Ads Area

Yeni Nesil Dell OptiPlex, Masaüstü Deneyimini Yeniden Tasarlıyor

İnovasyonda 30’uncu yılını kutlayan Dell OptiPlex masaüstü bilgisayarların satın alınması ve yönetilmesi artık her zamankinden daha kolay OptiPlex, 30 yılın ardından kurumsal masaüstü bilgisayarlarının güvenilir ismi olmaya devam ediyor. 
 

Masaüstü deneyimini geliştirmeye ve basitleştirmeye odaklanan Dell Technologies, bu yıl bu deneyimi dönüştürmek için müşterilerinin geri bildirimlerini alarak ürünlerinin satın alınmasını ve yönetilmesini her zamankinden daha kolay hâle getirdi. 


 

Dell Technologies’in yeni OptiPlex serisi, karmaşıklığı azaltırken yeni bir yerleşik performans sunuyor.

 
Intel® 13. nesil işlemcilere sahip OptiPlex form faktörleri artık seri veya model numaralarına göre ayrılmıyor. 
 
Yani kullanıcılar, artık 3, 5 veya 7 serilerini görmeyecek; sadece tek bir OptiPlex modeliyle karşılaşacak. İki adımlı basit bir süreçle kullanıcılar önce doğru form faktörünü, ardından da iş için doğru özellikleri seçebilecek.  
 

Yeni Nesil Dell OptiPlex, Tek BIOS ile kolay yönetim sunuyor

 All-in-one cihazlar için tek bir BIOS ve diğer kule tipi cihazlar için tek bir BIOS sunarak yönetimi basitleştiren Dell Technologies, BT profesyonellerinin zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor. 
 
Dell, ana bilgisayar dışı BIOS doğrulaması ve BT profesyonellerinin gelecekteki potansiyel tehditleri belirlemesine yardımcı olmak için saldırı göstergeleri sayesinde üst düzey bir güvenlik de sunuyor. SafeID, gelişmiş kimlik doğrulama bilgilerini özel bir güvenlik çipinde güvenli bir şekilde depolayarak ve işleyerek kimlik doğrulama bütünlüğü sağlıyor. 
 
Aynı zamanda temel bileşenlerin sipariş edildiği ve üretildiği şekliyle gönderilmesini sağlayarak güvenli bir tedarik zinciri oluşturan güvenli bileşen doğrulamasıyla, müşterilerin sipariş verdikleri andan itibaren gönül rahatlığı içinde olmasına imkan veriyor.  
 
Çevreye etkiyi azaltan inovasyon 
OptiPlex, uzun süre dayanaklı olacak şekilde üretilmiş, kalitesi test edilmiş, sürdürülebilir bileşenlerle tasarlanmış güvenilir ürün deneyimlerine yatırım yapmaya devam ediyor.
 
Bu yıl Dell Technologies, OptiPlex masaüstü bilgisayarları yüzde 59,6'ya varan oranda geri dönüştürülmüş plastiklerden üretti. Ayrıca, belirli Dell OptiPlex masaüstü bilgisayarların kasası en az yüzde 10 geri dönüştürülmüş çelikten üretildi. 
 
Bu sayede şirket, yalnızca profesyonel hayatı iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılarının ayak izini de azaltıyor. Yeni tasarlanan 24” All-in-One; modern, zarif bir tasarımda sınıfının en iyisi performans, ses ve görüntüsünü sunuyor.
 
 Intel® Core™ i9 işlemci, 64GB DDR5 bellek ve Express Sign-in ve gizlilik özellikli geri çekilebilir FHD veya 5MP IR kameraya sahip. 
 
Bu yeni teknoloji, kullanıcıların her zamankinden daha güvenli bir şekilde etkileşim içinde olmalarını, en iyi şekilde görüntü ve ses vermelerini sağlıyor. Yeni ergonomik stant seçenekleri ve düşük mavi ışık sertifikalı dokunmatik ve dokunmatik olmayan panellerse gün boyu kullanım rahatlığı sağlıyor.  
 
Tek kabloyla verimli çalışma alanı  
Yeni OptiPlex Micro, ultra kompakt bir boyutta maksimum üretkenlik sunuyor. Intel® Core™ i9 işlemci ve 64GB DDR5 belleğe sahip. Bu yılki en önemli yeniliklerinden bir diğeriyse OptiPlex Micro (35W) konfigürasyonunda tek kablolu Type-C güç dağıtım çözümü. 
 
Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Type-C kablosunu USB-C bağlantısına sahip Dell monitöründen Micro cihazlarına (35W) bağlayarak tek bir kabloyla anında güç, görüntü ve veri elde edebiliyor. 
 
 Dell Technologies, Micro'dan daha geniş performans seçeneklerine veya bağlantı noktalarına ihtiyaç duyan, ancak yine de alan odaklı bir tasarım isteyenler içinse Küçük Form Faktörünü, Intel® Core™ i9'a kadar işlemciler ve 128 GB DDR5 bellekle yenilemiş durumda. 
 
Son olarak en üst düzeyde performans ve genişletme seçeneklerine ihtiyaç duyanlar için de yüksek teknoloji NVIDIA® grafik kartlarını çalıştıran i9 125W'a kadar işlemcilere ve 128 GB'a kadar DDR5 belleğe sahip yeni OptiPlex Tower tasarlandı. 
 
Yeni portföy gücünü Intel vPro® yeteneklerinden alıyor 
Dell Technologies, Intel vPro® platformunun yeteneklerini yeni portföyünde kullanıyor. Intel vPro® Essentials ve Intel vPro® Enterprise, yeni yönetim yetenekleri ve donanımla geliştirilmiş güvenliğin yanı sıra daha düşük enerji tüketimi için yeni bekleme modu sunuyor. Yeni seri ayrıca yapay zekâ destekli kişiselleştirilmiş üretkenlik için Dell Optimizer ile daha akıllı hâle geliyor. 
 
Yeni OptiPlex ailesi, sınıfının en iyisi deneyimlerle entegre ürün çözümleri olarak tasarlanan ve test edilen, dünya çapında bir numaralı ekranlar ve iş için en iyi aksesuarların yanı sıra özel ayak ve stantlar da dâhil olmak üzere daha üstün hibrit çalışma deneyimi sunuyor. 
 
 Dell’in yeni ürünlerinden bazıları, optimum konferans deneyimleri için yeni Dell klavye ve mouse ile eşleşerek, sorunsuz çift ekran kurulumu için Dell ekranlarına uyumlu olacak şekilde tasarlanmış all-in-one stant seçeneklerine de sahip. 
 
Daha fazla üretkenlik ve güvenlik için Windows Hello işlevlerini tam olarak etkinleştiren Dell konferans ekranları ve Dell kameralarsa hâlihazırda sunuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area