads Area

Teknofest’ten 4. Gününde Bir Dünya Rekoru Daha

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST dördüncü gününde 1 milyondan fazla ziyaretçi katılımı ile rekor kırdı. 
 

TEKNOFEST birinci gününde 25 bin 437, ikinci gününde 300 bin, üçüncü gününde 600 bin, dördüncü gününde 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayarak 4 günde 2 milyona yakın kişiyi ağırladı. 
 


Yediden yetmiş yediye TEKNOFEST’e koşan ziyaretçilerin yanı sıra bugün festivali TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu da ziyaret etti. 
 
Bayraktar KIZILELMA ve SOLO Türk gökyüzünde bir ilki gerçekleştirdi  
Festival dördüncü gününde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, teknoloji yarışmaları, sahne gösterileri ve etkinliklerle devam etti. 
 
Milli gururumuz Bayraktar KIZILELMA ve SOLO Türk gökyüzünde bir ilki gerçekleştirerek birlikte muhteşem bir uçuş yaparak TEKNOFEST ziyaretçilerini selamladı. 
 
Gökyüzünün eşsiz kartalları Türk Yıldızları ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Fursan Al Emarat Hava Akrobasi ekibinin İstanbul semalarında birlikte gerçekleştirdiği uçuş gösterisi nefes kesti. 
 
Hürkuş, Atak Helikopter, Solo Türk, Türk Yıldızları, GYROCOPTER, Aksungur, Gökbey, AB412 ve S70 Çelik Kanatlar özel uçuş gösterileriyle heyecanı göklere taşıdı. 
 
Festivale katılan S70 Çelik Kanatlar öğrencilerle gerçekleştirdiği uçuş etkinliğinde öğrencilere unutulmaz bir deneyim yaşattı. 
 
Festival kapsamında düzenlenen Sahne Senin etkinliği katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşatırken, eğitici atölyelerde öğrenciler; bilim, teknoloji ve uzayla dolu bir serüven yaşadı. 
 
Bu yıl festival kapsamında düzenlenen TEKNOFEST bilim sokağı atölyeleri, dikey rüzgar tüneli, planetaryum, uzay temalı çocuk parkı, simülasyon deneyim alanları, paydaş-sponsor-katılımcı stant aktiviteleri ve akrobatik smaç gösterisi program boyunca devam etti. 
 
Statik sergi alanında sergilenen BAYRAKTAR MİUS KIZILELMA, Hürjet, Akıncı, F-16, F-4, AS-532 EuroCopter, T-38, CN-235 CASA (HVKK), CN-235 CASA, ATAK – II, Hürkuş, TB-2, AB 412, ANKA, GÖKBEY, Beli 429 ve MMU’yu ziyaretçiler yakından inceleme fırsatı bulup, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area