Ads Area

Vodafone Türkiye 2022-23 Mali Yılı 3.Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Vodafone Türkiye, istikrarlı büyümesini 2022-23 mali yılının 3. çeyreğinde de sürdürdü. 
 

Ekim-Aralık 2022 dönemini kapsayan 3. çeyrekte şirketin servis gelirleri 6,8 milyar TL olarak gerçekleşti. Mobil abone sayısı 24,6 milyon Sabit genişbant abonesi 1,4 milyon “Dijital müşteri” 17,9 milyon “Dijital etkileşim” 324 milyon 


 
 Mobil abone sayısı 24,6 milyon oldu 
Vodafone Türkiye'nin bu dönemde mobil abone sayısı 24,6 milyona, M2M (Makinelerarası İletişim) dahil toplam mobil abone sayısı 27,9 milyona ulaştı. 
 
Faturalı abone sayısı ise toplam bazın %73,4’ünü oluşturdu ve 18 milyona ulaştı. Genişbant teknolojilerinde de hizmet kalitesini sürekli artıran Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı 1,4 milyon olarak gerçekleşti. 
 
 “Dijital müşteri” sayısı 17,9 milyon oldu 
Müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Vodafone’un Vodafone Yanımda ve Online Self Servis gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 17,9 milyona ulaştı. Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerin aylık toplam etkileşimi ise 324 milyon oldu.  
 
Data kullanımında %29,8 artış 
2022-23 mali yılının 3. çeyreğinde Vodafone Türkiye müşterilerinin toplam mobil data kullanımı geçen yılın aynı dönemine kıyasla %29,8 artışla 1.033 petabyte'a yükseldi.  
 
Dijital servislerde büyüme devam etti 
Vodafone Türkiye, bu dönemde dijital servis şirketi olma yolunda da önemli gelişme kaydetti. 
 
Şirketin Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden hayata geçirdiği Her Şey Yanımda online alışveriş platformunda Market Yanımda satışları dahil toplam satışlar 3,8 milyonu geçerken, platformun ziyaret edilme sayısı 150 milyona yaklaştı.
 
 Vodafone’un yeni nesil mobil finans çözümü Vodafone Pay’in ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı ise 4,3 milyona ulaştı. 
 
Şirketin 1.000’e yakın farklı işlem yapabilen kişisel dijital asistanı TOBi’nin aylık tekil kullanıcı sayısı 6,1 milyona, aylık sohbet sayısı ise 21 milyona yükseldi.  
 
Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2022-23 mali yılının 3. çeyrek performansını şöyle değerlendirdi: 
 
 “Vodafone olarak, geleceğin dijital servislerde olduğuna inanıyoruz. Makroekonomik koşulların etkisiyle yüksek artış gösteren maliyetlerimize rağmen hedeflerimize paralel olarak büyümemizi sürdüreceğimize ve daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz. 
 
Ülkemizin ve sektörümüzün geleceğine duyduğumuz güvenle yatırımlarımıza devam edeceğiz.” 
 - Abone sayıları Vodafone Group abone tanımı dikkate alınarak hesaplanmıştır. 
- Dijital etkileşim Vodafone müşterilerinin Vodafone Yanımda, Vodafone.com.tr gibi dijital kanalları üzerinde yaptığı işlem sayısını ifade etmektedir.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area